36:32 - Kykal (Kopecký)

Vyloučení 4:3
Využití 1:1
Hvězdy zápasu: Paci,Sajny,Matty

Druhý zápas v poličské hale jsme hráli proti silné, ale zatím tápající Lubné. A ihned úvod utkání ukázal sílu soupeře. Lubná vlétla do utkání jako velká voda a byli jsme rádi, že za úvodní kolotoč po nás nechtěli pořadatelé zaplatit vstupné. Paci se v bráně překonával, ale nakonec se kluci z Lubné dočkali a zaslouženě se ujali vedení. Právě jen díky parádním zákrokům Paciho jsme po úvodní smršti prohrávali pouze 0:1.

Obdržená branka nás probudila a hlavně druhý útok v čele se Sajnym začal dirigovat obrat. Vyrovnání si připravil po pěkné spolupráci s Lůďou střelecky disponovaný Sajny. Za nedlouho se situace opakovala. Lůďa na půlicí čáře vybojoval míček, zavezl jej za bránu a vybídl ke skorování opět Sajnyho. Ten už sám před brankářem soupeře sebejistě skoroval. A bylo ještě veseleji. Neuběhly ani tři minuty a opět úřadoval Sajny. Lehce si poradil s obráncem Lubné a z poza brány našel u levého mantinelu nekrytého Máru. Mára nic nevymýšlel a vymetl pavučiny v pravém horním růžku branky Lubné.

Po přestávce se však opět opakoval scénář z 1. třetiny. Opět jsme nezachytili nástup Lubné a také kvůli zbytečným vyloučením posadili Lubnou na koně. Sebevědomá Lubná nejdříve již v 18.min snížila a poté také vyrovnala stav utkání na 3:3.

Nyní naopak přestávka mezi třetinama prospěla Sokolům, zejména pak Mattymu. Konečně se začalo také dařit první lajně. Lamin s Cínem využili neznalosti Lubné a díky své nacvičené rozehrávce nás Cín opět poslal do vedení. Za nedlouho jsme navíc soupeři odskočili dokonce na rozdíl dvou branek. Po závaru u brány Lubné se k míčku dostal Lamin, posunul na Mattyho a náš střelec se konečně probudil.

Ale ani toto Lubnou nezlomilo. Právě naopak, zvýšili úsilí a dokonale využili domácí prostředí. Paciho svatyni zasypávali jedním projektilem za druhým a nepolevovali v tlaku. Během chviličky bylo vše jinak. Třemi góly v rozmezí 17 vteřin otočili na 5:6 a vskutku říct, že zaslouženě. Naštěstí se ukázalo jak je dobré míti Mattyho. Po ztrátě Lubné na půli Fanda vyslal do brejku právě Mattyho. Matty si zkušeně počkal, poslal brankáře do leva a střelou do pravého růžku vyrovnal. Završil tak zběsilou minutu, kdy za 35 vteřin padly neuvěřitelné čtyři branky a ukázalo krásy florbalu v celé své nahotě.

V samém závěru zápasu měli ještě velkou šanci zvrátit výsledek zápasu na svou stranu hráči Lubné. Silan před bránou pouze faulem zastavil protihráče a rozhodčí bez rozmýšlení nařídil nájezd. Paci však udržel nervy a prodloužil tak svou sérii vychytaných nájezdů. Na následné oslabení jsme poslali Cína, Fandu, Máru a Mattyho a tito čtyři si již zkušeně pohlídali míček a nedopustili vážnější ohrožení paciho brány.

Nestává se často, aby rozhodčí děkovali za parádní podívanou. Remíza tomuto zápasu plného zvratů slušela a můžeme se jen těšit na další bitvy s "ogárkama" z Lubné.

Poznámka editora: Zápas se ukončil o 5 vteřin dříve, protože se na zemi svíjel náš kapitán. Míček ho trefil tam, kam by něměl :-)

Hvězdy zápasu: Sajny, Lamin, Lůďa

Turnaj v Poličce byl pro nás velkou neznámou. Obměněná Chrudim, nevyzpytatelná Lubná a neznámá hala.
Záčátek zápasu s Chrudimí jsme zaspali a tápali jsme celou první třetinu. Špatná rozehrávka, nepřesné přihrávky, bez pohybu a bez komunikace. Tak lze vystihnout úvodní dějství. Sice jsme se ujali vedení zásluhou Lamina a dobré práce Mattyho. Nicméně jsme nechali Chrudim v poklidu hrát a špatnou hrou jsme ji přímo vybízeli k vyrovnání, což se nakonec ke konci třetiny stalo.

Druhou třetinu jsme již začali o poznání lépe. A kdo jiný nás mohl nakopnout než matador Fanda. S míčkem na holi přesprintoval hřiště, nepříjemně vystřelil, tvrdě ale čistě "zprasil" obránce a volný míček posunul volnému Laminovi. Lamin nezvykle bekhendem již neměl problém prostřelit brankáře Chrudimi. Poté již začala úřadovat výpůjčka z Déčka - Sajny. Nejdříve ho po pravém mantinelu vyslal Jirka. Sajny střelou na vzdálenější tyč zvyšoval 3:1. Na 4:1 zvyšoval Cín a zúročil tak přečíslení 3 na 2. Ihned další střídání se prosadil Lůďa. Druhý útok se usadil před bránou soupeře a po několika nebezpečných střelách si po rozehrávce vyměnili míček Sajny s Lůďou a druhý jmenovaný se před bránou již nemýlil - 5:1. Do konce třetiny ještě kosmeticky přikrášlil náskok Lamin po prostrčení míčku od Jirky.

V úvodu třetí třetiny jsme opět nechali více místa hráčům Chrudimi, kteří ihned okna v naší obraně využili a korigovali na 6:2. Chybu jsme rychle napravili a po další pěkné spolupráci mezi Cínem a Mattym se do střelecké listiny zapsal již podruhé Cín. Za pouhou půlminutu si na Paciho výhoz seběhl Sajny a nekompromisním zakončením nedal chrudimskému brankáři šanci. Brankové hody nás navnadily, vrhli jsme se bezhlavě do útoku a zapomínali při tom na bránění. Útočníci Chrudimi jako správní piráti této šance řádně využili a v poklidu korigovali výsledek - za třetí třetinu nastříleli čtyři branky !

Devátou a desátou branku si zarezervoval Mára. Nejdříve využil poskytnuté výhody po faulu na Lůďu, poté nachytal brankáře Chrudimi a střelou k bližší tyči zvýšil již na 10:3. Tečku za celým utkáním měl zaslouženě Sajny. Ve hře 4 na 4 Mára pustil přihrávku po mantinelu na Sajnyho. Ten si vyměnil přihrávku s Lůďou, pohodlně zavěsil do odkryté brány a završil tak svůj hattrick. Zápas lze shrnout větou: Pěkná hra do předu, ale velké chyby v obraně."

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.