• Přesilovky: 0:0
  • Využití: 0:0
  • 3.Hvězdy zápasu: / , Panys, Lamin

Komentář k 1.zápasu

Další neznámý a relativně mladý soupeř - FBC Skuteč. Beze zbytku potvrdila své kvality. Pardubice naopak jakoby čekaly, že jim výhra spadne do klína bez sebemenšího snažení.

Sokol začal přehnaně pasivně a k první střele se dostala až v 8. minutě. Skuteč naopak využívala svého pohybu a střílela ze všech pozic. Naštěstí se ujala až střela těsně před koncem, samozřejmě hráč č. 4. Druhá třetina přinesla stejný obrázek jako 1. tř. v 61. minutě už to bylo 0:2 a Sokol byl vysloveně na přesdržku. Do konce třetiny sice Sokol zásluhou Panyse a Lamina vyrovnal, nicméně hra stále byla za očekáváním a místy diváka musely z hry Sokola bolet oči.

Místo aby vyrovnání Sokol nakoplo a do 3. tř. vlétli na soupeře, stal se úplný opak. Hned v 32. minutě se Skuteč opět dostala do vedení. Skuteč Sokol nepřehrávala, ale hrála chytřeji a organizovaněji a hlavně s aktivním pohybem. Sokol sice dokázal Skuteč zavřít před vlastní bránou, ale bez golového efektu. Branky padaly po chybách Sokola na druhé straně. Nejdříve Jirka na malém brankovišti neuhlídal dořážejícího hráče a poté po márově ztrátě na půlce završil hattrick skutečský Šikl. V čase 44:28 ještě snižoval Cimba. Ale na zvrat již bylo málo času. Navíc s předváděnou hrou Sokol opravdu vyhrát nemohl.

Momenty zápasu:

Úvod třetí třetiny. Sokol po vyrovnání mohl začít svou hru, ale dojebali to.

Neuhlídání Šikla. I přes upozornění nechali mladého koloucha ze Skutče střílet a Sokol po zásluze prohrál.

Panysova branka na 1:2. Jeden z mála pohledných momentů. Nádherný volej - vše samozřejmě v povolené výšce :)

Palec hore: Cín - poučil se a na cestu do Rokytnice již měl zimní sadu pneu :)

Palec dole: Naivní hra Céčka - bez nápadu, hromada nevynucených chyb a opět bez střelby.