Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Sokol vyhrál mužské Czech Open!


Pokud jste nesledovali letošní pražské Fortuna Czech Open 2007, přišli jste opravdu o hodně. Ten, kdo si v rozmezí 16.8.-19.8. udělal čas do Prahy, mohl se těšit na opravdu vynikající florbalovou podívanou. Největší pozornost diváků byla upřena, jako již několik let po sobě, na kategorii ELITE, v níž se letos představilo celkem dost kvalitních týmů. Mohli jsme sledovat týmy ze země mistrů světa - tedy ze Švédska (konkrétně: IBK Dalen nebo velmi atraktivní Pixbo Wallenstam), dále pak z Finska přiletěli týmy: Tapanilan Erä, vítěz finské nejvyšší soutěže SalibanbandySeura Viikingit (nebo-li SSV) a FBT Karhut. Z Ruska dorazil například tým Nizhegorod a četné zastoupení mělo také Švýcarsko, které jde v posledních letech především v mládežnické kategorii výrazně dopředu (SV Wiler-Ersigen). Nechyběli však ani země jako je Lotyšsko, Maďarsko, Nový Zéland, Itálie, Německo, Norsko, Slovensko a mnoho a mnoho dalších.

Ten, kdo si pozorně prohlédl seznam startujících týmů, nemohl ve výpisu přehlednout ani tým Sokol Pardubice, který na tomto turnaji doslova a do písmene zazářil! Nalosování skupin naznačilo, že se Sokol popere o postup ze skupiny především se zahraničními týmy. Sokol postupně ve skupině porazil: FBC TBC 68 Ústí nad Labem (7:0), Z.F.K. Petrovice (4:2), švédský Sandakerns SK2 (1:0) a švýcarský Baselbiaeter Chloepfer (3:0). Díky naprosto bezchybnému výkonu v základní skupině se Sokol kvalifikoval rovnou do šestnácti finále, kde na něj čekali florbalisté druholigového Akcentu Sparta (2:1). V osmifinále pak přišla snadná výhra nad Kopřivnicí (7:2). Poté následovala čtvrtfinálová výhra nad Paskov Saurians (3:1), semifinálové nervy s béčkem Tatranu (2:1) a nakonec finálové vítězství proti finskému týmu Floorball Savo (5:2), které před tímto zápasem disponovalo nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem Czech Open, Antti Kuronenenem, který do té doby nasbíral 17 bodů za (15+2).

Nejproduktivnějším hráčem Sokola se stal "Zezi" alias Martin Zozulák (gratulace!!!) který se blískl 6 brankami a 3 gólovými nahrávkami. Nejlepším střelcem Sokola byl "Bahňa" alias Filip Bahník. Finále Elitní kategorie pak vyhrálo SSV, které nedovolilo ani jednou Dalenu skórovat.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)