Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Hrát proti Sokolu pro mě nebylo nic nového


Bary

Jak už bylo napsáno dříve, jednoho z našich spoluhráčů - Viléma Kubáče alias Baryho - zlákalo angažmá v týmu Orel Přelouč. A jakoby tomu náhoda chtěla, hned v prvním utkání sezóny jsem narazili právě na Orly s Barym v sestavě. A Při této příležistosti jsme Baryho trošku vyzpovídali :

Co tě nakonec přimělo (co převážilo při rozhodování) ke konečnému rozhodnutí dát se do služeb Přelouče?
Ahoj Máro a všichni ostatní! Tak já s Přeloučí laškuji už téměř 4 roky, kdy jsem při svém nástupu na místní gymnázium poznal hráče Orla a začal s nimi příležitostně trénovat či hrát neligové turnaje. Už loni byl přestup na spadnutí, ale nakonec jsem se rozhodl pro setrvání u Sokola. Převážilo pro mne nejvíce asi velmi kvalitní tréninkové jednotky, dobrá parta a také ta skutečnost, že nechci ztratit kontakt s tímto městem, které mi za ta léta strávená na gymplu v jistých aspektech přirostlo k srdci.

Určitě znáš "Céčko" jako své boty, dával jsi svým novým spoluhráčům určitá upozornění jak kdo hraje, na koho si dát pozor?
Popravdě řečeno nedával. Jednak téměř celý region ví o kvalitách a schopnostech Mattyho a za druhé je to přece jenom B-tým tak se to tam tolik nehrotí jako v ?Áčku?.

Jak na tebe zapůsobili nové akvizice Sokola?
Nezapůsobili nijak výrazně, což je u beků dobře (nevšiml jsem si nějaké chyby v bránění či rozehrávce). Silana znám z tréninku a na zápase mne příjemně překvapil. Hrál o 100 % lépe než si jej pomatuji z tréninků v nafukovačce. Druhé dva vaše nové obránce (Frančeska a Jirku) jsem měl tu čest vidět v Přelouči poprvé a na to, že hráli, pokud vím, své první soutěžní zápasy, svoji roli zvládli velmi dobře.

Bylo na tobě vidět veliké odhodlání a motivace, jak si prožíval vzájemný duel?
Odhodlání a motivace tam určitě byla, ale bylo to i tím, že to byl úvodní zápas sezony (když nepočítám Pohár ČFbU). Samozřejmě jsem se chtěl proti svému bývalému týmu předvést v dobrém světle, ale přistupoval jsem k tomu jako ke každému jinému zápasu. Také jsem zvyklý ze zápasů mezi sokolskými týmy v pralesní lize (za Déčko proti Béčku, za Béčko proti Éčku a Déčku, za Éčko proti Déčku a Béčku, apod.) a z mládežnických výběrů (A vs B), takže hrát proti Sokolu už pro mne nebylo nic moc nového.

A nebyla právě tvá přemotivovanost příčinou tvého vyloučení?
No spíše než nemotivovanosti to bylo tím, že zbývaly necelé 2 minuty, my prohrávali o jedinou branku a já chtěl vybojovat balónek za brankou soupeře. Já stál na střet připraven, on měl asi hlavu dole, tak do mne naběhl. Přesto si myslím, že to nebyl faul na 5 minut, a kdyby váš obránce neležel po zákroku dlouhou dobu na zemi, tak se domnívám, jakožto licencovaný rozhodčí, že by to bylo maximálně na volný úder. Pokavaď to byl opravdu tak hrubý zákrok, tak se Frančeskovi omlouvám. Ale poučil bych vaše nové akvizice, že florbal již dávno není bezkontaktní sport.

Jak si prožíval poslední dvě na trestné lavici?
No zpočátku tak, že je po zápase. Byl jsem naštvaný na rozhodčí i na sebe. Ale když Milha (Miloš Moravec) vstřelil vyrovnávací gól, tak mi spadl kámen ze srdce.

Jaké máte s Přeloučí cíle do sezony?
No řekl bych, že Přeloučské ?Áčko? má za cíl se umístit v horní polovině tabulky. V B-týmu je cílem se hlavně bavit florbalem, protože tu jsou starší hráči, či florbalisté bez nějakých cílů. Každopádně bude cílem vyhrát co nejvíce zápasů a hrát klidný střed tabulky, či když se zadaří, tak zkusit nakouknout na stupně vítězů.

A co očekáváš od sebe ty sám?
No já chci hlavně odehrát co nejvíce zápasů a zúčastnit se co nejvíce tréninků. Chci zapracovat na florbalovém rozvoji a na fyzické kondici. Musím tvrdě pracovat, abych nakoukl do A-teamu, který v Přelouči nemá u trenéra Bíny nikdo zadarmo, což je to co se mi tady líbí. Tady na rozdíl od ?Céčka? Sokola musí každý o své místo v sestavě tvrdě bojovat, což motivuje hráče ke snaze a poctivé účasti nejen na zápasech, ale hlavně na trénincích.

Dostal ses na školu do Prahy, gratuluji. Kde a jak trénuješ tam?
Díky. No teď jsem nastoupil. Plánuji chodit na florbalové tréninky v rámci VŠE.

Máš nějakého favorita skupiny a nějakého černého koně soutěže?
Letos bude Pardubická liga mužů mimořádně vyrovnaná. Jsem na zápasy s týmy bývalé Pardubické ligy B zvědav, protože s některými týmy jsem ještě neměl tu čest hrát. Přesto bych za favorita soutěže označil FTC Vysoké Mýto. Je to tým, který neoplývá florbalovou technikou, ale hrají tvrdě a mají dobrou střelbu. Tento styl florbalu se mi nelíbí, ale je účelný. Určitě se budou chtít vrátit do 3. ligy. Nebezpečný bude i mladý tým Lubné, který nám florbalově roste před očima. Do pozic černých koňů soutěže bych pasoval všechny 3 záložní týmy (FBC Letohrad B, Sokol Pardubice C a Orel Přelouč B). Tyto mužstva nemají prakticky šanci postoupit, takže budou hrát tak aby se florbalem bavili, tudíž vyhráli co nejvíc zápasů. Připočteme-li k tomu to, že mohou za ně nastupovat hráči z vyšších lig, tak mohou tabulkou hezky zamávat. Je tedy možný ten paradox, že tým na čtvrtém místě se bude radovat s přímého postupu.

A teď jedna otázka s nadsázkou: Myslíš si, že Mattyho někdo ohrozí v kanadském bodování? :)
No myslím, že Matty má velikou šanci ovládnout ?kanadu? této soutěže. Určitě ho může ohrozit někdo z vysokomýtských či Lukáš Horák, zda bude pravidelně nastupovat za přeloučský B- tým.

Závěrem bych chtěl celému týmu popřát mnoho úspěchů v sezóně, hodně povedených tréninků, žádná zranění a ať se vám daří i mimo florbalové mantinely. Budu se těšit na vzájemná střetnutí a rád si to s vámi přijdu občas šťouchnout.

Díky Bary, taky přeji za celé Céčko mnoho šťastných chvilek s Přeloučí a mezi mantinely zase někdy na viděnou :) Taky přeji pevné nervy při studiu.

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)