Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Vítězný vstup do sezóny 2010/2011

Tak jsme otevřeli vítězně novou sezónu a bylo se doopravdy na co dívat. První turnaj , který se konal v Náchodě nabídnul ze strany Pardubic bojovnost, nasazení, ale také únavu a napětí. V základní sestavě nastoupilo mnoho nových hráčů, kteří nikdy předtím stabilně za Sokol nehráli, a proto bylo otázkou, jak se týmu po tolika změnách v sestavě bude dařit. Nebudu Vás napínat - Dokázali jsme zvítězit :-) a obě utkání se Vám nyní pokusím zprostředkovat tak, jak jsem je viděl já, přímo ze hřiště nebo ze střídačky. Možná to bude na delší dobu můj poslední článek, protože nastanou nějaké změny a od příště by se na psaní měl podílet (profesionál) Luděk Votava, který je jednou z dalších výrazných posil našeho týmu pro tuto sezónu 2010/2011.

Oslabení: 2:0

První utkání jsme hráli proti Chrudimi, na kterou šlo ještě před zápasem mnoho výborných referencí. Porazili v poháru dokonce Orlicko-Třebovsko, které s námi několikrát v zápase zametlo, naposledy tuším 5:0 a nevzpomínám na to rád) a probojovali se až do 3.kola, kde vypadli s Litvínovem 3:12. Což není žádná ostuda! Taktika na soupeře byla jasná. První třetinu se zatáhnout a čekat, co Chrudim vymyslí. Hned asi ve druhé minutě obránci soupeře špatně rozehráli, ale Matty se ještě neprosadil. Navíc povrch haly byl značně znečištěný a hráčům se při střele trochu smekala čepel, na kterou se hromadila v mohutných chuchvalcích špína z "parket". Gól jsme přeci jen brzo vsítili a to díky souhře Mattyho a Cína. Martin nahrál obloučkem Tomášovi a ten si krásným přikrytím balónku odmítnul soupeře a vstřelil první z celé řady dnešních rozmanitých gólů. Ihned poté přišel Hajleho faul na pronikajícího útočníka a vzhledem k tomu, že do jeho pádu se vmísil i stolek časoměřičů, vyfasoval náš obránce 5 minut. Chrudim sice měla balón na hokejkách, ale nevystřelila ani jednou a málem je Matty potrestal z protiútoku. Bohužel se mu ale při sprintu na branku soupeře balónek zadrhnul a z akce sešlo. Po první třetině jsme tedy vedli pouze 1:0, ačkoliv šancí na navýšení našeho náskoku bylo více. Ihned na začátku druhé třetině zamotal hlavu Chrudimským 1.útok a po velkém závaru se prosadil po Laminovo nahrávce Matty. Poté jsme poprvé v zápase nepohlídali Bořetického, na kterého jsem všechny před zápasem upozorňoval, ale oni si prostě nedají říct. Vytočil se nám do střely a nemýlil se. I náš tým měl možnost si zahrát přesilovou hru, Matty se prosadil přes bránícího hráče, předložil Cínovi a ten se do prázdné už nemýlil. Poté soupeř fauloval pronikajícího Tomáše a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal náš kapitán a krásně do šibenice zavěsil. 1:4 a zdálo se být rozhodnuto. Chrudim působila odevzdaně a na náladě jim nepřidal ani následný útok. Mára vyhrál buly a ihned založil útok, který završil krásnou střelou k tyči. Ještě před koncem třetiny se prosadila naše nová akvizice ze Štěpánkovic - René, který vymetl pavučinku chrudimské branky. Soupeř odcházel do šaten a Kamil Kastl si je tam evidentně pořádně podal a dokázal je nahecovat, protože to, jak na nás vlétli ve třetí třetině, bylo opravdu skvělé. Korunoval to svým druhým gólem Bořetický, když po špatně založeném útoku propadla obrana. Naštěstí nás tato branka nepoložila a dokázali jsme se opět do zápasu vrátit a rychle korigovat stav. Nejprve krásně Chovys uvolnil neskutečnou nahrávkou přes celé hřiště Peťana, který už si jako zkušený sniper poradil. Dále se ocitli v situaci 2 na 1 Matty a Cín. Matty parádně předložil Cínovi a ten opět do prázdné korunoval své dnešní gala-představení zavrčením hattricku.. Ještě před koncem samotného utkání se prosadil dorážkou René a desítka byla na spadnutí. Jenže do konce bylo málo a myslím si, že Chrudim by nám to pak měla za zlé, kdyby to dopadlo  Utkání se nám vyloženě povedlo. Řekl bych až nečekaně. Ale to je dobře, tým to povzbudilo a mohli jsme s čistým štítem vyhlížet další utkání s Lanškrounem.

Oslabení: 0:0

Začátek zápas a konec předchozího utkání dělilo necelých 25 minut, přesto jsme stačili lehce vytuhnout, a jak poznamenal Adam, první dvě třetiny tohoto zápasu jsme se nesli pouze na vlně předchozího dohraného zápasu. Projevovalo se mírné vyčerpání, který ať si každý sám spojí se svou letní přípravou, což nás stavělo trochu do pozice vyčkávajícího týmu. Utkání jsme přesto začali famózně. V 1.minutě 2:0, kdo by to kdy řekl. Ale vezmu to popořadě. Fanda uvolnil Mattyho a ten se řítil sám na brankáře, udělal mu kličku, ale přišel faul. Následovalo trestné střílení a Matty opět proměnil. (Přiznám se, že jsem trochu váhal, zda jít opět na nájezd, ale nakonec jsem to risknul) Ihned po buly se prosadil René a svým třetím gólem dnes zvýšil již 58s už na 2:0. Přesto jsme tento náskok prohospodařili. A troufnu si říct, že za to mohla hodně ta únava. Zatáhli jsme se dozadu a nechali hrát Lanškroun. Chovy špatně rozehrál, odražený balón se dostal na tu špatnou hokejku a bylo sníženo. Ve druhé třetině jsme poté nepokryli rychlou souhru a bylo vyrovnáno. Adam, který vystřídal ve druhém zápase Aleše na střelu mířící do šibenice už nedosáhnul. A aby toho nebylo málo, naše vedení jsme ztratili zcela. Úplně osamocený Dostál dloubnul (nebo spíše netrefil) balónek tak nešťastně, že zapadl do branky. 2:3. Poté mohlo být ještě hůře. To když bylo za Chovysův faul nařízeno trestné střílení. Podle mě trochu sporné, ale budiž. Jinak rozhodčí z O-T pískali parádně a tímto jim chci poděkovat, že nepřipustili žádné šarvátky ani dvojsmyslná písknutí. Všechno bylo jasné a dané a hrálo se každému dobře,ale zpět k nájezdu. Díky bohu kapitán Verner nedal a Adam nám udržel šance na obrat v zápase. Do třetí třetiny jsme tam nastoupili s jasným cílem. Nastartovat ty opotřebované motory z 1.zápasu s Chrudimí a vytvořit si opět po delší odmlce brankové příležitosti. Čekali jsme na ně dlouho, předlouho! Až ve 38.minutě zavelel k obratu Matty. Dokázal vytvořit přečíslení a nahrát Cínovi, který našel milimetrovou mezeru mezi nohami hostujícího brankáře. Radost to byla opravdu veliká, neboť soupeř v posledních minutách pouze bránil, a teď jsme to byli my, kdo byl na koni. Podařilo se nám vyrovnat a navíc jsme měli pořád tlak. Vítězný gól si pak nechal pro sebe střelec dnešního turnaje a hvězda těchto dvojzápasů - Tomáš Cink. Matty ustál atak na svou osobu na polovině hřiště a poté se již řítil do brejku - snažil se Tomáše uvolnil opět do gólové příležitosti v situaci dvou na jednoho, ale balónek se Tomášovi odrazil od nohy naštěstí směr branka..pak se zakutálel pod brankáře, který si ho ještě trochu postrčil a rychlostí slimáka se došoural za brankovou čáru. 4:3, zápas byl otočen. Do konce utkání se už nic vážného nestalo, a tak jsme mohli po prvním turnaji slavnostně konstatovat, že z Náchoda vezeme plný počet bodů.

doplnění očima Adama Pacindy:Jak mě požádal Matty, tak i činím a pokusím se popsat ve stručnosti průběh zápasu mezi námi a Lanškrounem z pohledu brankáře. Soupeř nastoupil do zápasu s velkou vervou a napadal už u naší branky, z čehož také nakonec vytěžil první gól po smolné rozehrávce Chovyse. Díky bohu je náš letošní tým, alespoň z mého pohledu, mnohem psychicky odolnějším, a tak jsem měl možnost pozorovat obětavé zákleky do střel a zodpovědné vracení se do obrany. Parádní prací byla oslabení, která jsme dokázali suprově ubránit. Nedali jste kluci soupeřům šanci si míček ani pořádně zpracovat, natož vystřelit, a když už vystřelili, tak s takovými obtížemi, že střela nemohla mít gólové parametry (při troše gólmanovy pozornosti). Další kapitolou zlepšeného výkonu byla i psychika. Několikrát jsem měl na dohled nasupené tváře soupeřů, občas i tu Fandovu, ale na rozdíl od soupeřů jsme se s rozhodčíma nehádali a zbytečně jsme se nenechali vylučovat. Moc dobře se z té brány na Vaši snahu koukalo, a dodávalo mi to pak motivaci tam taky dřít jako vy! Snad to nebylo moc trapný, co jsem tady popisoval, a pokud jo tak se tímto všem fandovým kolouškům omlouvám. :-)

Hvězdy tohoto turnaje:

• Tomáš Cink - 5 branek a z toho každá vstřelená jinak.
  • Martin Pova - kapitán proměnil 2 trestná střílení, další gól přidal ze hry a nahrál Tomášovi na všech jeho 5 branek.
  • René Mrkva - 1.turnaj za Sokol Pardubice a bilance 3+1 korunovaná překrásnými góly.
  • Tým Sokola Pardubice - mužstvo, které ukázalo, že dokáže hrát jako tým!

Všem zúčastněným jsem již dávno poděkoval, ale děkuji ji jim ještě jednou. I těm, na které jsem předtím zapomněl. Jinak, pokud je mi známo, mohli by být i nějaké fotky, tak až budou, dám je někam na internet a pošlu Vám na ně odkaz. Zatím se mějte pěkně a tímto se s Vámi na delší dobu loučím. Váš kapitán.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.