Sponzor
Přihlášení
Uživatel : nepřihlášen
Nick :
Heslo :
Pokud nemáte doposud založený účet, můžete se registrovat zde
Stránky o florbalu


www.florbalovytrener.czwww.florbalmag.cz


Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Zlepšená střelecká forma Sokola znamenala 6 bodů.


Jsem rád, že můžu opět napsat jen a jen pozitivní článek, protože náš předvedený výkon ve Slaťiňanech byl opravdu skvělý a 6 bodů jsme si zasloužili právem! Sice nás po ránu čekal menší šok z toho, že Slaťiňany, tedy soupeř, kterého jsme jeli s cílem vyloženě porazit, překvapil a doslova rozstřílel Hořice 11:6, přičemž Sládek vstřelil šest gólů, ale ani toho jsme se nezalekli a výbornou hrou především v obraně jsme si došli pro vytoužených 6 bodů!

11.kolo
FBC Peaksport Litomyšl 4: 6 Sokol Pardubice C
(2:4, 1:0, 1:2)
3:57 - Maloch(Tobek)
11:05 - Mandík (Jakubík)
28:41 - Tobek (Kaplan)
32:31 - Tobek(Hrubeš)
0:13 - Kubíček
10:33 - Pova (Havelka)
11:31 - Havelka (Cink)
13:53 - Havelka (Teplý)
34:48 - Kubíček (Štejdíř)
36:38 - Horák (Kubíček)


Naším prvním soupeřem však byla Litomyšl, se kterou jsme svedli v minulém kole doslova boj. První utkání s Litomyšlí skončilo v Chlumci smírně 4:4 a oba týmy se po dvou týdnech proti sobě postavily znova. Náš tým byl posilněn o Štěpána a Bazyho, naopak za Litomyšl nastoupil neznámý 16tiletý gólman, který, jak poznamenal během utkání Evžen, neoplýval zrovna brankářským uměním a jeho zákroky nebyly zrovna jisté. Ale za to nemohl jen on, ale taky někdy nedůrazná obrana Litomyšle. V útoku byl náš protivník velmi nebezpečný, ale v obranné fázi jsme jasně dominovali my. Utkání začalo a hned po 13vteřinách hry jsme šli překvapivě do vedení. Bazy se vymotal od mantinelu a svou klasickou střelou z polootočky poprvé na turnaji skóroval. Bohužel vedení jsme dlouho neudrželi a nechávali jsme Litomyšl trestuhodně dorážet před brankovým prostorem. Z jedné takové akce se prosadil Maloch. Poté nám byla nabídnuta více než 40ti vteřinová přesilovka 5 na 3 a využili jsme ji naprosto skvěle. Nejprve Ondra krásně přenesl hru přes celé hřiště na Martina a ten střelou kolem krku gólmana strhul vedení na naší stranu a poté v pokračující přesilovce 5 na 4 se Tomáš krásně vymotal zpoza branky a našel Ondru, který střelou pozemi k levé tyčce zvýšil. Přesilovkové góly však trochu tlumil fakt, že jsme při naší přesilovce také jedou zbytečně inkasovali, ale chyba se podařila díky gólům rychle nepravit. Minutu a 7 vteřin před koncem 1. třetiny jsme dokonce zvýšili na 4:2, to když se Franta ze standardní situace před brankou neunáhlil a poslal očimající přihrávku na Ondru, kterému toto utkání vyloženě sedlo! Litomyšl ve druhé třetině opět z předbrankového prostoru snížila na 3:4 a všichni se jen modlili, abychom se nedostali do stejné situace jako v Chumci, tedy 4:4 a pak tuhé boje, kdy může rozhodnotu jediný gól. Co čert nechtěl, do třetí třetiny vlétla Litomyšl v neustávajícím tlaku a za pouhé 2 minuty dokázala onen vyrovnávající gól vstřelit. Naštěstí se krátce poté dostal do úniku Štěpán, přiťukl Bazymu a ten střelou z trochu větší dálky nedal gólmanovi šanci. Když se pak ještě k tomu všemu dokázal Hajle neskutečně zorientovat před branku a doslova zasunul balon do branky, vypadalo to, že konečně po dlouhé době budeme naplno bodovat. A taky že se tak stalo! V útkání bych viděl samá pozitiva, jen je škoda, že se nechal Bazy hned na začátku vyloučit na 2+10, protože nám v útoku chyběl a pak je taky škoda toho gólu, co jsme dostali ve vlastní přesilovce, ale jinak jsme dali 3 přesilovkové góly, Aleš zachytal výborný zápas, dařilo se bekům a i všichni útočníci vymýšleli pohledné akce, takže utkání dopadlo pro nás velmi dobře.

12.kolo
FBK Spartak Slatiňany 3: 9 Sokol Pardubice C
(1:2, 1:0, 1:7)
11:19 - Sládek
26:01 - Roubínek (Korbel)
41:04 - Korbel (Klimenta)
6:52 - Landsmann (Teplý)
13:03 - Pova
30:40 - Teplý (Cink)
37:32 - Cink (Zatloukal)
38:38 - Kubíček (Štejdíř)
39:40 - Kubíček (Pova)
39:55 - Horák (Kubíček)
44:01 - Landsmann (Havelka)
44:34 - Cink (Landsmann)


Druhým soupeřem byly našlápnuté Slaťiňany, které se v prvním utkání neskutečně rozstřílely. Tak trochu jsem doufal v Tomova slova a to že: "Když v prvním utkání nastřílí nějaký tým hodně branek, tak se pak ve druhém zápase horko těžko trefí 2x"!! Na Slaťiňany jsme doslova vlétli a hned po 6 mintách jsme díky Alešovo gólu vedli 1:0. Měli jsme šanci za šancí a balónek se snad 3x kutálel do branky, ale Martin v brance Slaťiňan dokázal vždy pohodově zasáhnout. Slaťiňany nás příliš nenapadaly a tak jsme mohli pohodlně zakládat naše akce, ale útočili jsme do plných. Šance střídala šanci, akce akci, ale gól né a né padnout. A tak přišlo klasické nedáš dostaneš. Opět menší skrumáž před brankou a bylo vyrovnáno. Naštěstí pak hned Martin zvýšil na 2:1, když stylem alá Bazy rozehrál přímý volný úder v bezprostřední blízkosti brány a opět jsme vedli. Bohužel ve druhé třetině jsme opět měli všichni asi rozhozené střelecké mušky, protože se né a né trefit. Martin trefil po krásné akci břevno a pak ještě spojnici, další orazítkovali tyč nebo se balónek zastavil kousek od brankové čáry. A tak přišel opět trest v podobě gólu. Do třetí třetiny jsme však nastoupili nahecováni a s touhou strhnout už definitivně vedení na svou stranu. Hned po 40ti vteřinách našel jednoruč Tomáš volného Fandu a ten svou neuvěřitelnou beckhendovou-plachtící-vlnící a rotující střelou dokázal přehodit gólmana a opět jsme vedli. Od té doby začalo na hřišti existovat jen jedno mužstvo a tehdy se ten zápas zlomil! Nedlouho poté našel Čech krásně Cína a ten svou klasickou střelou pod víko zvýšil. Po tolika utkáních jsme se konečně rozstříleli! Krásnou souhru pak předvedla i trojice Cín-Bazy-Matty, Cín vytáhl balonek, přenechal Martinovi, ten naznačil střelu a podél nohou jediného obránce poslal balon na volně stojícího Bazyho, který svým dnešním druhým gólem zvýšil již na 6:2. A kanonádě nebyl zdaleka konec! Krásně si pak za pár vteřin naběhl na balón Hajle a trochu to připomínalo, jako když na tréninku trénujeme zkrácené výběhy z rohů. Jeho střela zapadla přesně do protipohybu gólmana. Dostali jsme pak opět možnost hrát přesilovku, nejprve za hru na zemi a pak přišlo ještě jedno vyloučení. Přesilovku 5 na 3 využil neskutečnou a nádhernou střelou Alda, když si nejprve balón zastavil, pak se napřáhl a bezmocný gólman už jen sledoval jak balón zmizel v šibenici. V pokračující přesilovce se ještě prosadil Tomáš, když potvrdil svůj přehled v prostoru před brankovištěm. Zorientoval se jako první a střelou mezi nohy završil 26 vteřin před koncem náš šestibodový turnaj.

Završili jsme tak sérii smolných utkání bez bodu a jsem rád, že se nám to už konečně povedlo. Sokol Pardubice se tak posunul ze sestupových pozic na 8. místo, kde je teď prozatím klid! V příštím kole nás čekají opět Slaťiňany a věřím, že se do nás kluci pustí mnohem a mnohem více, než tomu bylo dneska a pak nás čeká Nové Město, které se nyní krčí s pouhými 6ti body na posledním místě ligové tabulky, ale jak známo, ani kluci z Nového Města nejsou žádná ořezávátka. (Edit: Nové Město porazilo OT a Kostelec a má 12 bodů a máme se na co těšit). Utkání se hrají 8.února 2oo9 v nové nafukovací hale v Pardubicích a všichni fanoušci jsou srdečně zváni - více viz hlášenka v Dokumentech. Jinak bych chtěl závěrem článku pochválit všechny zúčastněné turnaje. Bylo to vážně super, měl jsem z toho týmu velmi dobrý pocit a byla tam konečně cítit ta vůle vyhrát! A také děkuji moc všem slečnám a "manželce :)", že nás přijely všechny podpořit, tedy jmenovitě: Janičce, Lenče, Míše, Denče a Verče, která byla asi nejvíce slyšet, když nadávala na rozhodčí, kteří to první utkání opravdu nezvládli a místy nás velmi poškodili. Takže suma sumárum, povedený turnaj. Za předchozích 10 utkání jsme vstřelili 33 branek, dneska 15!!! Trochu bychom se měli nad tou střelbou zamyslet a jak říká Evžen, střílet častěji! Protože v té naší lize, vlastně skoro v každé lize, tam může spadnou cokoliv....takže mějte se, zahojte si svá zranění z víkendu a uvidíme se všichni v úterý na tréninku,...teda kromě mě, já pajdám a jsem v Karlových Varech! Takže se tímto z tréninku omlouvám. Děkuji za pochopení. Ahoooooooooooj.

podpisautor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.
© 2007-2014, Sokol Pardubice "C"
Programování, Design, Web, Fotky, Loga, Administrace: #11 (Matty)