• Využití: 1:0
  • 3 Hvězdy zápasu: 1. Cink, 2. Pacinda, 3. Havelka + Vrba

A ještě Cínův freestyle

Komentář k zápasu

Těsně před turnajem Sokol řešil Petrovu absenci. Již od středy byl petrův start na turnaji nejistý a nakonec mu zranění účast na turnaji nedovolilo. Vypomoct přijel poprvé v sezoně Ondra a na uvolněné místo ve druhém útoku se z obrany přesunul Jirka.
Po předchozím vzájemném duelu si pardubičtí mnohem více hlídali Dana Bořetického a tomu odpovídal také vývoj první třetiny. Do utkání vstoupili lépe Piráti. Po úvodním vhazování se usadili před paciho bránou, ale závažnější šanci si nevytvořili. K aktivnější hře pardubické začal vybízet Jirka. Adaptace na útočníka mu nedělala žádné problémy. Svým napadáním nutil obránce Chrudimi k chybám a vytvářel tak šance pro ostatní hráče Sokola. A zvýšená aktivita Pardubic se začala projevovat. Sokol se začal dostávat do vyložených situací a brankáři muselo po první třetině pěkně zvonit v uších. Lamin krásně uvolnil Mattyho a ten trefil břevno. Jen kvůli nepřesné mušce byl stav po první třetině stále 0:0. Musíme také zmínit poctivý přístup pardubických v obranné hře, kdy zblokovali převážnou část střel - zvláště pak volné údery, z kterých Piráti v předešlém utkání vstřelily všechny branky.
Úvod druhé třetiny již přinesl také první branku. S mattyho střelou si ještě chrudimský brankář poradil, ale na bekhendovou dorážku Cína byl již krátký. S obdrženou brankou se více do útoku museli vrhnout také Piráti. Do otevřené obrany výsílal útočníky svými skvělými výhozy Paci, ale i díky pěkným zákrokům chrudimského golmana zůstával stále nejtěsnější stav 1:0 pro Sokol. Rozhodující úder pardubických přišel ve 27.min. Nejdříve se opět ujala nacvičená souhra Lamin&Cín. Za 32 vteřin vybojovol v rohu míček agilní Jirka a přes Lůďu se míček dostal k Márovi, který střílel do odkryté brány. Piráti mohli ještě na konci druhé části zápas zdramatizovat díky přesilovky. Nabízenou šanci však nevyužili.
Na začátku třetí třetiny byl pro změnu po pěkné hlavičce vyloučen hráč Chrudimi. A ke konci přesilové hry se radoval Matty. Do brejku jej krásně vysunul Cín a Matty střelou k tyči nedal brankáři šanci. Piráti vsadili vše na jednu kartu a vrhli vše do útoku. To se jim ale hned vymstilo. Při přečíslení 3 na 1 si Mára počkal na pohyb golmana a přesnou střelou do pravého horního růžku zvyšoval již na 5:0. Chrudim poté již rezignovala a její rozpoložení vystihla situace před další obdrženou brankou. Matty poslal delší přihrávku na Cína, tu se snažili odehrát do bezpečí jak brankář tak i obránce Chrudimi. Před míčkem se však oba srazili a volný míček v poklidu do opuštěné brány uklidil překvapený Cín a završil tak svůj hattrick.
Poslední otázkou bylo, zda Paci udrží čisté konto. To se mu však nepodařilo. Těsně před koncem utkání se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval útočník Chrudimi, vstřelil čestnou branku svého týmu a pokazil tak Pacimu radost z čistého konta.
V zápase mohlo Sokol těšit dobrá obrana (většina střel byla zblokována) s bezchybným výkonem Paciho. Na druhou stranu se hráči Sokola opět trápili v koncovce a mají stále nízkou produktivitu střelby.

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.