Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Hej mladej, do starého železa rozhodně nepatřím - florbal je pro mě droga !


Základní kámen týmu Sokola C, obětavost až do morku kostí, respektovaný rozhodčí, rozdal by se pro druhé, kapela Buty podle něj pojmenoval svůj hit, příklad hodný následování ..... stále tápete? Pro dnešní rozhovor jsme si vybrali Františka Fandu Teplého. A rozhodně se máte na co těšit :) "Hej mladej, ty seš tady novej?"

Jak dloho vůbec hraješ florbal, nebyl jsi náhodou u jeho zrodu v ČR?
FT: Florbal hraju okolo 13 let, ale na závodní úrovni o pár let méně. Poprvé jsem se k tomuto sportu dostal v Liberci a vůbec jsem neměl ponětí o čem ten sport je. Ale hned od začátku mě to moc bavilo a proto to hraju do dnešních dní. Ten úplný počátek tohoto sportu jsem stihnul. Asi jsem byl moc pomalý.

Co pro tebe florbal znamená?
FT: Znamená pro mě zábavu a odreagování se od všech všedních starostí. A taky při něm vybiju přebytečnou energii. Pokaždé se moc těším na každý trénink a zápas. Je to pro mě svým způsobem droga.

Měl jsi někdy chuť zkoncovat s tím, rozlámat florbalky a už nehrát?
FT: To bylo mnohokrát a ani to už nepočítám. Ale dnes už vím, že jednou ten konec přijde, ale vůbec se na ten den netěším. Chci vydržet hrát co nejdéle to půjde.

Co je složitější - vnímat hru jako hráč či rozhodčí?
FT: Každá pozice nese svůj úkol odpovědnosti. Ale jako rozhodčí se musíš soustředit celý zápas a snažit se neudělat chybu.Protože tě sledují všichni hráči a čekají na tvoji slabou chvilku.Jako hráč to mám o něco málo jednodušší.

Souboj s HM - je pro tebe snad peprnějšího derby?
FT: S tím naprosto souhlasím. A moc jsem se těšil na zápas s nima. Kluky znám mnoho let a strašně rád tam jezdím. A taky jsem v Heřmanově Městci začínal se závodním florbalem. Prostě mám to město hodně rád.

Po pátečním tréninku se ti asi v sobotu ulevilo, že se rozstřílel Matty, ale hlavně z předvedené hry Sokola?
FT: To je pravda. Ten trénink v HM se nám vůbec nevydařil. Naše hra byla bez jiskry a nasazení. Hráli jsme jako ponocní. A druhý den na turnaji jsme hráli jako polití živou vodou. Ale to patří k našemu týmu, na trénincích se nám nic nedaří a na turnaji hrajeme o sto procent lépe.

Kterého soupeře vnímáš jako nejtěžšího v naší skupině?
FT: Asi Vysoké Mýto, ale může kdokoliv překvapit.

Po nevydařeném utkání se vždy hledá chyba hlavně u rozhodčího, jako to vnímáš ty? Přece jenom si taky pískal a máš už nějaké zkušenosti ?
FT: To je těžké říci. Při zápase vnímám výkon rozhodčích daleko kritičtěji než po zápase. Při zápase jsem plný emocí a chci samozřejmě vyhrávat. A když se našemu týmu občas nedaří, snažím se hledat chybu na rozhodčích. Ale sám vím, že to má rozhodčí velice těžké a nemůže být u všeho. Ale je pravda, že nemám moc v oblibě, když se na nás rozhodčí učí pískat. A někdy jsou rozhodčí velice nerozhodní, bojí se pískat tresty a plno dalších přestupků. A z toho pramení nespokojenost hráčů.

Co Fanda Teplý a seniorský florbal?
FT: Nad tím zatím nepřemýšlím.

Měl si s sebou florbalové náčiní i na misích, nesnažil ses o florbalovou osvětu mezi tamním obyvatelstvem?  Usmívající se
FT: Na obou misích jsem měl hokejku a další jsem si nechal poslat z republiky. Hráli jsme tam i třikrát týdně. A druhou misi to byli souboje polní nemocnice versus chemici. Prostě jsem tam lidi nutil ke sportu a pohybu. Kdo si hraje, nezlobí!
O osvětu mezi místními jsem se nesnažil a to kvůli svojí bezpečnosti. Ale viděl jsem hrát místní volejbal.

A naopak, co Fanda Teplý a případný Fanda Teplý jr.?  Usmívající se
FT: No uvidíme. Ale určite bude dělat nějaký sport.

Díky za otázky a hlavně za krásné články z našich turnajů.

Fando taky děkuji za odpovědi. A hlavně za vše co pro Céčko děláš. Jsi skutečně srdce týmu, všechny nás inspiruješ Usmívající se Mnoho úspěchů do dalších let a ne jen těch florbalových.

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)