• Vyloučení : 4:2
  • Využití : 1:1
  • Nájezdy :
  • 3 Hvězdy zápasu: Bůček, Mára, Lůďa

Po nepřesvědčivém výkonu proti Chrudimi, čekal na hráče Sokola ambiciózní tým z Vysokého Mýta. Vysokomýtští se netají ambicemi vyhrát celou Pardubickou ligu a postoupit do 3. ligy.

Sokol vstoupil do zápasu aktivněji, ale na rozdíl od zápasu s Piráty se také střelecky prosadil. V probíhající šesté minutě se do přečíslení 2 na 1 dostal Frančes s Petrem a druhý jmenovaný střelou kolem hlavy brankáře hostí otevřel brankový účet zápasu. Ihned v dalším střídání vlétl do rozhozené obrany Mýta Matty a nekompromisně zvýšil na 2:0. Druhá branka hráčům Sokola dodala na hole potřebný klid a k ničemu vážnému hráče hostí nepouštěla. Na trvalo se vysokomýtští usadili před bránou Bůčka až v přesilovce. Hráči FTC sice přesilovku nedokázali využít, nicméně je nakopla a čím dál více se tlačili do střel. Deset bezchybných bůčkových zásahů toho je příkladem.

Začátek druhého dějství si ale pro sebe opět rezervovali hráči Sokola. Pouze jednadvacet vteřin stačilo první lajně ke vstřelení branky. Po faulu před bránou se hráči Mýta nedohodli, nepostavili zeď a Matty pohotovou střelou navyšoval na 3:0. A aby to pro hráče Mýta nebylo málo, prosadila se také druhá lajna. Lůďa vyslal za obranu hostí Máru a ten z otočky zvyšoval již na krásných 4:0. Vysoké Mýto si opět nepohlídalo úvod třetiny a bylo po zásluze potrestáno. Scénář třetiny byl poté obdobný jako u první třetiny. Sokol svou nedisciplinovaností nabídl Mýtu dvě přesilovky a ikdyž oslabení zvládli, dostali hráče Vysokého Mýta opět do hry. V následných minutách se poté vyznamenával Bůček a přiváděl střelce hostí až k pláči :)

V 9.min dostali příležitost zahrát si přesilovou hru také hráči Sokola. Sokol se velkou část přesilovky ke střele nemohl dostat. S blížícím se koncem nabídnuté výhody se k míčku dostal Lůďa, chvíli hledal lépe postaveného hráče, ale nakonec vystřelil sám a mohl se radovat ze vstřelené branky. Branka také rozradostnila a dostala do varu početný lůďův fanklub, který byl nyní u vytržení. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli 5:0 a vše směřovalo ke klidné výhře Pardubic.

Až v čase 34:30 se prosadili také hráči Vysokého Mýta a pokazili tak Bůčkovi čisté konto. Na obdrženou branku Sokol našel rychlou odpověď. Po petrově přihrávce se pod víko trefil také Lamin a dal tak výsledku konečnou podobu. Zbytek utkání se již poklidně dohrával. Boj o první místo vyznělo jednoznačně pro Sokol a odskočil tak svému rivalovi na rozdíl tří bodů.

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.