Aktuální tabulka
č.týmZB

Tréninkový rozjezd

jicin

Sokol Pardubice C navázal na své obvyklé špatné starty do sezóny, které jsou jako vždy, způsobeny onou nerozehraností na začátku, kdy zatímco ostatní týmy pilně hrají ligový pohár, či jakýkoliv jiný turnaj, sehrávají přátelské zápasy a pilně na tréninku sehrávají své nacvičené situace, my, jakožto zkušení mazáci této soutěže, se pouze opájíme prázdninovým horkým sluníčkem a relaxujeme myšlenkami kdesi hodně hodně daleko od nejbližší věci týkající se tohoto sportu a poté s hrůzou zjišťujeme, že soupeř je rychlejší, přesnější, důraznější, a že pokud se je rozhodneme zbavit balónku, ukážou nám svá záda a jsou "v čudu".

Né jinak tomu bylo i na letošním prvním turnaji v Jičíně. Tým kupodivu nedoznal vážnějších změn, a tak všichni doufali, že s touto silnou sestavou uhrajeme dobrý výsledek. Možná to bylo podcenění soupeře, možná jsme nebránili hráče až tak důrazně jak jsme měli, možná to bylo v našich hlavách, ale každopádně se nám turnaj nepovedl a jenom poukázal na trýznivé nedostatky našeho týmu, kde nedojdou-li zlepšení do následujících utkání, budou se nám body sbírat horko těžko.

Než se začnu věnovat jednotlivým zápasům, tak se chci omluvit, neboť Vám nedokážu popsat brankové situace až tak přesně, jako tomu bývalo v mých předchozích článcích. Kdo byl na hřišti, tak si všimnul, že větší část hrací doby a přestávek jsem trávil na WC a že vypadám jako leklá ryba, která chytila jakousi zelenkavou nemoc. Tímto bych se zároveň celému týmu chtěl omluvit, že jsem jako kapitán hrál snad nejhůř v týmu a mé odstoupení ze zápasu mělo přijít daleko dříve. Vydělal na tom paradoxně Hajle, neboť se vsadím, že si tak dlouho na hřišti už hodně dlouho nezahrál. Mé intervaly střídání se zkrátily tak na 30 vteřin a trpěla tím druhá lajna. Příště budu rozumnější a budu spíše myslet na mé zdraví a přenechám místo ostatním.

23:38 - Kubíček (Cink)

Vrchlabí, jakožto nováček soutěže, neměl být pro nás až tak velkou překážkou. Jenže právě ten fakt, že "oni měli natrénováno" a my jsme hráli dlouhou dobu, nebo možná i po celý zápas, druhé housle, byl nesmazatelný. Oba dva týmy vstoupily do zápasu se snahou hrát dobře zezadu a nechat soupeře, ať se trochu projeví. Bylo to Vrchabí, které začalo jemně vystrkovat růžky a především bych chtěl vyzdvihnout obránce Bateka a domácího kapitána Hayeka, díky kterým dokázal jejich tým zakončovat nebezpečné akce povedenou střelou, a snad jen díky výborně chytajícímu Adamovi jsme pořád drželi remízový stav. Jednou neskutečně vyškrábl střelu rukou, podruhé zázračně ramenem, jindy nádherně zmenšil střelci střelecký úhel, nebo balónek perfektně vykopl nohou. Bylo to jako čekání na první obdržený gól. Útok nulový, soupeř nás držel v šachu. Tímto bych se chtěl soupeři spolu s Expertem ligy omluvit za umístění, jež jsme jim předpovídali, protože hráli výborně, a jak řekl Bazy: "Budou brázdit hladinu ligy a né její dno". První třetinu jsme ještě uhráli, naopak v té druhé jsme hned z kraje inkasovali smolný gól, kdy nepokrytý hráč před brankou trefil ze vzduchu skákavý balónek a ten se odrazem od země zavlnil v síti. Vrhli jsme se zběsile do útoku, ale soupeř zasadil další ránu. Naději vykřesala chvilku poté dvojice Tomášů. První zaclonil gólmanovi výhled a po odrazu a teči se nikým nekrytý Bazy dostal k dorážce. Jenže radost netrvala věčně, přišla další hrubka v obraně, další nepokrytý skákavý balón a zvýšení na 3:1. Tím, že jsme se snažili útočit, jsme v naší ne dokonale zvládnuté obranné fázi dělali jednu chybu za druhou a soupeř si pohodlně útočil 3 na 2 nebo leckdy i 2 na 1. Po vytočení se zpoza branky zvýšil krásnou střelou Nýdrle a výprask dokončil posledním gólem zápasu Křístek. A bylo dokonáno. Doufal jsem, že nás tento zápas trochu "propleskne" a k druhému zápasu přistoupíme o trochu lépe.

42:30 - Pova (Landsmann)

Kdo posečkal v hale, viděl o naší zápasové pauze neskutečné galapředstavení Litomyšle, která si s Jaroměří hrála na kočku a na myš. Jaroměř, která byla pro mne před začátkem zápasu favoritem, se začala ztrácet už v prvních minutách a konečný výsledek (tuším 1:10) hovořil za vše. To nám ale paradoxně příliš nenahrálo. V utkání s Jaroměří, naším velmi dobře známým soupeřem, šlo totiž oběma týmům o bytí a nebytí a první body. Hosté chtěli odčinit potupnou porážku, kdy museli vystřídat oba své gólmany a my jsme zase chtěli zlomit onu nepříznivou bilanci úvodních turnajů a vlastně i celkovou špatnou sérii utkání s Jaroměří, která nás vždy v důležitých utkáních dokáže potrápit a nakonec o gól či dva porazit. Do zápasu jsme nevstoupili dobře a už v 8. minutě jsme "tekli" 2:0. Bylo to o nevyužívání šancí a produktivitě a sebevědomí hráčů. Martínek naše sporadické akce likvidoval a na dorážky nebylo příliš času. My jsme naopak soupeři dovolili o něco více. To, že i my umíme zahrát florba,l dokázala dvojice Kubíček-Zatloukal, kdy loučící se výborný a florbalovým bohem obdařený obránce Chovys nahrál na Bazyho k mantinelu, ten prostrčil na nabíhajícího se Čecha, který krásnou střelou nad nohu snížil na 2:1. Ve druhé třetině jsme vyzkoušeli nové složení útoku a útočná formace Cink-Havelka-Landsmann nakonec dokázala zápas vyrovnat na 3:3. Ondra krásně nahrál Cínovi, který vsítil svůj první gól v sezóně, na který se tak těšil. Jenže jsme si nepohlídali nástup do třetí třetiny a po chybě první pětky jsme opět inkasovali z předbrankového prostoru. Bazy chtěl odkopnout balónek nohou, netrefil se, a bylo to zase 4:3 pro Jaroměř. Pak zaúřadovali rozhodčí, kteří nejprve vyloučili Hajleho za hru rukou tuším, ačkoliv si nejsem jistý správností tohoto výroku. Hned poté šel za nedovolené bránění ven Chovys, když sundal hostujícího hráče a hráli jsme ve třech. Bazy se snažil natáhnout čas a po jasném faulu na něj se nic nepískalo. A my jsme naopak opět inkasovali. 39. minuta utkání byla rozhodující. Nejprve se trefil podruhé v utkání Čech a vykřesal naději. Poté obránce Jaroměře zlomil hokejku a nemohl zpoza vlastní branky rozehrát balónek. Nejrychleji reagoval Cín, vletěl za branku jako uragán, nahrál Mattymu před branku a ten už už zakončoval do prázdné branky. Jenže soupeř v brankovišti míček vykopl a hokejku zablokoval a tak se jelo trestné střílení. Exekutorem byl Bazy a případný gól by znamenal remízu 5:5. Jenže pokus o oblouček se nevyvedl, jak náš kanonýr zamýšlel, a tak jsme se museli pokusit dotáhnout utkání ve zbývajících minutách. Jenže situaci zkomplikoval Čech, kterého za to, co předvedl, moc nechválím! :-) Jeho výrok "Bacha na zábradlí", necelé tři minuty před koncem a v našem neustálém tlaku, který znamenal další dvě minuty za nesportovní chování, nás možná stály body. Snížit se povedlo ještě Mattymu, který se prosadil střelou z otočky k pravé tyči. Klakson ukončující konec zápasu nám ale oznámil, že jsme i protentokrát s Jaroměří zklamali. Neměla tu dnes silný tým a to, že jsme prohráli, byla jen a jen naše chyba.

Na příštím turnaji hrajeme na domácí půdě s Kostelcem, se kterým se pokusíme urvat první body, a poté si dáme odvedu s Jaroměří. Doufám, že se nám do té doby vrátí forma, ve které jsme hráli loňskou a předloňskou sezónu a že se společně naladíme na vítěznou vlnu. A také se modlím v to, abych byl v příštích zápasech zdravotně fit, a už Vám konečně, jako správný kapitán, pomohl!

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.