Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

8 statečných a jeden spasitel v Nové Pace


Nová Paka

Omlouvám se všem poctivým čtenářům našich webových stránek za opožděné vložení tohoto článku. Od úterý jsem se potýkal se zdravotími potížemi, horečkou a tak podobně. Takže proto to zpozdění. Možná, že kdybych na to nebyl věčně věků sám, bylo by to lepší, ale ujme se toho někdo?? Toť otázka. Vraťme se ale už k florbalovému dění a především k poslednímu turnaji v Nové Pace. Měli jsme trochu smůlu, co se týče soupisky. Na turnaj dorazilo pouhých 8 hráčů, a tak jsme věděli, že nás kromě rozházené sestavy a mnoha náročných minut na hřišti, čeká také velký boj o to, abychom domů, do Pardubic, přivezli vůbec nějaké body.


7.kolo
Sokol Pardubice "C" 6: 8 Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí
(3:2, 1:3, 2:3)
8:14 - Pova
9:14 - Kubíček (Cink)
11:54 - Votava (Cink)
24:10 - Pova (Votava)
37:05 - Trojan (Pova)
40:54 - Havelka
3:48 - Hayek (Křístek)
8:51 - Šafránek (Pršala Vladimír)
23:26 - Houžvička
25:09 - Houžvička
26:42 - Mařan (Křístek)
30:38 - Křístek Hayek)
39:39 - Slavík (Hayek)
41:44 - Pršala Petr (Sedláček)

S Vrchlabím jsme se setkali hned v prvním kole, kde nás tým zaskočil svým pohybem. A vlastně my sami sebe jsme zaskočili naší leností a rozespalostí z léta. Tehdy to byl do půlky utkání sice nerozhodný stav, ale misky vah byly dlouho nakloněny na stranu našeho soupeře. To se bohužel projevilo v závěru i brankově. Chtěli jsme toto druhé utkání zvládnout lépe, leč se to dalo velmi stěží. Nás bylo 8 a jich kompletní tři pětky. Hrozný pohled při zápase na jejich a na naší střídačku, to mi věřte. Nezačali jsme dobře, sice jsme měli nějaké šance, ale soupeř se prosadil takovým nevinným bekhendem pozemi a vedl. V 9.minutě vyrovnal krásným sólem Matty, když přešel přes dva hráče a za pomoci tyčky a gólmanových zad se štěstím skóroval. Ještě v téže minutě jsme bohužel zase inkasovali a vedení bylo fuč. Vyrovnat jsme však stihli záhy. Cín prostrčil balónek zpoza branky na naběhnuvšího Bazyho, který odrazem od ramene gólmana přeci jen vyrovnal. V závěru třetiny jsem šli pak dokonce i do vedení. Cín opět krásně zpoza branky uvolnil Luďu (naší posilu z Fajters Pardubice E) a ten se nemýlil. Bylo vidět, že Vrchlabí není spokojené z výsledkem zápasu. Bylo jich více a chtěli nás uběhat. Jenže my, nabuzení ještě z rána, jsme bojovali jako lvi. Jenže jsme nabídli Špindlu pár přesilovek a inkasovali. Hráč trefil hokejku Mattyho a odrazem od hole zapadl míček za Adamova záda. Vyrovnáno. V polovině zápasu jsme šli naposled do vedení. Matty, jako kdyby chtěl napravit předchozí gól, vybojoval v rohu míček, nahrál Luďovi, ten mu míček vrátil a Martin střelou k tyči poslal Pardubice naposledy do vedení. Pak jsme si zápasy ztratili asi sami. 2x při naší přesilovce jsme inkasovali!!! A to jsme je nehráli zas tak špatně, jenže jsme se po ztrátě balónku laksně vraceli a to rozhodlo. Jednou nám utekl hráč a nějak přes nohu Adama to tam propasíroval, podruhé raději nevím. Je to ostuda! Nemělo by se to stávat. Rázem to bylo 4:6 a zápas byl v háji. Nakonec jsme přesilovku ještě vyyužili. Matty rozehrál standardku na Trojdu, který krásnou střelou překonal gólmana hostí. Bohužel to byl jen lehký záblesk na jinak potemnělém pardubickém nebi. V závěru utkání ještě korigoval Ondra zkušeně, nekompromisně a chladnokrevně z kruhů k tyčce pozemi, ale to bylo stejně málo platné. Dvě minuty před koncem nám byla nabídnutá přesilovka, kterou jsme bohužel ale nezvládli a málem jsme ještě znova inkasovali. Naštěstí gól Vrchlabí padl již vteřinu po konci utkání, takže ještě že tak. Nebyla to špatná odveta, ale být nás víc, mohli jsme uhrát daleko lepší výsledek. Škoda. Čekala nás rozjetá Paka a vidina bodů byla téměř ta tam....


8.kolo
Sokol Pardubice "C" 7: 4 TJ Sokol Nová Paka - Falcons
(5:1, 0:2, 2:0)
0:42 - Trojan (Horák)
1:06 - Pova
9:43 - Cink (Votava)
10:35 - Kubíček (Havelka)
14:59 - Horák(Kubíček)
35:20 - Trojan (Kubíček)
41:45 - Cink (Votava)
12:15 - Jurčo - trestné střílení
27:26 - Jurčo (Rejmont Jan)
27:41 - Malý

Nová Paka, si jako vždy na začátku soutěže, vybudovala solidní bodový přísun, který se vloni pak zastavil a Paka už jen plavala v tabulce níže a níže. Tak trochu jsme si přáli, abychom Paku mohli zaříznout v rozletu. Na tento tým se nám dost daří, ale dneska jsme si moc nevěřili. přijel nás "VLAKEM" podpořit bojovník se všech největší - Konďák, a tak jsme alespoň zkonsolidovali útoky a nemuseli hrát na náhodu střídání a na to kro může a kro nemůže. To co se v Pace stalo hned na začátku zaskočilo ale všechny. Paka měla asi ve dvacáté vteřině obrovskou šanci, ale Pája mířil mimo a z protiútoku skóroval Trojda po Hajleho nahrávce. Soupeř se ani nestačil vzpamatovat a už málem skórovala i druhá lajna, naneštěstí přišel faul. Vše vyřešil Matty rychlou rozehrávkou a protlačil míček srkz nepostavenou zeď a betony gólmana Ulricha. Na 3:0 zvýšil pak po pěkné kombinaci Cína a Ludi prvně jmenovaný. Pavouci v šibenici dostali co proto. Hned z protiútoku pak dal na 4:0 Bazy a soupeř byl na ručník! Bohužel bylo pak za pofidérní souboj Ondry a někoho z Paky nařízeno trestné střílení a Jurčo krásnou střelou snížil na 4:1. Jenže Hajle téměř z brankové čáry pověsil pod víko po Bazyho šikovném přistřčení na 5:1 a bylo veseleji. Náš brankostroj se pak trochu zasekl a celý zápas byl spíše o tom, zda se dokáže Paka ještě vzchopit, aby nám mohla konkurovat. My jsme byli unavení z prvního zápasu, a tak jsme se ani moc nehrnuli do útoku a vyčkávali jsme na to, co se stane. Snížil opět Jurčo, když jsme ho nechali volného mezi kruhy, ale Trojda tento gól opět vymazal. Krásně projel polovinou hřiště a svou polootočkou parádně zavěsil. Pace se povedlo pak ještě snížit, to když nahození téměř z poloviny hřiště zasvištělo mezi hráči a kromě samotného střelce ho pak viděli už jen všichni v brance za Adamem. Utkání jsme ale jistili a když pak dal ještě góla Bazy, který v Pace v tomto zápase konečně protrhl střeleckou smůlu a pojistil naše klidné vedení. Paka byla výsledkem otrávená, v hale sedělo mnoho rodičů domácích hráčů a Pardubice jim nedělní podvečer pěkně znepříjemnily. Ale nám to nevadilo, ba naopak. Bylo to příjemné zakončení turnaje.

Moc bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se vydali do Nové Paky bojovat za tým Pardubic, ať již Trojdovi, který má rozhodně na víc, než se s námi plácat v této lize, dále Luďovi, který nám vyšel vstříc, když už nikdo jiný nemohl a závěrem ještě také Konďákovi, který přijel vlakem, aby nás podpořil v tíživé situaci nebo také Fandovi, který obvolával spolu s Cínem všechny hráče Sokola, kteří by byli ochotní si jet zahrát. Nechci na nikoho zapomenout, a tak děkuji celému týmu a Všem, kteří nám doma alespoň symbolicky drželi palce. Díky.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)