• Využití: 0:0
  • V oslabení: 0:1
  • 3.Hvězdy zápasu: Grany, Panys, Cín

Komentář k 1.zápasu

První utkání sezony byl pro Sokol velice peprný a celý (skoro) tým byl na zápas správně nažhaven. V dresu Vysokého Mýta B nastoupila jedna z ikon Céčka - nikdo jiný než Matty. Jak již bylo napsáno dříve, Matty je nyní ve VM na hostování, kde pomáhá Nejzbachu, pardon FTC :), vyhrát 3.ligu.

Brankový účet sezony otevřel, po černé práci Lamina a Cína, Mára. Odpověď VM B na sebe nenechala dlouho čekat. Po nepřehledné situaci před bránou Sokola se po nešťastných odrazech ocitl míček až za zády Granyho. Mýto opět těžilo z vlastní specifické haly. Důraz a dohrávání osobních soubojů dělalo hráčům Céčka problémy. Po celý zápas se s urputně hrajícím soupeřem nedokázali srovnat. VM B co nejvíce zjednodušilo svou hru a do útoku se "tlačili" většinou jen dlouhými nahazovanými míčky. V polovině druhé třetiny navíc v oslabení unikl podél mantinelu Matty a strhl vedení na stranu Mýta. A mohlo být ještě hůř. V čase 28:18 bylo nařízeno proti Sokolu trestné střílení. Grany se však vyznamenal a s lehkostí střelce vychytal.

Sokol si rozhodující úder schoval do 38.min. Nejdříve se opět zúročila dlouholetá spolupráce Lamin & Cín a ještě v téže minutě se prosadily "mladé pušky" Panys & Cimba. Ve zbylých minutách se Céčko zaměřilo zejména na bránění a s bezchybným Granym kontrolovali vývoj hry.

Moment zápasu: Za stavu 1:2 bylo Vysoké Mýto na koni a jako bonus "dostali" trestné střílení. Grany si zkušeně počkal a trestné střílení zneškodnil. V opačném případě by hráči jen s obtížemi zvítězili.

Palec hore: Cimba/Panys - Jako zjevení. Z těchto dvojce by si měli všichni vzít příklad. Rychlost, dravost, drzost. Radost pohledět.

Palec dole: Matty - Starý znamý pardál :) Jsou na něm vidět treninkové dávky Drobka. Fyzicky se zvedl. Vstřelil branku. Ale stále si toho na sebe bere moc a přichází zbytečně o míče. Na trestné střílení si netroufl :)

Bodování hráčů: Grany 8, Cimba 7, Panys 7, Petr 7, Cín 7, Lamin 7, Mára 6, Lůďa 6, Jirka 6, David 6, Frančes 6.