Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

S prvním porážka s posledním přestřelka.

Po novém roce jsme se opět sešli na florbalovém hřišti a čekal nás dle papírových předpokladů takový nemastný neslaný turnaj. Soupeřem byla nejprve Litomyšl, která se vyhřívala na výsluní naší florbalové ligy a poté Česká Třebová, která jak na nás, tak i na Litomyšl koukala z uctivé vzdálenosti a krčila se po vzoru běžných nováčků všech soutěží u dna tabulky. Na hřiště jsme slavnostně vykráčeli v nových dresech, které jsme získali za přispění našeho nového sponzora "Top Centrum", kterému tímto děkujeme a doufáme, že budeme značku prezentovat v nejlepším světle.

13.kolo
Sokol Pardubice C 6: 9 FBC Peaksport Litomyšl
(1:0, 3:7, 2:2)

Proti Litomyšli, která byla dle papírových předpokladů, a také s ohledem na dosavadní odehrané zápasy, jasným favoritem jsme se drželi celkem solidně po celou první třetinu, ikdyž byla asi jen otázka času, kdy jim tam "něco spadne". Přesto jsme vedli 1:0 a vypadalo to s námi nadějně. Hosté zahodili mnoho výborných šancí a po celou dobu zápasu nás vlastně k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Byli jako klíšťata co se zrovna přisála. Když už jste konečně jednoho z nich obehráli, zakouslo se do vás další a nepustilo! Prostor byl minimální a šancí poskrovnu. Můžeme skoro až říci, že nebyly vůbec žádné. Litomyšl tlačila a vyrovnání se dočkala hned na začátku třetiny druhé. Kluci již netrefovali brankovou konstrukci a přilehlé tyče, ale vše směřovalo do branky a ještě k tomu tak, že Adam vůbec nic neviděl. Hráče jsme sice bránili osobně, ale ty se stačili vždy šikovně vytočit do střelecké pozice a my jsme tam nechodili tělem, ale jenom jsme tak lehoulince clonili hokejkou. Chtělo to větší důraz, ale to jsme si uvědomili až po time-outu a to už bylo pozdě. Litomyšl nám během 4minut nasázela 6 branek a z vedení 1:0 bylo rázem otřesných 1:6. De facto po zápase. Viděl jsme to už trochu černě, přestože vím, že máme silný tým a navíc jsme měli Hoffmeistera, který dokáže dát gól komukoliv a Bazy se teď rozehrál do výborných výkonů a spolu s Čechem jim to tam padá jako Němci do krytu. Přesto přezevšechno jsem to viděl špatně. Dokázali jsme ještě snížit a zastavit tak brankový příděl, protože ten kdyby pokračoval, by mohl znamenat totální zesměšnění a ještě k tomu na domácím hřišti. Přesto jsme zase inkasovali a stav na 2:7 vypadal stejně špatně jako předtím 1:6. Jenže ke konci druhé třetiny se nám trochu poštěstilo. Dokázali jsme ještě do konce třetiny snížit na rozdíl 3 branek a na začátku třetí třetiny jsme se přiblížili dokonce na rozdíl jediné branky. Nejprve krásně Cín s Laminem vyřešili situaci 2 na 1, poté Bazy snížil klasicky z rohu, poté se trefil konečně Hoffa po krásné souhře celé první pětky a ke gólovému výčtu se přidal Čech nechytatelnou pumelicí po krásné křížné nahrávce. Jenže pak jsme trochu doplatili na naše horké hlavy. Jako ostatně vždy. Jeden z hráčů hostí atakoval Aleše v brance, který po 6.inkasovaném gólu vystřídal Adama. Ten si to nenechal líbit a spolu s Ondrou zaútočili na dotírajícího hráče hostí. Rozhodčí poté udělil tresty ale tak, že jsme z toho vyšli špatně mi a hráli jsme oslabení. Jak už to tak bývá, oslabení, které rozhodovalo prakticky zápas, jsme nezvládli a inkasovali jsem. Stav 6:8 už byl zase neveselý a navíc jsme se zase nechali zbytečně vyloučit. To v momentě, kdy Bazy zcela jasně a s úmyslem hráče trefit, si šel sednout na 2 minuty za hrubost. Další střela z poloviny hřiště do chumlu těl a další zbytečný gól podtrhnul celkový dojem zápasu a jenom stvrdil převahu Litomyšle. Utkání rozhodl náš špatný vstup do druhé třetiny, kdy jsme doopravdy během necelých 4 minut obdrželi 6 branek a to rozhodlo zápas. V odvetném utkání musíme přitvrdit a vyvarovat se hluchých míst, protože ty nás proti takovému soupeři budou vždy stát body!

14.kolo
Sokol Pardubice C 11: 4 FbK Česká Třebová
(4:3, 5:1, 2:0)

Souboj s Českou Třebovou měl být zase zápasem úplně pohodovým. Všichni se už viděli ve vítězném konci a nikdo si ani nepřipouštěl žádné komplikace, které by mohl tento duel přinést. Třebová se sice v posledních utkáních zvedla a už to nebyl ten tým, který šel od jedné ostudné porážky ke druhé, ale dneska jim chyběl jejich nejlepší střelec Pácl a vše prostě nasvědčovalo tomu, že odjedou kluci zase s pořádnou rychtou. Posílil nás ještě na utkání Cíba, takže další vynikající hráč, díky kterému prakticky můžete vyhrát jakýkoliv zápas a to se prostě nedalo prohrát v tomto utkání. Začali jsme dobře, trefil se hned z kraje Bazy, pak Cín a na 3:1 zvyšoval opět po pohodové souhře druhé pětky Lamin. Jenže všichni se hnali dopředu a dozadu nikdo a Třebová naši laxnost bohudík potrestala. Píšu bohudík, protože kdyby nám tento hurá florbal prošel, nezasloužili bychom si to. Takže 3:3 a na konči první třetiny bylo vyrovnáno. Začali jsme tedy od zadu a trochu lépe se vraceli po ztrátě balónku a to se nám vyplatilo. Konečně se krásným sólem trefil i Matty, který protrhl dlouhé čekání na gól, Čech se prezentoval nádherným čistým hattrickem kdy byl jeden gól hezčí než druhý a kdybych mu tu mohl složit nějakou slovní poklonu, učinil bych tak. A já tak vlastně i činím: Čechu, bravo! na 10:4 chvilku před koncem utkání upravil opět Matty svým klasickým gólem a aby byl výčet střelců v tomto utkání, trefil se i Cíba! Zastříleli jsme si pěkně a utkání jsme, vlastně až na první třetinu, celkem zvládli. V prvním utkání s Třebovou jsme sice ani jedenkrát neinkasovali, ale dneska jsme, jak jsem už psal výše, doplatili na ten přehnaně útočný florbal, který jsme chtěli praktikovat.

Turnaj dopadl teda dle předpokladů a žádný překvapivý výsledek florbalovým světem nezacloumal. Proti Litomyšli jsme si to prohráli sami a proti Třebové jsem si to zase dramatizovali také jen my sami. Co si vzít do dalších bojů? Zlepšit osobní bránění, nedovolit dorážky. To je to po čem inkasujeme zbytečné góly. Sami se k takovým situacím dostáváme horko těžko a svým nedbalým přístupem soupeři naopak dovolujeme, aby dával laciné góly. Na příštím turnaji hrajeme s útočně laděnou Novou Pakou, kterou jsme na jejím hřišti porazili 7:2 a s Dobruškou, která nás v předchozím utkání, kdy nás bylo málo, vlastně nepustila do žádného vyrovnaného souboje, a zcela jasně zvítězila. Takže, cíl je jasný: potvrdit dlouhodobou formu proti Pace a zkusit zabojovat proti Dobrušce, která se zatím v tabulce drží na krásné 5té pozici. Jsou to vlastně souboje za 6 bodů, protože i Paka je naším přímým sousedem v tabulce, takže....držte nám palce! Já nám je držím :-)

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.