Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Kádr Sokola se "ztenčil" na kritické minimum.


Adam Hradský - České Akademické hry

Nová sezóna klepe na dveře a Pardubice lepí díry ve své sestavě. Po celkem vydařené sezóně, kdy jsme se sice nechali letos poprvé předskočit Novou Pakou jsme ustáli tlak, který byl na kádr vyvíjen ohledně velkého množství odchodů a možné blamáži z naší strany, co se týče výsledků v lize. Někteří nás favorizovali jako jasného kandidáta na sestup. Tím jsme se díky Bohu alen estali! Přesto po několika výborných letech (1.místo, 3.místo, 4.místo, 6.místo) tuto soutěž opouštíme. Není to dobrovolný odchod, ale ohledně těchto a dalších věcí už bylo napsáno mnoho řádků a tak nebudu do klávesnice vypisovat další a další. Sezónu 2010/11 jsme víceméně začali s tím, že jsme sloučili kostru Sokola Pardubice C a zbytek dnes již historického týmu Sokol Fajtrs Pardubice E a nabrali dvě nové posily z Univerzity Pardubice. S těmi se bohužel loučíme na prahu této nové sezóny a loučíme se i s jinými. Baryho zlákala Přelouč a přejeme mu mnoho štěstí v jeho novém působišti a také ve studiu na VŠE v Praze. Hajleho zase zlákal Sokol Pardubice D a já pevně věřím, že zde Hajle najde tu partu, která mu možná u nás trochu chyběla. Aspoň až bude na tréninku stát na straně "Déčka", nebude už trénovat s jiným týmem :-) Jak jsem již řekl, loučíme se i s Reném, který se rozhodl pokračovat ve své předchozí anabázi a také s Adamem Hradským, který odchází do Hradce. A právě s ním jsem jsi dovolil pro Vás všechny udělat rozhovor. Adam s námi odehrál v loňské sezóně celou sezónu na pozici obránce kdy nechyběl snad na žádném zápase, tréninku či turnaji. Během sezóny vstřelil 2 branky a na 7 jich dokázal nahrát. Jako obránce si vždy odvedl to své vzadu a musím říct, že ve dvojici s Reném pak působili velmi kompaktním dojmem. Bohužel, nic netrvá věčně a tak toto roční angažmá v týmu Sokola Pardubice C bylo po sezóně ukončeno a Adam se vydal vstříc sbírání dalších zkušeností do 2.ligy.

Jak se cítíš v novém působišti v Hradci? Co kolektiv, tréninky, celkově první dojmy?

První dojem z Hradce je pozitivní, funguje tam to, co jsem hledal a chybělo mi. Tréninky! Které jsou o trénování a né o tom, jít si zahrát. Navíc vše probíhá v slušném tempu. A Kolektiv? Zatím moc nemohu soudit, ale vypadá to, že bude fajn.

Ale nějaké známé hráče - kamarády tam máš ne?

Známé moc ne. Šel jsem do nového prosředí. V minulé sezóně jsem se potkal párkrát na hrišti se Štěpánem Raiterem. Jinak jsem neznal nikoho :)

Předpokládám, že tréninky v Hradci vede zkušený trenér, že si je nevedou hráči sami, je to tak? Jak to máš s dojížděním na tréninky?

Jo, tréninky vede trenér, který občas nestíhá. V tom případě vedou tréninky zkušení borci :) Innebandytos trénují v Předměřicích, což celé dojíždění prodlužuje. Dojíždím vlakem, ale naštěstí mě v Hradci berou bratři Raiterové autem. Ve výsledku tréninku, který trvá hodinu a půl, obětuju hodin 5, právě kvůli dojíždění.

Rozumím ti, že ti chyběly tréninky, ...ta možnost zdokonalit se a nějak se výše posunout. Byl to ten hlavní důvod proč jsi chtěl odejít? Nebo tam bylo i trochu toho zkusit si zahrát vyšší ligu, nasbírat další zkušenosti.

Jo, tréninky byl kámen úrazu. V mém domácím klubu - FBC Bílovec se trénovalo, ale protože jsem na VŠ tak jsem si musel hledat něco v Pardubicích. Nakonec jsem zakotvil v Sokolu C, kde mě to bavilo do půlky sezóny, pak mi to vše začalo chybět a já chtěl makat. Samozřejmě, že možnost zkusit 2. ligu je lákavá, ale nebylo to prioritní. Kdyby se v Sokolu C trénovalo na 100%, tak bych nové působiště nehledal.

Víš jak to je s naším týmem. Půlka lidí má 1x za 14 dní práci, další půlka střídá ranní noční, jsou a byli tu tátové od rodin, lidi, co přišli utahaní z práce a neměli už vůbec žádnou chuť na trénování. Dříve se za tréninky dojíždělo do Chlumce nad Cidlinou, platilo se za halu a ještě benzín. Pak se dojíždělo rok do Slatiňan, přes léto se dojíždí do Heřmanova Městce. Stojí to mnoho času a peněz. Dá se říct, že nelze porovnat život studenta, který má permanentně dost času a život pracujícího. To je pak člověk rád, že je 1x týdně na tréninku. Chápu, že pro Tebe je to málo, ale v tomhle se mnou jistě souhlasíš.

Tak samozřejmě že se nedá vyhovět všem hráčům v datech a časem tréninku. Ale kdyby bylo v týmu 15 aktivních hráčů, tak věřím, že ti jich 10 na trénink příjde. A jak píšeš, dříve jste jezdili tam a tam trénovat. Tak mi moc není jasné, proč by to nemohlo fungovat zase, navíc když máte halu v Pardubicích. A už nějaký ten pátek jsem také v pracovním procesu, takže to nějak kloubím se studiem. Ve výsledku toho volného času taky moc nemám.

Jak říkáš, časy pro pronájem haly jsou omezené. Takže nám je většinou přidělen jen jeden termín. Loni to byla středa. Je tu samozřejmě možnost docházet na tréninky D-týmu a také na tréninky nově založeného týmu Pardubic. Ale je to o té základně týmu. V současné situaci máme 10 hráčů a z toho 2 na tréninky nepřijdou, jeden se omluví, jeden má práci a jednomu se to dneska nehodí a najednou jsi na tréninku s jednou nekompletní pětkou poskládanou z první a druhé lajny.

Jak píšeš, Vaše výchozí situace do nové sezóny není optimální. Za rok, který jsem odehrál ve Vašem Céčku jsem poznal, že tým má spíše fungovat jako jakýsi zájmový kroužek pro dospělé. Kdo zaplatí hraje. Na tréninky a aktuální výkonnost se moc nehledí. Někdo říkal, že to tak máte postaveno od dob, kdy Céčko vzniklo. Tento model byl dalším důvodem mého odchodu. Budu se raději prát o místo v sestavě s dalšími kluky, než abych věděl, že mám své jisté. Cítím, že se mohu ještě herně zlepšit, tak bych toho rád docílil poctivými tréninky.

Jak bys shrnul sezónu v Sokole? Porovnej to se svým předchozím týmem - Bílovcem. Mají ty týmy nějaké společné znaky nebo je každý úplně jiný.

Z mého pohledu mohla dopadnout sezóna v Sokole lépe. Hráli jsme vyloženě pekné zápasy, tak i zápasy, za které jsem se styděl. Jestli jde o umístění v tabulce, tak si myslím, že tým měl potenciál skončit na 3. místě za Vrchlabím a Jaroměří. Kdybych měl Sokol srovnat s Bílovcem, tak v pardubickém týmu bylo určitě více šikovných hráčů. Čím nechci urazit hráče Bílovece, ale chci říci, že Bílovec musel doplňovat šikovné kluky v základu o mladé a né moc zkušené hráče. Ve výsledku bych rád viděl souboj mezi těmito týmy. Podle mě by vyhrál Sokol o gól, díky gólům Mattyho :)

Je nějaký rozdíl mezi 5.ligou, kde hraje Bílovec a mezi naší 3.ligou? Plánuješ někdy návrat do Bílovce?

Rozdíl tam určitě bude, na Severní Moravě je více týmu takže 5. liga zní děsivě, ale kluci v Bílovcí jsou šikovní. Vaše 3. liga mě bavila do půlky sezóny, kdy jsem se zlepšoval a bylo to pro mě vyšší tempo. V momentě, kdy jsem si na tohle všechno zvykl a na trénku se dělo prd, tak mě to trošku přestalo bavit.

Kdo tě překvapil ze soupeřů v naší lize? Měl jsi vlastně poprvé možnost konfrontace severomoravského florbalu a severovýchodního.

5. ligu, kterou jsem předminulou sezónu na severní moravě hrál bych přirovnal k 4. pardudubické. Pár zápasů jsem odehrál za Sokol D a řekl bych, že by se klidně mohly tyto dve soutěže srovnávat. V naší lize mě překvapila snad jen Jaroměr. A to jak herně, tak přístupem k florbalu. Bylo jich na 3 pětky a trenér po nich občas nesnesitelně křičel. Super!

Taky si pamatuji ten pocit, kdy člověk udělá chybu a trenér tě okamžitě pošle do šatny se slovy "Svleč se a domů jedeš vlakem". Je pravda, že ta pozice trenéra tu chybí! Kdybys měl stručně charakterizovat hru našeho týmu?

Loňská hra měla své mouchy. Všechno to bylo založené na individuálních myšlenkách a pocitech hráčů, jak kterou situaci řešit. Do jisté míry to je fajn, ale myslím, že by měly převažovat varianty nacvičených kombinací.

Vzpomeneš si na své dvě branky v sezóně? Matně si vybavuji tu s Vysokého Mýta, kdy jsi vyslal tu dalekonosnou táhlou pumelici.

Jo ten gól si pamatuju, bylo to spíše nahození z vlastní poloviny. Gólmanova chyba. Víceméně všechny mé góly byly takové placáky:-)

Jak se ti hrálo vzadu s Reném? Není škoda, že takový hráč musel pak hrát na beku?

S Reném se mi hrálo výborně, hrajeme spolu už od střední školy, takže jsme na sebe zvyklí. Byl bych moc rád, kdyby jsme spolu hráli i další sezónu. Jo, René hrál v útoku skvěle, což potvzují jeho statistiky. Nakonec jsem rád, že jsem ho přemluvil, aby to zkusil v zadu. Myslím, že jsme moc gólů jako obrana nedostávali.

Jaké pro tebe bylo nejlepší a nejhorší utkání v sezóně? byl to poslední zápas s Vrchlabím nebo jiná utkání? A ještě, vzpomeneš si zápas s Dobruškou - 0:0. Jak se to vůbec může stát? V zápase byla jedna jediná šance a to bylo trestné střílení Dobrušky! Je to vůbec v dnešní době na této úrovní možné, že ani jeden tým nedá branku?

Jo, byly to asi tyhle utkání, na žádné jiné si teď nevzpomenu. Proti Vrchlabí to byl asi nejleší zápas, který jsme odehráli, nejen že jsme porazili favorita, ale zajistili jsme tímto i postup Jaroměři. A ze zápasu s Dobruškou mám jen vzpomínku na utrápeného utočníka, kterému jsem visel celý zápas na zádech. A skóre 0:0 je vtipné, ale možné. A také smutné, že oba týmy nedali za 45 minut ani góla!

Vzhledem k tomu, že teď už nejsi členem týmu, můžeš nějak otevřeně napsat něco ke složení týmu? Jak se ti jeví poskládání útoků obran atd. Jak by podle tebe měla vypadat optimální sestava do nové sezóny? Ber ale ohled na možnosti, které momentálně máme. Je tu možnost doplnit tým o nějaké juniory, což bychom možná měli udělat. Dále, a to jsme se spolu před sezónou bavili, je škoda že jsme prováhali dvojici Sainer-Světlík! Pokud ale tedy vezmeš tým, který je, tak jak by podle tebe mělo jeho složení vypadat.

Otázkou je, jak dále chcete florbal provozovat. Jestli dále jako vedlejšák pro kluky, kteří si chtějí hlavně zapinkat a dát nějaký ten zápas a nebo k tomu přistoupit jinak. Kdybych byl dále součastí týmu, tak bych rozhodně navrhoval přibrání minimálně 5 hráčů z důvodů konkurence. Kdo by nechodil na tréninky a nebo neměl příslušnou výkonnost, nehrál by. Jak píšes, je škoda, že vám nevyšla dvojce Sainer-Světlík. Ale i přes to se dají najít další šikovní hráči, kteří chtěli už vloni hrát a byli odmítnutí. Veliká chyba! Konktrétní sestavu asi nemá cenu řešit, protože momentálně nevím kdo jak na tom herně je.

Jak si podle tebe povede Sokol v nadcházející sezóně. Týmy jsou většinou neznámé nebo ty, které skončili loni pod námi - Mýto,Chrudim. Asi je těžké odhadnout, co si od nich slibovat. Přesto, tvůj hrubý odhad na pozici našeho týmu a jak se bude komu dařit. Je pravdou, že v nižších ligách se hraje daleko více do těla, což by techničtějším hráčům, nebo hráčům, kteří nejsou silní na balonku nemuselo úplně vyhovovat.

To je těžké předpovědět, stát se může cokoliv. Myslím si, že budete hrát o přední příčky tabulky, moc bych vám přál 1. místo. Ale jestli bude Váš herní projev vypadat jako přípravné utkáni proti HM, kterého jsem se účastnil, tak je taky dost možné, že sestoupíte.

Dále jsem se chtěl zeptat na věc, se kterou si lámu hlavu dlouhé roky, snad od svých 14 let, kdy jsem přestal hrát pogy a chodit v holinkách v řece a zjistil, že existuje něco jako hokej. Chtěl jsi být vždy obránce? Co vůbec motivuje člověka k té poctivé defenzivní činnosti? Já jsem vždy chtěl dávat góly. Teda nejdříve jsem chtěl být jako Dominik Hašek, protože jsem byl poblázněný Naganem, ale pak jsem se zamiloval do Jaromíra Jágra a nechtěl jsem nic jiného, než kličkovat mezi hráči a dávat krásné góly.. Jak se to vůbec stane, že si člověk řekne: "A teď budu obráncem!".

K tomu že budu obráncem jsem přisel docela nedávno-asi před 3 lety. Florbal hraji od základní školy a v té době jsem byl brankářem. Bohužel potom přišly problémy s koleny, zlomené prsty a musel jsem chytání nechat. Po nějaké době jsem si koupil hůl a šel jsem to zkusit do útoku, kde jsem odehrál pár sezón, ale nikdy to nebylo ono. Poté jsem nějak zaskakoval v obraně a chytlo mě to. Baví mě kazit práci šikovným útočníkům, házet je přes mantileny a být tím poslední z pětky na hrišti. Asi je to divný, ale mám více radost když společně s gólmanem ubráníme situaci, než když dám góla.

Poslední věc. Co si slibuješ od svého nynějšího působení. Zanedlouho začne liga. Dokáže obránce "Adam Hradský" odolávat takovým týmům jako jsou Štíři Č.Budějovice, kteří podávají dlouhodobě vynikající výsledky a drží se na špičce 2.ligy, Litomyšl je výborná a schopná proměnit každou mini-šanci, zarputilé a buldočí Svitavy, Pelhřimov! a to nemluvím o Táboru se kterým jsem měl tu čest jednou hrát aj týmy.

V další sezóne bych se hlavně rád ještě herně zlepšil, myslím si, že mohu hrát lépe. A jestli dokážu odolávat a bránit silné soupeře? To nevím, soupeře neznám a ani jsem je nikdy neviděl hrát. Záleží také, jak se s novým týmem zjiži a samozřejmě zda-li budu na 2. ligu herně mít. Každopádně se rád o své místo v sestavě poperu. A kdyby to celé ve výsledku nedopadlo, tak budu poučen, že nemám chodit co rok, to o ligu výše :)

Adame, přeji Ti vše nejlepší ve tvém novém působišti doufám, že se spolu uvidíme na trénincích, když to půjde nebo na Univerzitní lize. Dále také přeji hodně štěstí k zakončení bakalářského studia.

Děkuji, Vám přeji, ať sezóna dopadně na výbornou! Každopádně bych rád ještě poděkoval Mattymu za to, ze mě do týmu Sokol Pardubice C dotáhl a dostal jsem možnost odehrát s Vámi sezónu. Také díky Fandovi za vše, je to pravé srdce týmu!

Souhlasím, Fanda je srdce týmu!...

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)