Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Stěstí a odhodlání stálo na straně Sokola


O víkendu jsme se vrátili zpátky do naší "zamilované" haly v Chlumci a ta nám protentokrát docela solidně zatopila. Ráno, když jsme plni odhodlání dorazili do městské haly, uvítala nás slušná kosa a tak jsme byli všichni zpočátku rádi, že se ještě nehraje, že máme dost času a že nás prozatím hřejí naše nové sokolské mikiny (poděkujme za ně ještě jednou Aldovi a Frantovi). V Chlumci nás tentokrát čekala poslední Přelouč, které vlastně už o nic nejde a dále pak střelecky velmi produktivní tým z Nové Paky, kterému ale v prvním zápase chyběl kapitán Čevela a tak kluci, ochuzení o větší počet hráčů, hráli proti Hořicím, v některých pasážích utkání, spíše druhé, někdy až třetí housle.23.kolo
Sokol Pardubice C 8: 5 Orel Přelouč
(1:2, 2:2, 5:1)
14:30 - Zazloukal (Kubíček)
19:43 - Pova (Kubíček)
21:29 - Horák (Kubíček)
30:18 - Horák (Zatloukal)
32:13 - Kondras (Teplý)
34:58 - Kubíček (Zatloukal)
42:23 - Landsmann (Pova)
44:03 - Kubíček
1:20 - Novák
10:37 - Kurka (Bulíček)
19:19 - Pozler (Sedláček)
27:16 - Jadrníček (Bulíček)
39:34 - Sedláček (Bulíček)


Přelouč, která je s pouhými jedenácti body poslední, proti nám postavila snad tři kompletní lajny hráčů a k tomu ještě pár dorostenců navrch. Jak jsem již říkal, Přelouči o nic nejde, neboť jejich A-tým je sice poslední a natuty spadne, ale jejich B-tým vede Pardubickou ligu mužů a jistojistě poustoupí, takže se nic neděje. Možná proto se klukům hraje tak uvolněně a v zápasech jim to vychází lépe, než na začátku sezóny. Matty udělal na začátku hrubou chybu před brankou, když svým nedůrazem (držel jednoruč hokejku) přišel o balón a soupeř lacino skákavou střelo skóroval. Měli jsme pak spoustu šancí, ale nedokázali jsme dát tu finální nahrávku a nebo jsme pak zbytečně všechno překombinovali. Bazy byl již od začátku při chuti a Hajle mu svým zlepšeným výkonem v posledních kolech sekundoval. Jenže pokaždé to pak byly střely do brankáře nebo nad a ačkoliv se do střelby zapojili i naši beci, obranu soupeře se prolomit nedařilo. Naopak to byla Přelouč, která využila našich chyb a dostala se již v 10sáté minutě do dvoubrankového vedení. Nejprve zavinil góla Matty a poté se ujala i dořážka snad z nulového úhlu. Naštěstí dokázal Bazy připřavit pro své spoluhráče brzo dvě krásné florbalové nahrávky. Najprve se prosadil před brankou Čech a pak Matty zavěsil krásně do šibenice. Jenže byla to opět Přelouč, která se trhla a zase vstřelila vedoucí branku. V tuto chvíli jsme zbytečně propadali uprostřed hřiště a nechali jsme soupeře hrát co si umanul. Když pak ale do zápasu promluvil i Hajle a v 18vetřině třetí třetiny nás posunul dokonce do vedení 4:3 svým druhým gólem, začali jsme věřit v totální obrat. Když pak předvedl k tomu všemu ještě neskutečné sólo Fanda a nádherně nahrál Konďákovi, bylo dohráno. Hrálo se pak už víceméně jen na jednu branku a záleželo už jen na tom, kolik utkání skončí. Prosadil se ještě klasicky Bazy a po Mattyho přistrčení ještě Alda a utkání pohodlně dokráčelo do stavu 8:5 pro Sokol. Adam v brance, který zaskakoval za pracujícího Aleše, svou úlohu jedničky v týmu zvládl a já mu tímto blahopřeji.24.kolo
Sokol Pardubice C 5: 4 Nová Paka - Falkons
(1:0, 2:2, 2:2)


Nová Paka se na zápas proti nám posilnila o svého kapitána "Páju" a ten vlil do žil novopackých potřebnou energii, která jim tolik chyběla v zápase proti Hořicím a kde je převážně držela dvojice Mach - Rejmont, přičemž prvně jmenovaný - brankář - chytil i hořickému hráči trestné střílení a byl oporou svého týmu. Paka proti nám nastoupila v tempu, ale jako první se trefil Bazy a do šatny se z toho přehršle šancí ujala ještě střela Aldy. 2:0 vypadalo nadějně, ale na rychlé góly jsme experti a tak se během necelých dvou minut stav vyrovnal - to jsme nejprve nepokryli dorážku Čevely a poté pěknou kombinaci, kterou zakončoval Purťa téměř do prázdné branky. Utkání tím dostalo na dramatičnosti a i Sokol se začínal bát o body. Do vedení nás dostal na začátku druhé třetiny Čech, když po 30vteřinách využil přesilovku, jenže ze stejné početní výhody se prosadil také soupeř a bylo opět vyrovnáno. Ještě jednou jsme však měli výhodu jednoho muže v poli a byl to opět Čech, který svým druhým přesilovkovým gólem, po okopírované "Havelkovo standardní situaci", posadil Pardubice na koně a potěšil to málo fandících diváků včetně Evžena a přítomných slečen (Veve,Janička,Denča,Lenča,..). Jenže to by to nebyl Sokol, aby vedení udržel! Celou třetí třetinu se střídali šance na obou stranách a už to vypadalo, že nám nakonec ten jeden gól navíc bude stačil. Jenže v čase 43:02 zapadl míček do naší branky a bylo vymalováno. 4:4. Měli jsme navrch, měli jsme šance, byli jsme lepší, ale soupeř nám dával učebnicové lekce z produktivity a chudám Adam v brance ty jejich "loženky" nestíhal chytat. Bazy pak řekl větu, která se mi moc líbila a která nabyla na významu dvojnásob o asi 13vteřin později. Abych Vás zasvětil, budu ho citovat: "Jsme lepší a máme 2 minuty na to, abysme jim dali góla, tak pojďte makat." No, následovalo vyhrané buly, Bazyho náběh za obranu, Fandovou oblouček z vlastního pásma až "na útočnou modrou" a pak neskutečný bekhend naslepo zády v brance nechytatelně k protější tyči a bylo to 5:4 pro Sokol. Utkání se pak rozhodl zdramatizovat ještě Kuba, který si 6 vteřin po Bazyho gólu vykoledoval faul kolenem, ačkoliv teda hřáci nastavil zcela jasně zadek. Přesilovku však Paka nevyužila ba naopak v ní udělala dvě hrubé chyby, které málem Matty potrestal. Nejprve se na půlce krásně zbavil dvou obránců a běžel sám na branku, pak přišla jasná sekera zezadu ale rozhodčí dělal, že nic neviděl (tohle mu neodpustím) a trestné střílení se teda nekonalo. Pak znovu Matty vydoloval míček a zády k brance už nestačil gólmana hostí přehodit. I přes tyto velké šance se však i Paka v závěru přesilovky dostala do šancí, které však nevyužila a my jsme se mohli radovat z dalších 3 bodů a máme tak šanci ještě s Kostelcem a Hořicemi zápasit o výhodnější konečné místo v tabulce.

V příštím a defacto i posledním kole nás čekají dva večerní duely. Jeden s Hradcem, který je již vlastně jasným postupujícím do vyšší soutěže a tak by nám mohl (sakra) trochu šetřit, neboť nehodlám obdržet dalších 12 branek a odnést si další nejhorší pocit z odehraného utkání v mém životě, jako tomu bylo na začátku sezóny a na čemž jsme se všichni tenkrát shodli. A pak nás čeká Kostelec a na ten se neskutečně těším! Bude to pro nás konečný soubor o 5.místo, tak doufám, že se na něj všichni připravíme. Našetřete si sílu, která vám ještě zbývá a společně držme ještě palce Pardubicím A, aby dneska porazili FbŠ a postoupili zpátky do Extraligy, protože by bylo krásné, mít zase v Pardubicích extraligu. Ahoj všem.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)