Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Pohár ČFbU 2007


Pohár ČFbU

Tento víkend odstartoval již sedmý ročník turnaje o pohár České florbalové unie. Pro ty, co neví, jak takový pohár funguje, jsem připravil takový "stručný" přehled:

Do turnaje se celkem přihlásilo 76 mužských týmů. Připomeňme ještě, že vítěz toho turnaje má šanci dostat se do kvalifikace o European Cup 2008 neboli Pohár mistrů evropských zemí (PMEZ)! Jedinou letošní pohárovou změnou je losování semifinálových dvojic. Tzn. že pavoučím systémem se dojte od osmifinále až k semifinále a poté se budou soupeři pro "semíčko" losovat.

Přihlášené týmy byly letos podle koeficientů rozlosovány do 11 základních skupin, které se ještě poté rozdělily na českou(6 skupin) a moravskou část(5 skupin). Každý z nich má de facto svou vlastní kvalifikační část a týmy z české a moravské skupiny se ve vzájemné konfrontaci střetnou nejdříve a semifinále.

Z 1.kola české části postoupilo do 2.kola nejlepších 15 týmů, které se zde utkají s dalšími 5 týmy - nasazenými pro tuto část kvalifikace (Akcent Sparta Praha, SK Bivoj Litvínov, ASK Orka Stará Boleslav, FTS Florbal Náchod a FBŠ Asics Jihlava). Do 3.kola pak postoupí nejlepší osmička - tedy vždy první dva týmy ve skupině + 8 dalších nasazených týmů (M-COM FBC Liberec, FbŠ EVVA Bohemians, SSK Future, Tatran Střešovice, FBK Sokol Mladá Boleslav, TJ JM Chodov, TJ Sokol Královské Vinohrady a M&M Reality Sokol Pardubice). Poté už bude na řadě pavouk až do semifinále.

Pro moravskou část platí stejná pravidla jako pro českou, akorát je tu drobná změna v poštu postupujících týmů. Z 1.kola postoupí 16 nejlepších družstev a ve 2.kole se utkají se 4 nasazenými týmy (FBC Vikings Kopřivnice, SK FBC Třinec, TJ MEZ Vsetín a TJ VHS Znojmo). Do 3.kola postoupí 12 nejlepších a opět 4 nasazené týmy (Bulldogs Brno, Torpedo Pegres Havířov, FBC Pepino Ostrava a 1. SC SSK Vítkovice). Poté opět stejný způsob jako u české části

Nyný je již za námi 1.kolo poháru a už tedy známe postupující z českých a moravských skupit, tak tedy:

 • Česká postupová část (6 skupin)
  • FbK Jolly Tábor, SK Florbal Sloane Park Benešov, FBC Kolín, Tornádo Barrandov, FBC Rokycany, Athletics Praha, FBC Štíři České Budějovice (gratuluji Jirko!), DDM Praha 10, FB Hurrican Karlovy Vary, Spartakem Pelhřimov, Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod, TJ Turnov, Dukla Rangers Tábor, FBC Kladno, C.S.K.A. Hlásná Třebáň.
 • Moravská postupová část (5 skupin)
  • Panthers Otrokovice, TJ Sokol Lanžhot, F.A.T.R. Dubňany, SFK Kozel Počenice, Atlas ČKD Blansko, Z.F.K. Petrovice, FBC Sokol Přerov, FBC Playmakers Prostějov, 1. FbC Aligators Hukot Klobouky, Slovácký FBK Spartak Hluk, FbC Piranha ČOS Přerov, atx Hippos Žďár nad Sázavou, 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm, ČSKA Ostrava, SC Hattrick Brno a NS Ostrava.

Pokud Vás zajímají detaily jednotlivých skupin, kliknete na tento odkaz a vyberte z horního menu volbu Aktuální výsledky - 1.kolo a potvrďte OK. Zobrazí se Vám detailní výsledky ve skupinách. 2.kolo je na programu již za necelé dva týdny, tedy o víkendu 8-9.září.

A nyní ještě trochu z historie. O pohár ČFbU v kategorii můžu se u nás hraje od roku 2001 a zde je kompletní seznam dosavadních vítězů:
 • 2001 - 1. SC Ostrava
 • 2002 - FBC Pepino Ostrava
 • 2003 - FBC Pepino Ostrava
 • 2004 - FBC Pepino Ostrava
 • 2005 - Tatran Technex Střešovice
 • 2006 - Tatran Střešovice

Jo a ještě, pokud byste chtěli vidět, jak vypadá aktuální pavouk turnaje, kliknete sem na tento odkaz

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)