Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

V Chlumci po dlouhé době zas nějaký bod

Už to s náma vypadalo v posledních kolech špatně a 5 proher v řadě mluvilo za vše. Ačkoliv teda musíme podotknouti, že tak tři prohry byly takové smolné a dost nešťastné....ale Sokol Pardubice se tak jako tak propadl až téměř na samé dno ligové tabulky a v Chlumci nad Cidlinou ho hned na začátek nového roku nečekali snadní soupeři. Tým bez některých opor musel čelit přímo špičce ligové tabulky. Narazil na mladý a ambiciózní tým Orlicka-Třebovska a dále na vedoucí Litomyšl, která si svými výsledky získala taktéž náš respekt, když v začátku sezóny válcovala jednoho soupeře za druhým. V drezu Sokola Pardubice C nastoupil opět gólman Alda a taktéž jedna posila z D-týmu: Dan Sýkora (Dane, díky že jsi s náma jel, byla to velká pomoc). A jelikož jsme byli pořádající tým, tak také musíme poděkovat Evženovi a Kustymu, za pomoc s časomírou, takže: "Chlapi díky!"

42:44 - Chaloupka (Žatečka)

Do utkání jsme doslova vlétli a přáli jsme si soupeři ukázat, že jim body rozhodně zadarmo nedáme. Tlak jsme si vytvářeli po první tři střídání každé lajny a po prvních neúspěších, kdy štřely létaly těsně nad Richterovou brankou jsme se konečně prosadili. Matty rozehrál šikovně standardní situaci a Alda po obkroužení branky střelou na bližší tyč skóroval. 1:0! Jenže to bylo na dlouho dobu to poslední, co jsme předvedli. Soupeře paradoxně tato branka namotivovala k lepším výkonům a my jsme se stáhli do ulity a začali bránit náš těsný náskok. Nedařil se přechod do útočného pásma a dá se říci, že jsme byli u balonku skoro vždy pozdě. A za naší pasivitu jsme byli, jako vždy, potrestáni. Krásnou střelou tahem se prosadil Žatečka. Do konce třetí třetiny se pak hra trochu urovnala, ale i tak bylo znát, že Orlicko si přijelo pro jasné tři body. Nám chyběla výbušnost při startu na balon, chyběl nám pohyb, a hlavně nám chyběla také taktika....Orlicko nastoupilo do druhé třetiny v pořádném laufu a po rychlé kombinaci a pěkné střele do protipohybu Aleše se ujali už po 59vteřinách vedení 2:1 a za pár minut po závaru před naší brankou a dorážce z brankoviště už 3:1. Po Hajleho vyloučení a bleskurychlé souhře přesilovkové pětice 4:1 a zápas byl u konce!! Do třetí třetiny jsme se ještě pokusili nadechnout se alespoň ke zkorigování výsledku, ale nebylo nám přáno, ba naopak. Soupeř třestal jakoukoliv naší chybu a dneska mu spadlo do branky téměř všechno. Útrapy a zmar ještě kosmeticky dokreslil například hostující Cihlář, když i jeho "nahození" zapadlo za bezmocného Aldu, který vůbec nic neviděl. Za sokol se prosadil pak už jen Dan, když vybojoval balonek u mantinelu a tvrdou střelou příklepek k pravé tyčce upravil na kosmeticky i tak nepřijatelných 2:7.

29:04 - Jakubík (Beneš)

Litomyšl odehrála velmi nepovedené utkání proti Přelouči, která dokázala po dramatickém závěru nakonec vyhrál 4:3, když nejprve vedla 2:0, poté prohrávala 2:3 ale po chybách Litomyšle dokázala nakonec otočit na 4:3 a utkání vyhrát. To nám paradoxně moc nepřidalo, přotože Přelouč byla do té doby pod náma, ale díky 4 bodům z tohoto turnaje se dostala před nás. Což je škoda a museli jsme sebrat body Litomyšli i my! A to nebylo jednoduché. Kdo viděl utkání Přelouč - Litomyšl, jistě pochopil, že chceme-li vyhrát, bude nás to setsakramentsky bolet a taky že to bolelo :o). První třetina se nám povedla na výbornou, nejprve se zničehonic prosadil Čech. Standardní situaci Fanda bleskově rozehrál a Čech krásnou střelou z celkem uctivé vzdálenosti vsítil nás první gól. Vedení jsme bohužel ztratili za pár minut poté, když jsme nechali kombinovat dva nejlepší hráče soupeře. Čech poté zlomil svou hůl a s vypůjčenou Alešovo holí dokázal ihned po návratu z trestné lavice vstřelit další, pro nás důležitý, gól - 2:1. Ihned po vstřeleném gólu se vrhla do útoku také první lajna a Tomáš sám před brankáře nezaváhal. Nejprve se Řezníčka položil blafákem na zem a poté beckhendem nad rukou skóroval. A aby byla senzace dokonána úplně objevil se zničehonic 8 vteřin před koncem třetiny sám před brankou opět Čech a vypůjčenou hokejkou dokonal hattrick ještě v první třetině. Stav 4:1 nám dodával odvahy a my věřili v první body...bohužel naše obavy o brzký gól se potvrdily a hned za 40s jsme se potáceli smutně ze hřiště. Rychlou kombinaci Litomyšle zakončil střelou z otočky Joch a bylo vymalováno. Utkání dostalo trochu brutálnější ráz a rozhodčí (musím to říct) nás nepodrželi, ba naopak sympatizovali s Litomyšlí a nadržovali jim!!!! Bohužel jsme se nechali unést a tak Čech dostal 2+10 a Matty si šel po 8 letech také odpočinout poprvé na trestnou, to když neudržel nervy a po výroku rozhodčích vhodil na hřiště prázdnou pet láhev. (Chlapi moc se za to omlouvám!!!). Oslabení 5:3 jsme však zvládli a stav 4:3 jsme drželi, ale minutu před koncem druhé třetiny jsme se nechali opět zavřít v pásmu a střelu mimo usměrnila do branky až Martinova noha...smůla, bohužel, ale bylo vyrovnáno a utkání dostalo za stavu 4:4 zcela jiný náboj. Třetí třetina začínala a vyhrát mohl kdokoliv. To ovšem cítila obě mužstva a tak si všichni dávali pozor, aby neudělali nějakou chybu. Litomyšl za to pikala proti Přelouči, kdy se jí právě chyby ve třetí třetině vymstily a už nestihli kluci vyrovnat. A i nás stála třetí třetina s mnoha týmy body a Sokol potřeboval nějaký ten bod jako sůl. Utkání se tedy zvrtlo v tuhý boj a střední pásmo a až do závěrečné sirény to boj byl. Utkání mohla rozhodnout jediná střela a co si budeme namlouvat, těch měla Litomyšl v závěru více...utkání skončilo remízou a oba soupeři mohou své "mini-utkání" dohrát 24.1 na malém a neforemném hřišti ve Slatiňanech!! Doufejme, že tentokrát budeme brát opět minimálně jeden bod.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.