21:17 - Landsmann (Cink)
2:16
34:46
44:55

Do prvního utkání sezóny jsme vstupovali sice s dosti obměněnou obranou, ale s odhodláním začít sezónu vítězně. Čekal nás nelehký soupeř - Orel Přelouč. Zápas byl o to pikantnější, že do Přelouče přestoupil náš bývalý spoluhráč Bary.

Zápas začal opatrně a po prvotním oťukávání se ve 3.min ujala Přelouč vedení. Zbytečně jsme nechali chviličku útočníka samotného a jeho pohotová střela ze střední vzdálenosti skončila za Paciho zády. Od počátku na nás byla znát nervozita a malá rozehranost a obdržená branka toho byla pouze logickým vyústěním. Naštěstí jsme se po obdržené brance rychle oklepali i díky nedisciplinovanosti Přelouče, která nám nabídla dvě přesilové hry za sebou. V první přesilovce sice Fanda pouze nastřelil břevno, ale následně ve druhé přesilovce se již Lůďa nemýlil. Běžela 7.minuta, Lůďa rozehrál z rohu za bránu na Máru, ten se štěstím našel zběhnuvšího Lůďu před bránou a ten bez problémů usměrnil míček do odkryté brány. Po vyrovnání jsme začali mít více ze hry. Ve 12.min získal Mára míček na půlce a z levé strany uháněl k bráně. Následná střela však pouze orazítkovala levou tyč domácího celku. To nás ale nemuselo mrzet. Hned za minutu se k rozehrávce standardní situace postavili Matty s Cínem. A jak jsme již od Mattyho zvyklí, přesnou křížnou střelou vymetl pavučinky v levém horním růžku přeloučské svatyně, 2:1 pro Sokol. Vedení jsme chtěli udržet do konce třetiny, Přelouč jsme do vyložených šancí nepouštěli a kontrolovali hru. Půl minuty před sirénou byl vyloučen za hrubost naše nová akvizice Jirka, ale Přelouč již nic kloudného nevymyslela. Začátek druhé třetiny nepřinesl nic zásadního. Až v 7.minutě se rozehrávky z pravého rohu ujal Lamin. Za bránou našel Cína, ten si míček zkušeně pokryl a zpoza brány poté ideálně našel nekrytého, nabíhajícího Lamina, který z voleje těsně nad palubovkou vstřelil gól do odkryté brány. Vedení 3:1 nás uspokojilo, trochu jsme polevili a nechali hrát domácí Orel. Přelouč vycítila šanci a začala se více tlačit do útoku a pressingem nás donutily k chybám. V 9.min jsme ztratili míček na půli a domácí hráč se sám řítil na Paciho, ale bez výsledku. Následně po další ztrátě míče bylo před Paciho brankou pořádně horko, naštěstí z velkého závaru nakonec nic nebylo. Náš mrštný Kocour však vše vychytal.

Útočné choutky Přelouče přinášelo otevřené zadní vrátka do obrany. Otevřené obrany mohl využít Cín, ale jeho šance gólem neskončila. Po vystřídání nejdříve Mára chybně rozehrává a posílá domácího hráče do úniku, obrana si naštěstí s nájezdníkem poradila. Hned z protiútoku se druhý útok usazuje před domácí bránou a domácím pěkně zatápí. Svým pohybem si vytváří slibné pozice, ale i když se míček několikrát "šourá" brankovištěm, tak jak Lůďa, tak Petr i Mára nedokázali neposedný "nesmysl" do sítě zamést. Zbylá část druhé třetiny se nesl ve zvyšující se aktivitě domácích. Převaha Přelouče narůstala a jen díky obětavým zásahům v obraně jsme drželi dvoubrankový náskok. Posledních pár vteřin chtěl Matty zavést míček k bráně domácích, ale situaci u mantinelu chybně vyřešil a hráč domácích se málem opět vydal sám na Paciho. Matty však z posledních sil udělal tři rychlé kroky a za cenu drobného faulu hráče zastavil. Pauza před rozhodující třetí částí nás uklidnila. Do třetí části jsme vstoupili sebevědomě a v poklidu kontrolovali vývoj zápasu. Z ojedinělé šance a překvapivé střely jsme však inkasovali smolnou branku. Nahození od mantinelu Paciho zasáhlo do hrudi a následně se mu nepodařilo míček úplně zkrotit pod svým tělem. Zpod nohy se míček vykutálel před útočníka domácích, který již neměl problém skórovat a snížit na jednobrankový rozdíl. Po vstřelené brance Přelouči narostla křídla a doslova jako orel naháněla svou kořist. Avšak o co více se Orel tlačil do útoku, o to více se otevírala obrana pro případné brejky. Právě se začala ukrajovat 10.min, když Petr obral na půlce obránce a křížnou přihrávkou našel na levé straně osamoceného Máru. Pohotová střela ale naneštěstí orazítkovala pouze pravou spojnici přeloučské svatyně. Blížící se konec zápasu nenaznačoval nějaké drama. Hlídali jsme si náskok a kontrolovali utkání. Navíc když ve 14.min Bary nesmyslně fauloval Frančeska a vyfasoval za zákrok po zásluze 5.min trest. Přesilovku převážně hrajeme před bránou Přelouče a Lamin nastřeluje z ostrého úhlu břevno. Ale přichází poslední půlminuta a my jakoby jsme se zalekli. Přelouč odvolává brankáře a vše vrhá do útoku. I přes několik šancí vyhodit míček pryč do bezpečí od Paciho brány se nám to nedaří. A pět vteřin jsme za svůj přístup potrestáni. Přelouč se dostává ke střele, Paci pouze reflexivně vyráží před sebe a volný hráč z otočky pohotově střílí a vyrovnává na konečných 3:3. Nepochopitelně jsme nezvládli konec a to i přes to, že jsme měli přesilovku.

Zápas přinesl zajímavý florbal. Přes opatrný úvod a menší převahu Přelouče po vedoucím gólu. My jsme se pomalu rozjížděli, ale nekompromisně trestali chyby Přelouče v obraně a zaslouženě otočili na 3:1. Do stavu 2:3 byl zápas vyrovnaný. Třetí třetina přinesla zvýšenou aktivitu Přelouče podmíněnou naší pasivní hrou. Výsledná remíza je zasloužená pro oba celky.

31:20

Po prvním utkání nás čekalo Ústí nad Orlicí. Sice jsme tohoto soupeře vysoko porazili v přípravě v Heřmanově Městci, nicméně soutěžní utkání je úplně jiné kafe. Navíc, když Ústí v prvním utkání porazilo TJ Lubnou - štiku loňského ročníku Pardubické ligy. Naším cílem bylo jediné, odčinit výpadek z prvního zápasu a konečně naplno bodovat. Začátek utkání vypadal slibně, ihned po vhazování se míčku ujal Matty a spolu se svými kumpány okupoval okolí ústecké brány. První střely byly naneštěstí vesměs všechny zblokovány a ústeckého gólmana neohrozily. První gólovou šanci měl Lamin následně ve 3.min, ale s jeho dorážkou si pozorný gólman soupeře poradil.Z úvodního tlaku jsme nakonec nic nevytěžili. A jak se říká - nedáš, dostaneš. V průběhu 4.min se ústečtí hráči natlačili před naší bránu. Míčku se sice zmocnil Mára, ale chybnou přihrávkou nenašel Petra nýbrž obránce soupeře. Obránce neváhal, sice pouze nahazoval míček směrem na Bůčka, ale k naší smůle trefil Fandu tak nešťastně, že míček skončil v brance. Bůček mohl pouze nešťastně koukat, jak je míček tečován do jeho protipohybu. Mára mohl svou chybu odčinit hned v dalším střídání. Společně s Lůďou se dostali do přečíslení na samotného obránce, Lůďa míček prohodil na Máru. Před Márou již zývala odkrytá brána, ale ten nepochopitelně promáchl.

Nadcházející minuty první třetiny následně patřily hráčům Ústí, kteří svým pohybem, rychlými a přesnými přihrávkami a tvrdou hrou ovládali hru. Proti této hře jsme si závažnější šanci nedokázali vypracovat. Za zmínku snad stojí pouze cínova šance z 12.min. Cín si svým klasickým způsobem počkal na přihrávku za bránu a rychlým přesunem se snažil zasunout míček k tyči. Nyní však brankáře Ústí nepřekvapil a na přival endorfinu si zatím musel počkat. První třetinu vyhrálo tedy Ústí nad Orlicí 1:0 zaslouženě. Předčilo nás snad ve všech směrech. V rychlosti, důrazu, pohybu. Nejmarkantnější rozdíl byl v přesnosti přihrávek a rychlosti přihrávek. Místy jsme si připadal jako na kolotoči. Začátek druhé nám vyšel o poznání lépe než dějství první. Hned při prvním útoku se Lůďa natlačil před soupeře a ten ho nevybíravě poslal na mantinel. Zaslouženě z toho byly dvě minuty za hrubost a druhý útok s otřeseným Lůďou přepustil místo "Mattyovcům. Po rozehrávce Silan nabil Mattymu a po přesné střele z ostrého úhlu míček zastavila až síť za zády brankáře soupeře, 1:1. Pavučiny v pravém horním rohu brány vydržely do 16.minuty. Po vyrovnání se hra vyrovnala. Konečně jsme zpřesnili přihrávky, nicméně nás stále srážel náš špatný pohyb. Navíc jsme se stále nedokázali srovnat s tvrdou, ale čistou hrou Ústí. Ústí vycítilo šanci znova převážit výsledek na svou stranu a zasypávalo Bůčka nebezpečnými střelami. Naše obranné dvojce společně s Bůčkem v kase nás několikrát podržely a vysílaly útočníky do nebezpečných kontrů.

Nejdříve Fanda skvěle našel výhozem před branou soupeře Máru. Mára nejdříve míček tečoval a následně se nadvakrát snažil překonat již ležícího brankáře, marně. Útočné šance se dále střídaly na obou stranách. Na jedné straně se do velké šance dostal Cín, poté i Matty. Na straně druhé se několik skvělými zákroky blýskl naopak Bůček. S blížícím se závěrem třetiny se usadil před bránou soupeře náš 1.útok. Z prvního závaru branka sice nepadla, ale Cín zachytil výhoz míčku, seběhl za bránu a zpoza brány vybídl ke skórování Lamina. Ten nabídku neodmítl a nezvykle bekendem skóroval. Časomíra se zastavila na čase 28:50. A mohlo být ještě lépe. Ústí sice následné buly vyhrálo a šlo do útoku. Tam však míček ztratilo. Lůďa s Petrem se krásnou kombinací dostali před bránu, ale finální přihrávka na Máru už obrana soupeře překazila. Ústí ještě pár sekund před sirénou nebezpečně vystřelilo, ale střela šla pouze těsně vedle bůčkovy pravé tyče. Druhou třetinu jsme již odehráli mnohem lépe. Největší rozdíl byl patrný v přesnosti přihrávek. Nicméně stále jsme nechávali hráčům soupeře nebezpečně hodně místa. Bůčkových 15 zásahů mluví za vše.

Třetí třetinu jsme začali skvěle. Lamin vyhrál buly, Frančesco vysunul Mattyho a ten pohotově vystřelil. Ústecký brankář stěží vyrazil a následné špatné vyhození obrany zachytil opět agilní Matty. Přihrávka putovala na Lamina, který tvrdě vystřelil. Brankář střelu neudržel a dobíhající Cín doklepl neposedný míček do brány. Dvoubrankové vedení nám však dlouho nevydrželo. Druhý útok si sice také dokázal vytvořit tlak a dvakrát nebezpečně vystřelil, nicméně branka padla na druhé straně. Ústí předvedlo rychlý přechod do útoku. Ústecký útočník se zpoza brány kolem mantinelu protáhl až do střelecké pozice a křížnou přízemní střelou korigoval na 2:3. V době střely Bůčkovi zakrývala výhled hned pětice hráčů a míček viděl až za sebou v síti. Po úvodní přestřelce přinesl zápas trochu bezstarostný florbal. Útoky se střídaly na obou stranách a jen zásluhou obou brankářů zůstal výsledek nezměněn. Změnit skoré mohla dvojce Petr, Mára. Petr se v přečíslení snažil prostrčit míček na Máru. Skákavý míček ale Mára netrefil ideálně a bránu minul. Naštěstí je to nemuselo mrzet. Při dalším strídání putoval míček po ose Fanda, Cín, Lamin. Posledně jmenovaný jednoduchou tečí usměrnil míček do sítě a navýšil náš náskok na 2:4. A ve 12.min mohlo být ještě lépe. Jirka z obrany dlouhou křižnou přihrávkou vybídl Lůďu do úniku. Na Lůďovi však již byl znát dlouhý pobyt na hřišti, byl dostižen obráncem a nabízenou šanci nevyužil. A jako by to mělo být pravidlem, po nevyužité šanci druhého útoku, udeřil útok první.

Silan vybojoval míč pro Mattyho, ten našel u druhého mantinelu Cína, který si zběhl až za bránu a poté našel před bránou opět nikým nehlídaného Lamina. Lamin se neukvapil a pěknou brankou pod víko završil v začínající 43.min svůj hattrick. Poslední minuty se nesly v mírném tlaku Ústí, ikdyž žádná střela již Bůčkovi nemusela dělat vrásky na čele. Na začátku poslední minuty vyslal Jirka po levé straně do útoku Máru, ten trefil pouze postaveného ústeckého brankáře pouze do ramene a završil tak svůj střelecky nevydařený turnaj. A když těsně před koncem Lamin střílel pouze mimo, mohli jsme se radovat z vítězství 5:2. Druhý zápas jsme zvládli již o dost lépe. Sice jsme opět první inkasovali a dlouho se nemohli srovnat s důraznou hrou soupeře, ale výborný výkon obrany v čele s Bůčkem nás odrazilo k vítězství. S postupujicími minutami jsme zlepšili přihrávky a taky začala úřadovat dvojce Lamin & Cín, která nám zajistila zasloužené tři body.

Díky Kocourovi Pacimu vám ještě přinášíme menší statistiky z tohoto utkání:
Zásahy brankáře : Bůček - 30 - dle třetin (6, 15, 9)
Střely (na branku/mimo) : Matty 18 (8/10), Mára 10 (8/2), Lamin 8 (5/3), Cín 7 (7/0), 7 Petr (2/5), Luďa 4 (1/3), Franta 3 (0/3), Jirka 1 (0/1), Silan 1 (0/1)

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.