Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Rtyně: Pyrhovo vítězství


Tak jako pokaždé, připadlo sepsání článku o našem turnaji opět na mně. Tento víkend jsme poprvé nastoupili před "internetovými kamerami" a výkon Sokola Pardubice "C" mohl sledovat kdokoliv prostřednictvím internetu, díky webové kameře, umístěné u stropu rtyňské městské sportovní haly. Turnaj to měl být těžký a body se příliš nečekaly. Nebo alespoň já jsem nečekal, že přijedeme, všechny "smázneme" a pojedeme domů. Jako tým, aktuálně působící na 7.pozici, nás čekali těžcí soupeři v podobě "důrazné" Jaroměře a "mladého a ambiciózního" Orlicka- Třebovska. Dorazili jsme v dobré sestavě, tak, jak spolu většina hráčů je zvyklá mnoho zápasů hrát a všichni jsme věřili, že nedáme svou kůži lacino..15.kolo
TJ Sokol Jaroměř 2: 3 Sokol Pardubice C
(0:1, 0:0, 2:2)


Jaroměři jsme měli hodně co vracet z předchozích zápasů. V minulém roce jsme s nimi 3:3 remizovali a ve veledůležitém zápase dokonce 1:3 prohráli a v té letošní sezóně jsme v prvním zápase po výborné první polovině odpadli a nakonec 3:5 prohráli. Takže ze tří zápasů jsme měli 0-1-2 a bylo na čase, s tímto stavem něco udělat. Jaroměř nebyla tak "kousavá" jako vždycky a možná jsme si všichni oddychli, že za Jaroměř nenastoupil gólman Martínek. Drželi jsme se na polovině soupeře a větší část hry se odehrávala před soupeřovo brankou. Šancí jsme měli již od začátku dost, ale nedařilo se nám je proměnit a nabízených možností ke skórování využít. Nerozhodný stav nezlomil ani Cín svou dorážkou, když se nadvakrát snažil překonat hostujícího gólmana, ani Lamin, který nepropasíroval balonek na Mattyho, ač se o to nadvakrát snažil. Bazyho si Jaroměř hlídala a dostával velmi málo prostoru. Fauly to ale, až na výjímky, nebyly. Rozhodčí měli utkání pevně v rukou a nepřipustili žádné diskuze. Těsně před první sirénou jsme naštěstí vstřelili gól, když se Bazy uvolnil od levého mantinelu směrem na střed. Utkání pak upadlo to strategické hry a vyčkávání na chybu. Byla nám 2x zasebou nabídnuta přesilová hra, ale projevila se zde naše neschopnost zavřít soupeře na jeho polovině, neschopnost rychlého pohybu a ona statická hra nás o naší výhodu připravila. Možná si troufnu říct, že pro nás byla přesilovka spíše za trest! A tak přišlo vyrovnání. Aleš předvedl během zápasu desítky velmi efektních zákroků a paradoxně nestačil na takovou šmudlu, kterou si vlastní tečí o ruku shodil do branky. Při dalším závaru, před Jaroměřskou brankou, padl však opět náš gól! Netuším kdo se trefil, ale podle mě jsem viděl Hajleho teč a ve statistikách je 19. Mohl to být Bazy, mohl to být Štěpán, těžko říct. Těch hráčů tam bylo příliš mnoho na to, aby rozhodčí dokázal poznat, kdože se to vlastně trefil, natož pak já ze střídačky. Jenže stav 2:1 vydržel jen krátce. V tomto zápase, jinak velmi dobře hrající druhý útok, zapomněl, při volném úderu, za svými zády, jednoho hráče Jaroměře, a ten nikým neatakován vyrovnal. Jenže to poslední eso v rukávu jsme měli přeci jenom my. Alešovo nahození na nabíhajícího Bazyho a jeho sólíčko až do prázdné branky nám přineslo, možná že až nečekaně, tři cenné body. Kdyby tam byl Luďa, asi bychom slyšeli, že Jaroměř si prohrát nezasloužila, ale já si myslím, že jsme podali pěkný výkon a jak po stránce ofenzivní, tak po stránce defenzivní, jsme to s minimem chyb zahráli velice dobře. Jaroměř si na nás věřila a myslím,že pro tým, pohybující se aktuálně na 3.místě ligové tabulky to musel být tak trochu šok.16.kolo
FbK Orlicko-Třebovsko 5: 0 Sokol Pardubice C
(2:0, 0:0, 3:0)


To náš druhý soupeř, Orlicko-Třebovsko, to už byl jiný oříšek. Orlicko hraje momentálně ve veliké pohodě a ačkoliv na ně trenér na střídačce řval, ty kluci nám skoro ani nepůjčili balón! Trochu tomu napomohla naše nedisciplinovaná hra, díky které jsme se ocitali častokrát v oslabení a během tohoto zápasu jsme absolvovali celkem 7 trestů. Takže zase, jako tomu bylo loni, jsme poskočili z nejslušnějšího manšaftu na manšaft průměrný = faulující. Tresty přišly za zbytečná sekání zezadu, kterých ale i na straně O-T bylo celkem dost, jenže především svatoňovský Jansa všechno přehlížel a na délku celého hřiště viděl fauly, které neviděl ani rozhodčí stojící metr aktuálního dění. Dále to byly tresty na špatná střídání = celkem 3x! A s tím bychom už měli opravdu něco dělat. Buďto je to naší nepozorností nebo lajdáctvím jednotlivých hráčů. Když se dohodne, kdo za koho střídá, tak nemůže nastat situace, že vystřídá za někoho někdo jiný! Ano, většinou se nám to stávalo při oslabeních a tudíž je v té chvíli systém střídání trochu prohozený, ale tak snad máme pusu a křikneme si, kdo koho má. Už jsem se na to místy nemohl dívat. Jak si lidé odsednout ze střídačky ke stěně haly a opírají se a vybavují se jeden s druhým. Odpříště už ne! Všichni na střídačce, jasný? Vratím se zpátky do zápasu....oslabení nás hned na začátku stála dvě branky. Potom jsme se jakoby vzchopili a stav 2:0 jsme drželi až snad do poloviny třetí třetiny a i O-T z toho začínalo být trochu nervózní. Jenže po trefě na 3:0 a následném Mattyho nedaném trestném střílení se hra z našich holí a myslí asi úplně vytratila a nechali jsme v závěru Orlicko ještě 2x skórovat. Souhlasím v něčem s Bazym v nečem ne. Rozhodně si myslím, že za stavu 2:0 nebo 3:0 není utkání prohrané! A my jsme to asi opravdu vzdali. Takže suma sumárum, 5:0 a nepříliš povedený výkon Sokola Pardubice C. Bylo pár světlých momentů a bylo pár takových, na které bych raději zapomněl. Do šancí jsme se dostali spíše sporadicky, když se náhodou Třebovsku nepovedla rozehrávka, ale to se moc často nestávalo.

Jen pár slov jako dodatek: Ta diskuze, která se potom strhla, ohledně našeho zápasu jen nasvědčuje tomu, jak jsme labilní mužstvo. A teď nemyslím pojem labilní jako urážku, to chraň Bůh. Dokud se vyhrává, nikdo neřekne ani popel!!!! Všichni jsou vysmátý, vynadat druhému možná ale, jen tak aby se neřeklo. Ale pak se prohraje a hned se ztrhne diskuze a osočování kdo co udělal špatně. Jsem toho názoru, aby to lidé, kteří mají nějaký problém, neventilovali až pak zpětně na diskuzi, ale aby se ujali slova v šatně, hned po skončeném zápase a hezky pěkně od plic řekli, co si o tom myslí. Můžeme se nad tím pobavit jako tým, ale osočování se a dohadování po stránkách už mi leze krkem. A v tom je právě ta labilita týmu. Já sám jsem ze svého výkonu neměl dobrý dojem, sám moc dobře vím, že zrovna svými výkony v posledních zápasech nepatřím mezi nejužitečnější hráče, ale jak říká Cín = do každého zápasu jdu na plno, stejně jako všichni ostatní!!! Všichni se přece chceme poprat za Sokol a zahrát si pěkný florbal. Každý jak jsme na soupisce, každý z nás, každý kdo sedí na té střídačce......každý chce tomu týmu dát to nejlepší co v něm je. A že se prohraje? Ano, i to se může stát. Nejsme momentálně Ti nejlepší v lize. Ale abychom byli dobří, musíme se umět naučit prohrávat.....prohrávat se ctí. Takže souhlasím s tím, že poraženecká nálada na střídačku nepatří, souhlasím s tím, že mluvit o čestném gólu, může být taky hloupost a vykládat, že jsme si přijeli pro 3 body je také hloupost!! To všechno beru, ale nikdy bych nesnižoval výkony ostatních hráčů, protože vím, že na tom hřišti všichni odvádí maximum! Všechni jak Vás znám, do jednoho! Jsme tým a já chci, abychom i přes ty porážky, které jistě někdy nevyhnutelně přijdou, týmem zůstali!!! A ne po sobě házeli špínu a tím nemyslím teď Bazy Tebe, ale všechny z našeho týmu. Takže jsem proto, abychom udělali za tím co se stalo/událo jednu velkou čáru a příště si to všechno řekli do očí.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)