Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

V Rokytnici konečně za plný počet!


Rokytnice

Turnaj v Rokytnici se nám vyloženě povedl. Už samotná cesta na turnaj byla příjemná, nikdo se nemačkal v pěti lidech v autě a ačkoliv nás nejelo zrovna hodně, dorazili jsme jako frajeři ve čtyřech autech. Sestava byla kompletní, až na Štěpána. Byli dva brankáři (A+A) a dvě posily z A-týmu Pardubic: Hoffa a Trojda. Jak se později ukázalo, sáhnout po posilách byl velmi chytrý tah, neboť jak Hoffa, tak i Trojda, na turnaji opravdu zazářili. Soupeřem nám byl doposud neznámý Žamberk, na který jsme ale měli celkem dobré reference a poté Přelouč, která zatím odehrála suverénně své 4 zápasy a bez ztráty bodu, jako jediná, byla na špičce ligové tabulky.


5.kolo
Sokol Pardubice "C" 7: 4 Supy Žamberk
(4:1, 3:1, 0:2)
0:41 - Kubíček (Horák)
9:03 - Hoffman (Kubíček)
10:44 - Hoffman
13.35 - Trojan (Pova)
16:40 - Hoffman (Trojan)
16:49 - Landsman (Cink)
22.47 - Trojan (Pova)
3:41 - Mikulecký (Dostál)
15.30 - Hanus (Prudič)
33.00 - Kos (Křečan)
36:57 - Křečan (Dostál)

Jak jsem již řekl, tým z Žamberka byl pro nás velkou neznámou. Snažili jsme se dát do zápasu od prvních minut všechno a pokud možno držet se soupeřem tempo. Jenže veškerá taktika vzala za své už po 41vteřinách hry. To dostal Hajle balón krásně do běhu a vyřešil situaci dva na jednoho nejlépe jak mohl. Teda, alespoň se to tak jevilo při pohledu ze střídačky. Hajle později přiznal, že chtěl střílet a balónek mu na volného Bazyho "sjel". Tak či onak jsme rázem vedli 1:0 a hned bylo veseleji. To bychom ale nebyli my, abychom o naše rychle nabité vedení ihned nepřišli. Zpoza branky si vyběhnul hráč, a nikým nekrytý dostal balónek na hokejku. Bezmocný Adam jen přihlížel jeho střele. Hrálo se pak nahoru dolů a šance byly na obou stranách. My jsme však byli tím týmem, který opět skóroval. Bazy přiťuknul Hoffovi a ten odstartoval svou střeleckou exhibici. O minutu později si pak sám vybojoval za brankou balón a po vykroužení zpoza branky zvýšil na 3:1. Když pak Matty taktéž vykroužil pomyslný oblouček až před branku, přihrál na volně stojícího Trojdu, pro kterého byla již maličkost dopravit balónek do branky a skóre tím pádem narostlo na 4:1, začali jsme věřit, že pokud nezazmatkujeme, můžeme v tomto utkání uspět. Na konci třetiny ještě Trojda rozehrál rychle standardku a Hoffa završil hattrick! Když pak ihned po vhazování po domluveném signálu vyhrál Matty balónek dopředu, přihrál na Cína, který oamžitě střílel a Aleš doklepl míček do branky, vypadalo to se soupeřem velmi špatně. V polovině zápasu to bylo již hrozivých 7:2, Matty rozehrál standardku na Trojdu a ten se opět při střele do prázdné brány nemýlil. Od té doby jsme přišli o koncentraci a ostražitost a začali jsme to flákat. Prostě to, co je u českých týmů (např. oproti kanadským) obvyklé. Vedeme, a tak nač tam sypat jednu branku za druhou. Trestem za naší pasivitu tak byla ještě branka Kose po krásném uvolnění podél mantinelu a pak branka Křečana, který využil chybné signalizace rozhodčích, kteří nejprve ukazovali, že budeme hrát my, a pak to ihned změnili a věděl to bohužel jen Žamberk. Utkání se už ale dohrálo v poklidném tempu, bez jakékoliv agresivní hry, ačkoliv Hoffa stále něco rozebíral s jedním z hráčů jakýsi zákrok tělem, výhra byla doma.


5.kolo
Sokol Pardubice "C" 6: 1 Orel Přelouč
(1:1, 2:0, 3:0)
4:35 - Cink, trestné střílení
18:09 - Trojan
24:57 - Hoffman (Trojan)
33:35 - Kubíček
39:37 - Trojan
42:13 - Pova

Kluci z Přelouče dostali v prvním utkání napráskáno od Litomyšle, a tak bylo jasné, že bez bodů z Rokytnice jednoduše a bez boje odjet nechtějí. Naštěstí utkání hned v prvních minutách ovlivnila celkem kuriózní situace. Přelouč si vzala 40min před zápasem pauzu a my jsme celých 40min jezdili nájezdy. Nejlépe se dařilo Cínovi, který pokořil i Mattyho a tak, když bylo ve 4.minutě nařízeno trestné střílení, nebylo pochyb o tom, kdo pojede. Tomáš se poprvé v životě postavil k trestnému střílení a tak, jak to piloval během pauzy, bezchybně pod víko, proměnil. Další gól jsme přidali až ve druhé třetině. Nikdo se neuvolňoval, a tak si balónek vyvezl Trojda z obrany sám, stále postupoval vpřed a stále nebylo komu nahrát, všichni obsazení, tak šel ještě dál a prostě vystřelil. Nádherný gól nám opět vlil krev do žil a mohli jsme se vrhnout hladově do dobívání přeloučské branky. Těsně před koncem druhé třetiny rozehrála naše nejproduktivnější dvojice Hoffman-Trojan standardní situaci a prvně jmenovaný, pokračující ve skvělém střeleckém představení z prvního utkání, nezklamal. Pak přišla standardní situace první pětky, těsně před brankou Přelouče. Nikdo se Bazymu neukázal, a tak Bazy překvapivě vystřelil, to bohužel nečekal gólman Přelouče a opět inkasoval. Když pak pár minut před koncem skončilo v brance i Trojdovo "nahození" skoro z poloviny hřiště, bylo vymalováno. Přelouč se ještě pokusilo o kosmetickou úpravu skóre a zamkla nás v obraném pásmu, jenže přihrávku na vrchol na rozehrávajícího hráče vystihnul Matty, obhodil si obránce a úprkem přes celé hřiště upaloval na branku. Když už se zdálo, že ho bránící obránce doběhne a sejme, vystřelil. Střela nad nohou propadla za záda gólmana a to byla poslední tečka v tomto utkání.

Zdolali jsme Přelouč, zdolali jsme Žamberk. Vypadá to, že jsme trochu odčinili laksní výkon ze začátku soutěže, ačkoliv jsme tam hráli 2x s Jaroměří a pokaždé prohráli se ctí. Doufejme, že budeme pokračovat na vítězné vlně i nadále. Čeká nás pár těžkých utkání. Jenže ono to vypadá, že žádné utkání již v této lize nebude jednoduché. Jediným outsiderem se jeví Č.Třebová, která zatím nezískala ani bod, jenže...známe tyto statistické prognózy. Zaváhala Jaroměř! A to dokonce 2x. Zaváhala Přelouč, taktéž 2x....a překvapivě se urodilo i jedno překvapení na tomto turnaji v Rokytnici - padla Litomyšl. A to právě s Žamberkem. Takže šance jsou vyrovnané. Čeká nás Nová Paka, která se zatím prezentuje ve velmi dobrém světle (ale všichni víme, koho si tam pohlídat) a Vrchlabí, které jsme značně podcenili v prvním zájemném zápase, na který raději nevzpomínám. Doufám, že nám vydrží forma, že budou všichni chopní hrát a že vybojujeme na příštím turnaji nějaké další body. Díky za předvedený výkon na tomto turnaji. Všem Vám tleskám, Váš kapitán.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)