• Vyloučení: 1:3
  • Využití: 1:1
  • 3 Hvězdy zápasu: Lůďa, Frančes, Jirka

Komentář k 1.zápasu

Přes opatrný úvod a vyrovnanou hru v první třetině se ve 14.minutě ujal vedení Sokol díky přesné střely Jirky. V dalším střídání nepotvrdil vedení Mára a naopak se z vyrovnání radoval Letohrad. Pardubice nevyhodily jednoduše míček zpoza brány. Míček se následně dostal do skrumáže před bránu, kde se šťastně odrazil za paciho záda. Od této chvíle se hráči Sokola nedokázali prosadit přes urputnou obranu Letohradu. Sokol se snažil tvořit hru a Letohrad z rychlých protiútoků dával jednoduché branky. Špatným pokrýváním, přístupem k hráčům a laxností hráči Sokola přímo vybízeli Letohrad ke skórování. Mattyho zranění přímo ochromilo celý tým Pardubic a zbylou část zápasu již pouze dotahovali náskok Letohradu.
Obrána se až příliš nechala unášet útočnou hrou a na druhou stranu si útočníci vůbec neplnili obranné povinnosti. Když k tomu připočteme střeleckou nemohoucnost hráčů Sokola, vyjde nám zasloužená výhra Letohradu.
Mattyho snaha byla zřejmá, ale zranění ho velice limitovalo a nikdo ze zbylých hráčů nebyl schopen Mattyho nahradit.
Lze vyzdvihnout Lůďu, kterému "pracovní proces" dovolil odehrát pouze první zápas, ale i přesto přijel a pomohl. Naopak výtka míří k Márovi za nedodržení životosprávy. V sobotu odehrál turnaj za Sokol B, který mu vzal hodně sil a v neděli se na hřišti jen ploužil.

Edit: jen bych chtěl dodat to, že v týmu Letohradu jsou max. 2 hráči, kteří nám mohli dát góla a ani přes tento neoddiskutovatelný fakt, jsem si je nedokázali pohlídat. Je to škoda. Doufám, že do odvety si již budeme počínat lépe.