Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Zemřel reprezentant Martin Čech


smuteční vlajka

Jsou zprávy, kterým se zpočátku ani nechce uvěřit. Nejde v nich o vítězství, o emoce. Přesahují rámec sportu, z jejich obsahu mrazí. Jedna takové se rozlétla hokejovým hnutím ve čtvrtek odpoledne. Při cestě z tréninku z Pardubic do Havlíčkova Brodu zemřel reprezentační obránce Martin Čech. Zkušený hokejista Moelleru měl vážnou autonehodu, jejíž následky nepřežil. "Bohužel musím tuto smutnou zprávu potvrdit, jsme z toho všichni zdrceni," konstatoval pro hokej.cz generální manažer pardubického klubu Zbyněk Kusý.

Deštivý den byl pro odchovance hokeje v Havlíčkově Brodě osudným. Ještě ve čtvrtek dopoledne Martin Čech trénoval s ostatními spoluhráči, poté sedl do vozu a odjel směr rodné město. Tak jako jindy. Jenže domů už se nevrátil. "Nemohu přesně potvrdit, jestli Martin cestoval do Brodu přímo. Možná se někde zastavil. Víme jen tolik, že k neštěstí došlo na silnici mezi Čáslaví a Golčovým Jeníkovem," řekl Zbyněk Kusý.

Bližší informace o nehodě zatím nejsou známé. Jisté je, že reprezentační bek při katastrofě utrpěl vážná zranění. "Byla okamžitě povolána rychlá lékařská pomoc, jenže Martin zranění během převozu podlehl. Je to pro nás šok, vůbec nevím, co k tomu víc říci," doplnil zdrcený Kusý. Pardubický klub okamžitě zrušil přípravné utkání s Třebíčí, které se mělo uskutečnit v pátek.

O neštěstí byly ihned informována rodina i Čechův agent Robert Spálenka. "Je to hrozné. Vím o tom asi patnáct minut a nejsem schopen slova," omlouval se Spálenka ve čtvrtek odpoledne. Zpráva o náhlém úmrtí šikovného obránce zasáhla celý český hokej, protože Martin Čech patřil k nejoblíbenějším hráčům v extralize.

Nehrál zákeřně, soupeřům na ledě nic nedaroval, nicméně vždycky vyznával pravidla fair play. Mladší bratr jiného zkušeného zadáka Romana Čecha byl velmi přátelský, autor těchto řádek může potvrdit, že pořizovat s Martinem rozhovor byla radost. Pokaždé ochotný, usměvavý, velmi otevřený. Chlapík přezdívaný "Čenda" opustil své blízké, spoluhráče i všechny fanoušky nečekaně - ve věku pouhých 31 let.

Kariéra Martina Čecha byla bohatá a úspěšná, byť se odchovanec proslulé Kotliny z Havlíčkova Brodu prodíral mezi nejlepší poněkud déle, než bývá zvykem. Nehrál za juniorské reprezentace, nenastoupil na šampionátech osmnáctiletých ani dvacetiletých. V roce 1996 odešel z Havlíčkova Brodu do Plzně, kde se vypracoval mezi nejlepší zadáky nejvyšší soutěže.

Do národního týmu se poprvé prosadil 9. prosince 1999, tehdy se na brněnském ledě představil v utkání proti Kanadě. Celkem sehrál Čech 31 mezistátních zápasů, naposledy to bylo loni v listopadu na turnaji Karjala Cup ve Finsku, kam byl povolán dodatečně. Právě během totoho podniku Euro Hockey Tour vstřelil svoji první branku v elitním výběru, 9. listopadu se v pražské Sazka aréně trefil do sítě Švédska.

Zajímavá je i Čechova zahraniční anabáze. V letech 2001-03 válel finskou nejvyšší soutěž za týmy z Jyväskylä a Lahti, poté se vydal na ruskou frontu. Nejprve nosil dres Metallurgu Magnitogorsk, po dvou sezonách přešel do Novosibirsku, nakonec nastupoval za Ufu. Loni v létě zamířil domů a posílil pardubický Moeller. V české nejvyšší soutěži sehrál Čech dohromady 261 zápas, nastřílel 20 gólů a na dalších 54 přihrál.

Celý tento článek byl převzat ze serveru www.hokej.cz. Předem se omlouvám za tento plagitát....:o(

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)