40:46 - Landsmann (Votava)

Vyloučení 2:1
Využití 1:0
Hvězdy zápasu: Bůček,Lamin,Jirka

Před samotným zápasem s Lubnou jsme měli ještě v živé paměti "šalených" 35 vteřin z prvního vzájemného měření sil. Do utkání jsme nastupovali s cílem hrát opět poctivě z obrany, hrát si vlastní hru a nepřizpůsobovat se hře klukům z TJ Lubná. Hra Lubné postavená na rychlých přechodech do útoku s vysokým presingem je fyzicky náročný. Ruku na srdce - na běžecké dostihy nejsme všichni ještě připraveni. Na větším hřišti s tvrdším povrchem Lubná nemohla uplatnit v plné síle svou nátlakovou hru jako v domácí Poličce. To nám vyhovovalo a iniciativu v řízení zápasu jsme sami přebrali. Vstup do utkání nám vyšel nad očekávání. Plánu se nám dařilo držet a třešničkou na dortu byla vstřelená branka.Cín obešel 2 hráče soupeře a kolem mantinelu zavezl míč jak jinak - za bránu. Zpoza brány přihrál volnému Laminovi na velké brankoviště. Lamin pak vynechal svůj golfák a tahem vstřelil úvodní branku. Rychle vstřelená branka nás samozřejmě posadila na koně. Ale stále jsme měli na paměti neskutečný obrat Lubné z prvního zápasu. Snažili jsme se proto bránit od půlicí čáry, zahušťovat prostor před bránou a nepouštět snajpry z Lubné ke střelám. Poctivá hra z obrany nesla své ovoce. Lubná se pouze s obtížemi k naši bráně. Sporadické střely pacifikoval pozorný Bůček. První třetinu jsem vyhráli nejtěsnějším rozdílem. Pouze jsme mohli litovat neproměněných šancí. Lubná vypadala po inkasované brance sice zaskočeně, ale již jsme se přesvědčili jak umějí drtivě nastupovat do třetin.

Do druhé třetiny jsme nastupovali se stejným vzorcem hry s důrazem na obranou fázi. Úvodní tlak Lubné se naštěstí nekonal. Nadále jsme se soustředili na poctivou obranu a čím dál více se dostávali také do brankových příležitostí. Ať už to byla motorová myš Lamin nebo nezmar Petr, zatím však úspěšní nebyli. Až po dalším obléhání branky soupeře se k rozehrávce postavil Sajny. Tvrdou střelou vyprášil hrudník brankáři Lubné. S obtížemi vyražená střela se dostala pod nohy clonícího Máry. Mára zkrotil neposedný míček a uklidil jej do odkryté brány. S dvoubrankovým náskokem (a samozřejmě se skvělým Bůčkem) v zádech se nám již hrálo o poznání lépe. Ale opět se objevilo otřepané "ALE". Po souboji u mantinelu byl vyloučen Lamin a Lubné se naskytla dobrá příležitost ke skórování. Sice se hráči Lubné usadili před naší kasou, ale hlavně kvůli tragické koncovce neskórovali. Deset vteřin před vypršením trestu byl velice přísně vyloučen Jirka. Kratičké oslabení ve třech jsme v poklidu zvládli. Následná přesilovka byla ze strany Lubné odehrána ještě hůře než první. Po většinu času měli míček na holích Sokolové. A pár vteřin po naskočení Jirky do hry jsme naopak skórovali my. Mára na půli zachytil laxní rozehrávku obránce. Z pravé strany upaloval k bráně a počkal si na Petrovo seběhnutí. Petrovi stačilo už jen nastavit hůl a usměrnit tak milimetrovou přihrávku do brány. Zbytek třetiny jsme se již nikam nehrnuli. V poklidu jsme zachytávali dlouhé rozehrávky soupeře a čekali na případnou chybu. Těsně před koncem mohl ještě vstřelit branku Lamin. Sám se objevil před bránou, ale blafák do forhendu již nedokázal zakončit.

Rozmezí mezi 23. a 28. minutou bylo rozhodující. Nejdříve využitá přesilovka Sokola, nevyužití dlouhé čtyřminutové přesilovky na straně LUbné a následné potrestání chyby v obraně určily vývoj tohoto utkání. Závěrečná část začala ve stejném duchu jako konec třetiny předchozí. Prim hrály obrany, hlavně pak kvůli nepřesným přihrávkám na obou stranách. Až v 38.min vybojoval v rohu skoro ztracený míček Lamin a přihrál před bránu volnému Mattymu. Aniž by se rozmýšlel, prostřelil Matty vše co mu stálo v cestě. Zvýšení na 4:0 bylo zaslouženou odměnou pro první lajnu. Po vstřelené brance Mattymu narostla křídla a začal svými parádičkami bavit sebe i publikum. Pravdou však je, že ne vždy byla jeho efektní hra také efektivní a prospěšná pro tým. Ale o skvělé techniké hře Matty někdy jindy :)

S blížícím se koncem jsme se již neobávali o vítězství, ale poctivou hrou do zadu jsme chtěli udělat radost i Bůčkovi vychytaným čistým kontem. A když už se Lůďa poněkolikáté vydal kličkovat do útoku, výsledkém byla 5. vstřelená branka Sokola. Lůďa Tomba Votava po slalomu přihrál Laminovi, který nadvakrát překonal bezmocného brankáře Lubné. Pátý hřebíček do pomyslné rakve definitivně zlomil i odhodlání hráčů Lubné. Zbylé minuty si již žádnou vyloženou šanci nevytvořili a jen díky naší nepřesné koncovce končil zápas 5:0. Bůčkovi se tak podařil vychytat shootout a výraznou měrou přispěl k nečekaně hladkému vítězství.

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.