44:33 - Cink (Pacinda)
11:17 - Machek (Janata)
27:28 - Janata(Beneš)

Hvězdy zápasu: Mára, Paci, Matty

Před samotným turnajem jsme řešili složitou otázku v sestavě obrany. Hned tři beci se z turnaje omluvili - Chovys, Ondra, Silan. Na turnaj jsme tak opět uvítali výpomoc Sajnyho (zatím ještě bez Tima Světlíka). Do obrany se k Fandovi, Frančeskovi a Jirkovi přidal univerzál Lůďa a Sajny doplnil druhou útočnou trojku. Jak se dalo očekávat, zápas dlouhodobých rivalů začal z ostra. Přelouč přijela posilněna o hráče A-týmu a juniory a hrála na tři lajny. Od začátku se Orli snažili rychle přistupovat k hráčům a napadat naši rozehrávku, ale byl to nakonec Mára, kdo psal scénář první poloviny utkání. Již na počátku třetí minuty přebral Mára na půlce míček a rychlou křížnou přihrávkou vysunul do útoku Sajnyho. A jak jsme již od Sajnyho zvyklí - s míčkem se nepáral a z pravé strany otevřel účet zápasu pěknou střelou k levé tyči. Přelouč se z inkasované branky ale bohužel rychle oklepala. Zvýšila aktivitu, ale útoky se prozatím rozbíjely na pozorné obraně Sokola. Naneštěstí pro Sokol se ve 12.min nedohodli při rozebírání hráčů Mára se Sajnym. Soupeř využil tohoto zaváhání, oba hráče lehce obešel a přízemní - skrytou střelou přes Frančeska srovnal na 1:1. Pacimu nyní nepomohly ani jeho kocouří reflexy neboť měl zaclonený výhled. První třetina skončila 1:1 a tento stav přesně vystihoval dění na hřišti. Orel měl míček více na svých holích, ale hrál převážně po rozích. Z těchto míst se branky dávají vskutku těžko. Sokol hrál poctivě od obrany, využíval sebemenší chyby v obraně Přelouče a vyrážel k rychlým kontrům, které občas velmi hrozily. Hlavně pak druhá lajna přeloučské obraně pěkně zatápěla.

Druhá třetina začala ve stejném duchu jako konec třetiny první. Přelouč se snažila tlačit do útoku, ale přes zahuštěný prostor před paciho brankou se jen těžko prosazovala. Pokud se už přeloučským podařilo vystřelit, tak vše pochytal skvělý Paci. Až opět s blížícím se závěrem třetiny začaly padat i branky. Na počátku 12.min agilní Mára obral o míček váhajícího obránce. Míček posunul na Petra a ten se z otočky trefil, ač těsně bráněn, přesně k tyči. Z nabytého vedení jsme se ale opět neradovali dlouho. Ihned v následující minutě jsme laxním přístupem k soupeři ponechali Přelouči možnost ke kombinaci. Orli toho bezezbytku využili a pěknou střelou nedali Pacimu šanci. Naštěstí ještě nebyl konec. Poslední minutu zamotal Orlům hlavy druhý útok a za svou aktivitu byli zaslouženě odměněni. Sajny si počkal na márovo sběhnutí a diagonální přihrávkou na zadní tyč se podílel na krásné brance. Márovi v čase 29:33 stačilo již jen nastavit hůl a poté se radovat ze vstřelené branky. Velice důležitý gól tzv. "do šatny" dost otupil přeloučskou snahu a byl také nakonec gólem vítězným.

První útok nechtěl být zahanben a po úvodním vhazování ve třetí třetině vletěl na soupeře jako vosy. Obrana Přelouče pod tlakem udělala chybu, před bránou vybojoval míček Cín. Šťastným odrazem se míček dostal k Mattymu. Matty přízemní střelou využil zastřený výhled golmana a zvyšoval na 4:2. Uklidňující branka přišla více než vhod. Následující minuty se držely již zaběhnutého scénáře. Orli se snažili útočit, ale kompaktní hra naší obrany dovolovala přeloučským ovládat pouze rohy. A pokud se přece jenom dostali ke střele, pochytal vše vynikající Paci. Jakoby to mělo být v tomto utkání pravidlem - branky začaly padat až v závěru. Nejdříve po chybě přeloučské obrany se sám na bránu řítil Matty, když vypíchnul míček poslednímu obránci. Brankáři nedal šanci a prudkou střelou pod břevno zvýšil na 5:2. Jako bychom všichni slyšeli Fandu: "Pěkně mladej!". Deja-vu si Orli prožili opět 27 vteřin před koncem třetiny. Paci výhozem našel samotného Cína a ten nadvakrát překonal gólmana Přelouče. Využitá přesilovka na konec pouze kosmeticky upravila výsledek na konečných 6:2 pro Sokol.

Konečný výsledek 6:2 sice vypadá jednoznačně a pro Přelouč je možná až krutý, ale přesně vystihuje rozpoložení obou týmů. Jednoduchost při zakončování a hlavně poctivá obrana od půlky rozhodla. Navíc Sokol narozdíl od Orla dokázal využívat sebemenší zaváhání soupeře.