Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Žádné střelecké hody to v Kostelci nebyly

Do Kostelce nad Orlicí, kde nás čekal letošní předposlední turnaj, jsme přijeli ve velmi útočně laděné obraně. Z klasických obránců nám chyběli: Fanda ? rekreace s nahýma sestřičkami v bazénu, Konďák ? ožírací párty v Jeseníkách, Ondra ? fotbalový zápas za svého zaměstnavatele, Chovys ?dlouhodobá dovolená v Kosovu atd. Takže, když se to tak vlastně vezme kolem a kolem, jeli jsme do Kostelce s 10 útočníky. Jediný Hajle byl předtím dlouhodobě na beku, takže jsme byli všichni zvědaví, co se nám s touto sestavou povede uhrát. Osobně jsem čekal, že dostaneme dost branek, ale že jich dáme v každém zápase více než soupeř. Opak byl pravdou. Hráli jsme dobře dozadu, soupeře k ničemu nepustili a dalo se na to i dívat. Ačkoliv si můžeme narovinu říct, že gala představení to rozhodně nebylo. Z A-týmu nám jel pomoci Trojda s Hoffou a s B-týmu Cíba a nesmím zapomenou ani na Peťana, který minule za Luďu chyběl, tak si jel zahrát dneska s námi a musím podotknout, že svou úlohu obránce zahrál naprosto výborně.

39:04 - Hoffman (Cibere)

Prvním týmem, kterým nám dneska stál v cestě, byl Kostelec. Ten nastoupil se třemi juniory a to ještě v pouhých 7 lidech. Výborně jim ale chytal gólman Weimar (dále jen Vejce), který celý zápas trápil naše útočníky. Začali jsme trochu opatrně, ale přeci jen jsme měli více ze hry. Špatně jsme se ale vraceli z druhé vlny a soupeř měl nebezpečné dorážky. Lamin ale v jedné chvíli krásně zatáhl balónek za branku, nahrál na Hajleho, který povedenou střelou (kterou na tréninku od něj neuvidíte) krásně vstřelil první gól zápasu. Možná to byla ale předčasná radost, protože ihned poté, co se lajny vystřídaly, inkasovali jsme vyrovnávací branku. Krásnou souhru do prázdné branky zakončil nikým nehlídaný Cindr. 1:1. Ve druhé třetině jsme si vybrali trochu slabší chvilku a byl z toho menší brejk soupeře. Nejprve se Peťan trochu špatně zorientoval při přebírání a na chvilku volný hráč domácích nám vstřelil pěkně bekhendem branku a poté při dalším střídání Aleš neudržel střelu a dá se říci, že si jí vlastně hodil sám za záda. 1:3. Naštěstí se hned 24 vteřin po začátku třetí třetiny povedlo skórovat Mattymu. Cín výborně svým dotíráním u posledního obránce vypíchnul balón a Matty míček k levé tyčce již parádně umístil. Ještě větší radost jsme ale měli v pár minut později. Do útoku se řítila dvojice Matty-Cín. Martin napřáhl, gólman vyrazil a Cín parádně ze vzduchu míček tečoval do branky. Poté nastala trochu ošemetná situace před naší brankou. Bazy vyvážel míček zpoza branky, přišel o něj a následně raději fauloval. Jenže rozhodčí, dodejme, že naprosto správně, tuto situaci posoudil jako přestupek vedoucí k trestnému střílení a tak se jel nájezd. Naštěstí Cindr chvilku před zakončením zazmatkoval a Aleš mu vykryl střelecký úhel a tak zůstalo skóre zápasu i nadále vyrovnané. Měli jsme i nadále další spoustu šancí, ale do vedení nás podruhé v zápase poslal až Hoffa, který při Bazyho vyloučení parádně využil situace jeden na jednoho, povodil si hostujícího obránce, a strhnul vedení na naší stranu. Vedení jsme ale neudrželi. Ze slibné standardní situace jsme paradoxně zařídili brejk soupeře a nepokrytý hráč nám opět vstřelil branku. V závěru měl ještě Cín po Mattyho nahrávce obrovskou šanci, ale byl již moc blízko gólmanovi na to, aby zakončil. Utkání tedy skončilo remízou, a byla to především naše vina, že tomu tak bylo, neboť jsme nevyužili téměř 2 minutovou přesilovku ?pět proti třem? při které jsem sice měli pár slibných šancí, ale jak první, tak druhá lajna tyto ?tutovky? nevyužila.

44:05 - Cibere (Trojan)

Náchod je jedním z kandidátů na sestup a dá se již nyní s jistotou říci, že sestoupí. I přesto jsme nechtěli utkání podcenit a po předchozím zaváhání s Kostelcem jsme si chtěli napravit reputaci. Náchod se v utkání před námi utkal vlastně s Dobruškou v přímém souboji o sestup a prohrál. Začali jsme parádně. Díky špatně postavené zdi soupeře a Trojdovo genialitě jsme vedli hned na začátku 1:0. Matty využil krásnou střelou do šibenice přesilovku. Soupeř přesto dokázal vždy zahrozit pomocí nebezpečných brejků. Občas to ale připomínalo házenou a obléhání soupeřovi branky nebralo konce. Skrz změť těl bylo těžké se prosadit individuálně, a proto jsme do hry zapojili i naše obránce a hru trochu roztáhli na celou šířku hřiště. Druhého gólu jsme se ale i přesto dočkali až ve druhé třetině. Hoffa prostrčil na Bazyho, který sám před prázdnou brankou a s dostatkem času se dostal k velmi lacinému gólu. Ale řekněme si to upřímně, kolik z nás už přestřelilo prázdnou branku . Lamin na střídačce toto glossoval slovy ?Taky bych chtěl dát někdy takhle lacinou branku?. To se mu poštěstilo paradoxně asi o 5 minut poté. Gólman Náchodu chtěl vyhodit balónek a založit jím útočnou akci, jenže míčem mu zřejmě nějakým záhadným způsobem zůstal v rukavici a poslal si ho za svá záda. Tam se zčistajasna objevil Aleš a jednoruč dopravil míček do branky. Zdálo se být všechno v pohodě. Jenže ještě na konci druhé tetiny jsme špatně pokryli dotírajícího hráče, který se na brankovišti dokázal nakonec prosadit a snížit. Ve třetí třetině pak vyrobil hrubku Bazy, kterému to dneska moc nešlo a nebyl to výkon, na který jsme od něj zvyklí. Nechal si jako poslední hráč uskočit balónek a vytvořil tak brejkovou situaci pro soupeře, čehož soupeř využil ke snížení na rozdíl jediné branky. Tři minuty před koncem se ale z neutichajícího tlaku prosadil, po parádní nahrávce od Cíby, Hoffa. Cíba prokličkoval mezi dvěma obránci, jako kdyby tam byli jenom namalovaní a přihrál nezištně svému spolužákovi z lavice ze základní školy, který z úhlu prostřelil. Krása! Vedení o dvě branky nám opět dodalo klidu. Cíba ještě minutu před koncem krásně vymíchal brankáře a pečetil na 5:2 pro Pardubice.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.