Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Sokol drží stále střed tabulky.

Papírově tento turnaj vypadal mnohem složitěji, než se nakonec ukázalo. Na horké půdě v Litomyšli si na nás brousil zuby tým z Náchoda, který je v posledních zápasech na vzestupu a uhrál třeba remízu v Nové Pace s Litomyšlí, kterou mohl podotýkám dvě vteřiny před koncem zápasu definitivně položit na kolena trestným střílením, leč to se nestalo, a také nás čekala domácí Litomyšl, která hraje v opravdu velké pohodě a její ofenzivní síla je opravdu obrovská. Chyběl nám dneska Lamin, takže se rozpadnul kompletně druhý útok, chyběl Štěpán, kterého jsem vlastně už hodně dlouho neviděl a chyběl Ondra. Naopak jsme získali na výpomoc Kubu, Cíbu a jako vždy s námi jel ostřílený sniper Hoffa, kterému to tam prostě padá za všech okolností! Možná by si jeho schopností měli všimnout trenéři z A-týmu! Složení naší sestavy bylo následující: Pacinda,Černohlávek - Horák,Teplý,Hejna,Kondras - Zatloukal,Kubíček,Pova - Cibere,Cink,Hoffman.

17.kolo
FTS Florbal Náchod-N.Město 5: 9 Sokol Pardubice C
(1:3, 3:2, 1:4)

Náchod si na dnešní zápas nepřivezl žádné posily z A-týmu, neboť se hráči šetřili na zápasy ve své lize (4:2 Jihlava, 5:5 Třebíč), a tak jsme si říkali, že pokud neuděláme spoustu chyb, měli bychom vyhrát. Jenže jak už to v našem týmu bývá, hluchá místa se nám nevyhnula ani tento zápas. Šli jsme do vedení po pěkné souhře Cíby s Hoffou, kdy se Filip trefil krásně z úhlu. Hned poté přiťuknul Bazy Mattymu a ten střelou z první zvýšil na 2:0. Poté jsme měli možností spousty, ale třeba konkrétně Čech přestřelil několikrát z výhodné pozice branku. V závěru třetiny jsme hráli přesilovou hru. Kuba podcenil dorážejícího útočníka, který si ho nekompromisně obešel a snížil na 1:2 z pohledu Náchoda. Do druhé třetiny jsme šli zase aktivně, ale soupeř nám dával lekci z efektivity. Po objetí branky jsme zase inkasovali laciný gól a bylo vyrovnáno. Naštěstí jsme dokázali ihned kontrovat. Matty s Bazym rozehrávali standardní situaci z rohu. Soupeř nestál v předepsané vzdálenosti a vznikl povyk. Bazy nastřelil stojícího hráče avšak hrálo se dál. Matty vystřelil z otočky a balónek zaplachtil neskutečně do šibenice. Navíc hned po vystřídání se prosadil opět Cíba s Hoffou (kterým tato souhra vydržela i do druhého zápasu). Když ve třetí třetině navyšoval Hoffa ze standardní situace po Konďákovo přistrčení již na 5:2 zdálo se nám vše bezproblémové. Jenže pak zaváhal Fanda při bránění a navíc jsme dvě vteřiny před koncem udělali chybu při vyvážení míče z obranného pásma. Cín se "srazil" s Cíbou a soupeř se zase trefil a už to bylo jenom o jednu branku. Tu jsme dostali po deseti vteřinách třetí třetiny a soupeř byl na koni! 5:5. V polovině třetí třetiny to byl nás kapitán Matty, který vzal trochu zodpovědnosti na svá bedra a proklestil si cestu až do gólu a uzavřel tak svůj hattrick, první v letošní sezóně. Poté to byl opět Matty, který po souhře celé první pětky vystřelil krásně k tyči a 7:5 již vypadalo zase veseleji. Když se pak opět nemílil Cíba s Hoffou bylo definitivně rozhodnuto. Poslední akci si však přeci jen nechala první pětka. Matty vyvezl balónek přes celé hřiště, prostrčil jednoruč na Bazyho, který nahrával na volného Čecha a ten konečně protrhnul v tomto zápase střeleckou "smůlu". V utkání jsme udělali opět hodně chyb při důrazu před brankou a z nich jsme inkasovali zbytečně moc branek. Ofenzivní síla našeho týmu bylo dobrá, ale stále máme problémy pokrýval rychle běhající hráče soupeře a špatně přebíráme hráče. No, každopádně výhra byla na světě, ačkoliv se nerodila lehce. Čekala nás Litomyšl a to byl úplně jiný soupeř. Jestliže v tomto zápase jsme měli desítky střel na branku, tak proti Litomyšli nás takového střelecké hody rozhodně nečekaly...

..na pokračování článku se pracuje. Abyste si ale zkrátili chvíli čekáním na pokračování článku, dávám sem slíbené fotky Františka (od Konďáka)
PS: Sorry Konďáku, že tak pozdě.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.