• Využití : 0:0
  • Nájezdy : 1:0
  • 3 Hvězdy zápasu: Matty, Paci, Jirka+Petr

Komentář k zápasu

Zápas proti Ústí nad Orlicí (UO) byl pro Sokol mnohem více fyzicky náročnější.  Od úvodního buly bylo jasné, že to bude těžký zápas. Ústí rychle přistupovalo k pardubickým hráčům a svou tvrdou ale čistou hrou dělali Pardubicím problémy v rozehrávce. Pardubičtí se nebyli schopni srovnat s rychlým přístupem soupeře a v obraně to místy připomínalo zmatek a chaos. I díky tomuto se hráči UO dostávali do šancí. Jen díky nepřesné mušce a skvělým paciho zákrokům udrželi pardubičtí čisté konto.

A z jedné nenápadné akce se Pardubice také ujaly vedení. Matty vybojoval míček ve vlastní obranné třetině, objel dva hráče soupře a přesprintoval celé hřiště a nahrál Cínovi, ten míček lehce poš´touchnul a Lamin ho uklidil do branky. První třetinu vyhrály Pardubice šťastně 1:0 a mohly děkovat hlavně Pacimu. Druhá třetina začala sice klidněji než ta první. Ale UO stále těsně přistupovalo k hráčům Pardubic a nedávali jim čas na klidnou rozehrávku. Zlom v utkání přišel na přelomu 6. a 7. Minuty. Nejdříve Lamin obral ústeckého obránce a posunul na ostrostřelce Mattyho, který první střelu ještě do branky neumístil, každopádně si svou střelu doběhnul a uklidil již za bezmocného brankáře - 2:0. Za necelou půlminutu se po kombinaci Mára – Petr – Mára dostal první jmenovaný ke střele. Brankou sice neskončila, ale jen kvůli sekání zezadu – rozhodčí se nerozpakoval a nařídil trestné střílení. Po dohodě se trestného střílení ujal Matty a nekompromisním zakončením navýšil již na, pro Pardubice uklidňujících, 3:0. Lahůdka pro nezávislé oko diváka přišla v 26.min. Matty se rozhodl dát branku. Sám se prokličkoval ke střele, vyražený míček si sám doběhl a střelou k tyči završil hattrick. Čtvrtá branka značně otupila ústecké napadání a zbytek třetiny se v poklidu dohrával.

Podobný vývoj měl i začátek třetí třetiny. Na obou stranách byly vidět známky únavy – ať už se jednalo o pohyb jednotlivých hráčů nebo nepřesnosti v rozehrávkách. Chyby v rozehrávkách vybízely útočníky na obou stranách ke skórování, ale ani na jedné straně nebyli střelci přesní. Konečnou podobu výsledku vystřelil Mára. Protáhl se kolem mantinelu, narazil si s Lůďou a střelou pod rukou propasíroval míček do sítě.

Ve zbytku utkání hráli prim opět brankáři na obou stranách a nepřipustili tak již žádnou změnu skóre.

Výsledek je pro Ústí možná až příliš krutý, pardubičtí měli s napadáním velké problémy, ale Paci měl prostě svůj den :) Závěrem bych rád pogratuloval Pacimu k první vychytané nule.

Pro pardubické: Nehraje se v rukavičkách, trochu důrazu, pohyb a více komunikujte. NA HŘIŠTI JSTE PRO TO ABYSTE HRÁLI A NE STÁLI A KOUKALI PO OSTATNÍCH.

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.