Sokol Pardubice C 3: 7 TJ Spartak Vrchlabí
24. a 41. Sedláček

Vyloučení: 3:7
Přesilovky: 0:3
Oslabení: 0:2

Sedm nevyužitých početních výhod včetně jedné pět na tři, která trvala skoro celé dvě minuty. Balon poskakující několik centimetrů nad zemí už po prvním (nepřesném) pokusu o nahrávku. Dvě branky v podání soupeře, který hrál v tu chvíli ve čtyřech. K tomu tři neubráněná oslabení v zápase s Vrchlabím. Minely v obraně, tyčky, břevna a neproměněné nájezdy. To vše rozhodlo o tom, že Pardubice nevezou z druhého turnaje v Jaroměři ani bod. První zápas lze hodnotit jako vyloženě nepovedený, druhý už vypadal mnohem lépe. Přitom všechno začalo tak slibně. Už ve druhé minutě utkání proti Vrchlabí si postavil míček k volnému úderu Matty a bez otálení jej golfovým úderem napálil pod horní tyčku. Pak Sokol ještě jednou vedl. Luďa hrající první zápas za céčko v této sezoně trefil před brankářem Vrchlabí jednoho z obránců a balon zaplachtil do branky. Vrchlabí znovu srovnalo v přesilovce, kterou mělo velmi dobře secvičenou, a pak už jen utíkalo Pardubicím o další a další góly. Přispěly k tomu dvě hrubé chyby Ludi hrajícího při absenci Hajleho a Chovyse na postu obránce a neproměněný nájezd Mattyho za stavu 3:2 pro Spartak. Sokolu rychle docházely síly, které vrhnul do forčekingu na začátku zápasu. Soupeř postupně zvýšil na 5:2. Malou jiskru naděje se podařilo vykřesat Renému po přihrávce Mattyho, ale po další přesilovce Sokola, která skončila příznačně gólem Vrchlabí v oslabení, bylo jasno. Konečný výsledek zněl 7:3, přičemž spoustu příležitostí pochytal běhavému Vrchlabí vynikající Bůček v brance Pardubic. Na porážce by pravděpodobně nic nezměnilo, kdyby ve formě hrající Matty při jednom z výpadů po Cínově přiťuknutí nemířil do břevna.

bez využití

Druhý zápas zvládli pardubičtí hráči mnohem lépe takticky. Nehnali se dopředu a čekali na výpady Jaroměře, snažili se poctivě bránit. Do pole nasadili hrdinu z předchozího zápasu Bůčka, do branky si klekl Adam Pacinda. Objektivně měla Jaroměř více ze hry, s trochou štěstí mohl však vyhrát i Sokol. Do vedení poslal pořádající tým Schwarz, ale ještě do konce třetiny utekl po přihrávce Adama Hradského Cín a prostřelil domácího brankáře. Tentýž hráč měl možnost vyrovnat z dalšího trestného střílení poté, co vsítil druhý gól Jaroměře mezi kruhy nikým nehlídaný Novotný. Trefil však jen tyč. Přestože akce domácích vypadaly nebezpečně a v několika případech se musel předvést Adam v brance Sokola, skóre se až do závěru třetí třetiny neměnilo. Když už se zdálo, že René po nahrávce Bůčka promrhal nejlepší moment ke střele, přesvědčil střelec Pardubic všechny o opaku. Balon parádně pověsil do levého horního rohu branky. Gólman Jaroměře přes vlastní obránce neviděl. Do konce zápasu chybělo jen dvě a půl minuty, jenže domácí znovu udeřili a odskočili na 3:2. Pardubice se snažily vyrovnat v powerplay, ta nicméně vyzněla do ztracena, když nejblíže úspěchu byly při střele Hradského, která prošla kolem pravé tyče a dotírající Luďa ji nestačil tečovat. Za nasazení a vlastně i konečný výsledek si tým i tak zaslouží pochvalu, je nutné respektovat sílu soupeře. Zajímavost na závěr: Novic v dresu Sokola René se zatím gólově prosadil ve všech čtyřech odehraných utkáních.

autor: Luigi
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.