1:3 - Matty (Lamin)

2:3 - Matty (Ondra)

3:4 - Fanda (Cín)

Komentář k zápasu

Úvod utkání nastínil vývoj budoucích minut a také ukázal v jaké situaci se oba týmy aktuálně nacházejí. Sokol Pardubice C se trápí v kombinaci a tragické koncovce. Naproti tomu pořádající Vysoké Mýto (VM) se prezentovalo organizovanou agresivní hrou s tlakem do brány.

Po určitém rozpačitém úvodu se pardubičtí nechali zatlačit před svou bránu. A na přelomu 6. a 7. minuty se VM dvakrát radovalo. Z dvojnásobné rány se hráči Sokola dlouho vzpamatovávali. Když už se opět začali dostávat do hry, udeřili vysokomýtští potřetí. Po šťastném odrazu se míček dostal k útočícímu hráči VM, který tři vteřiny před koncem třetiny navýšil na 3:0.

Bylo otázkou, co třetí direkt, navíc tzv. do šatny, provede s hráčema Pardubic. Do druhé třetiny ale vstoupili jako vyměnění. Jako správný kapitán na tom měl hlavní podíl Matty. Ihned v 31. vteřině druhé třetiny z volného úderu prostřelil vše a značně povzbudil své spoluhráče. A za dvě minuty bylo na pardubické straně ještě veseleji. K volnému úderu u pravého mantinelu se postavil Ondra, přiťukl Mattymu a ten opět prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Nadšení pardubických ale za pár minut zchladila další obdržená branka. Hráči Sokola opět nechali útočícím hráčům VM více prostoru a ti toho bezezbytku využili. Přetahovaná naštěstí pokračovala. Ve 27.min napřáhl Anton Špelec ostrostřelec Fanda a tvrdou přízemní střelou překvapil domácího brankáře. Z následného radostného křepčení šlo usuzovat jak důležitou branku Fanda vstřelil. V letošní sezoně fandova premiérová.

S blížícím se koncem druhé třetiny sílil také tlak Sokola a dával tušit gradaci zápasu v poslední části. A jak je florbal krásný, rychlý a také i krutý ukázaly závěrečně vteřiny druhé třetiny. Nejdříve se ve vyložené šanci ocitl Cín. Přihrávku před bránu nedokázal ideálně zpracovat a pouze míček usměrnil pod nohy ležícího domácího gólmana. Při následném výhozu Mára dostatečně nepřistoupil k útočícímu hráči VM, nechal ho míček zpracovat a vystřelit. A jak to obvyklé bývá, při střele ještě zaclonil Bůčkovi výhled. Místo vyrovnávací branky teda vysokomýtští odskočili na rozdíl dvoru branek. Na časomíře svítilo 29:56. Druhá branka tzv. se sirénou dosti nahlodala hráče Sokola a zřejmě také rozhodla zápas.

Do třetího dějství se hráči Pardubic snažili vstoupit opět aktivně a s odhodláním s výsledkem něco udělat. A přesilovka po devíti vteřinách dávala určitou naději. Neschopnost v koncovce spolu s fádní a lehce čitelnou hrou branku nakonec nepřinesly.

Branky, jak už bylo pro toto utkání příznačné, padaly na druhé straně do sítě Sokola. Sotva se vysokomýtští ubránili v oslabení, ihned prostřelili Bůčka již po šesté. Šestá obdržená branka byla moc i na Bůčka a poprvé od svých batolích let se nechal v bráně vystřídat.

Ikdyž je 6 obdržených branek hodně, nelze Bůčkovi cokoliv vytknout. Opět podal svůj standardní bezchybný výkon. Střelci VM však měli svůj den v gólových situacích nedávali Bůčkovi ani „čichnout“.

Do brány se teda neočekávaně dostal i Paci a ihned pocítil formu vysokomýtských. Neuběhla ani půlminuta a už tahal míček ze sítě. Naštěstí pro Sokol to byla poslední obdržená branka. I díky dalším třem přesilovkám se podařilo Pardubicím střelce VM pacifikovat a nepustit je do vyložených šancí. Na druhou stranu by takové sérii přesilovek slušela alespoň jedná vstřelená branka. Aktuální rozpoložení ale pardubickým nedovolovalo přesnější zakončení. Zbylá část zápasu se sice odehrávala spíše před bránou VM, ale bez brankového efektu.

Výhra Vysokého Mýta byla zasloužená a potvrdila jejich postupové ambice. Ale ač se jedná o jednoznačnou výhru, hra VM tak dominantní nebyla. VM vytěžilo maximum ze své agresivní hry. Pardubice mohly litovat svých neproměněných šancí za stavu 3:4 a vzít si příklad ze střelecké potence a hlavně efektivity vysokomýtských.

Pardubickým lze jen doporučit zbavit se „gentlemanské“ hry v rukavičkách. Rychlejší a těsnější přístup k hráčům a celkově agresivnější hru. Uklidnění hry – nemusí se z obrany vše ihned cpát do útoku, zpřesnění nahrávek a hlavně mnohem, ale mnohem více komunikovat na hřišti.

Závěrem bych rád pogratuloval ostrostřelci Fandovi k premiérové brance letošní sezony. Míček máš u mě schovaný Fando :)

2:4 - Kerhart. Klasická ukázka našeho nepokrývání dorážejících hráčů z předbrankového prostoru

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.