Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Na závěr roku další dvě porážky

Jistě jste si všimli, že se zde neobjevil článek o našem předchozím turnaji. Pokud bych to měl shrnout jednou větou proč, pak vězte, že po tak strašné hře, kterou jsme předváděli se mi prostě nechtělo tento článek psát. Na malém hořickém hřišti jsem shořeli jak papír. Nejprve nás Hořice smetly v první třetině 4:0 a výsledek jsme závěrečným tlakem už stačili pouze korigovat. Poté na nás nastoupil Hradec a to byl soupeř, na kterého jsme prostě a jednoduše neměli. Zápas vypadal, jako kdyby česká reprezentace plná hvězd nastoupila proti výběru Súdánu nebo Ugandy. Vůbec jsme si neškrtli a byli jsme na hřišti spíše pro smích. Celkový výsledek 2:12 hovoří za vše. A to jsme možná ty 2 góly dali jenom proto, že si z toho zápasu hradečtí udělali svou vlastní show a přehlídku podařených i nepodařených šancí. Vrcholem toho všeho byla asi naše přesilovka, kdy jsme 2x málem inkasovali a během přesilovky jsem nevystřelili jednak na bránu a ani jsme neměli balón, protože jsme se k němu prostě nedostali!!! Ostuda. Asi budu hovořit za všechny, když řeknu, že jsme si už po první třetině přáli konec zápasu, protože to byla vážně potupa.

Ale vrhněme se do událostí turnaje současného. Bohužel jsme zase zklamali a nepřivážíme ani jeden jediný bod, ačkoliv za předvedený výkon bychom si ho možná zasloužili. Hrálo se tentokrát ve Rtyni a soupeři byli: Lanškroun (odvetné utkání) a silná Jaroměř.

Na dnešním turnaji jsme se potýkali s pár problémy. Už jen samotný čerstvě napadaný sníh zkomplikoval cestu do Rtyně a tak jsme měli co dělat, abychom stihli dorazit na místo v čas. Nejel s námi bohužel brankář Aleš, který se pádem z "nosiče kola?" zranil a kvůli poraněným/odřeným kolenům nemohl tato utkání odchytat. Takže ještě než turnaj začal, musel Tomáš obvolávat kdekoho, abychom vůbec nějakého brankáře měli. Komplikace celkem veliká! Bohužel tento víkend hrálo jak Áčko, tak Béčko v Kaplici a samotných gólmanů byl nedostatek. Když už to vypadalo, že do branky bude muset Hajle, podařilo se Tomášovi přemluvit Dana, který však byl po koncertu a únava a alkohol udělal své!!! Tím nechci říct, že za výsledky může Dan. Naopak, jsem rád, že nám vůbec jel pomoci a "Dane, díky!".

Všichni jsme doufali, že se nám podaří Lanškroun porazit. Bohužel hra, jak se nakonec vyvinula, tuto naději pohřbila. Asi nikdo nečekal, že se do nás Lanškroun takto pustí a že to bude tak moc bolet. Na hřišti se během zápasu objevilo tolik hráčů na zemi, že to chvílemi vypadalo, že se tu místo florbalu koná klání špatných krasobruslařů. Lanškrounští hráči na nás vyseli jako vosy na bonbónu, strkali, hákovali, sekali, přidržovali, podkopávali, hádali se, nadávali a všelijak jinak faulovali a výsledkem nebyl florbal, tak jak ho všichni známe. Rozhodčí se pak sami přiznali, že se jim toto utkání nepovedlo. Snažil jsem se rozhodčím po druhé třetině domluvit, aby utkání lépe pískali, ale bylo to složité, protože my sami jsme se nechali hrou Lanškrounu ovlivnit a sami jsme se nechali k hádání a faulování stáhnout. Viď Kubo? Neboj, nebyl jsi jediný! Obdrželi jsme celkem rychlý gól ačkoliv byla hra vyrovnaná. Poté se podařilo souhrou Matty-Cín-Alda a klasickou hrou zpoza branky vyrovnat. Bohužel jsme udělali kiks těsně před koncem 1.třetiny a dalo by se říct, že tento moment byl poté pro další vývoj zápasu klíčový. I mistr tesař - Čech - se může utnout. Padla na nás deka a ztráceli jsme jeden balon za druhým. Lanškroun napadal a jeho fauly, které zůstaly nepotrestány nás herně srážely ke dnu. Nedařilo se téměř nikomu. Ondra byl otrávený a tak jen házel hokejkou a rozhazoval rukama, Hajle pobíhal po hřišti od jednoho hráče k druhému a ti vedle něj hráli bago, Štěpán se probil maximálně přes jednoho hráče a ti další ho již v pohodě zastavili. Matty se probil přes dva ale taky to pak "zadrbal" nebo o balon přišel..na Alešovi pořád někdo vysel a nedal mu ani milimetr místa a Tomáš nastřelil břevno a to bylo všechno. To jsem hovořil o útočnících,...ti opravdu gólově nepřispěli! Obránce chválím, za to že skvěle servírovali balóny po lajnách. Čím víc se blížil konec utkání, tím víc rostla nervozita. Na začátku třetí třetiny jsme udělali dvě hloupé chyby a už jsme se vezli...utkání ještě stačil Alda a Štěpán zkorigovat, ale porážka od posledního týmu už se nedala odvrátit. Na utkání se podepsala taky nevyužitá přesilovka 5 na 3, která trvala celých 120s a během níž jsme nastřelily tři tyčky!!!!!! To už snad ani nebyla smůla.

Co se nepovedlo proti Lanškrounu, podařilo se částečně proti Jaroměři. Do zápasu jsme vlétli jako uragán a nedali Jaroměři ani milimetr prostoru a času. Nebýt výborně chytajícího brankáře Martínka, podařil by se nám brankový průlom mnohem dříve a možná bychom to utkání dotáhli do vítězného konce. Po 8 minutách ZÁMKU, který jsme si vytvořili, jsme z čistajasna inkasovali. Nenápadně vyhlížející akci zakončil Sucharda pěknou střelou. Podařilo se nám však záhy vyrovnal, když Ondra důrazně dorážel a pod padajícím Tomášem vyrovnal. Všichni jsme hráli jako vyměnění a bylo to na týmu cítit. Chybělo jen finální zakončení, ale věřme, že to v příštích utkáních přijde. Bohužel jsme nastavené tempo neudrželi a v průběhu druhé třetiny nás tlak povolil úplně a soupeř bohužel trestal. Dokázali jsme pak již jen v závěru snížit. Martin uviděl krásně nabíhajícího Štěpána a ten se dokázal podruhé na tomto turnaji prosadit. Florbal to byl povedený a obě strany si výkon pochvalovaly. Bohužel jsme si z toho body neodnesli.

Doufám, že příštího utkání už nastoupíme zase v té naší pohodě, která nás provázela po celou loňskou sezónu. Na příštím turnaji nás sice čekají těžší soupeři, ale už bude hrát Franta, který se konečně vrací z mise v Afghánistánu, doufejme že už bude v pořádku i náš gólman Aleš. Dále se snažíme vyřešit Evženovi registraci, takže bychom mohli mít od příštího turnaje do branky i náhradníka, kdyby to Aldovi nešlo a nebo aby si mohl odpočinout. Budeme i nadále trénovat a jak řekl Cín, je třeba na tréninku nejenom střílet a střílet, ale také trochu potrénovat přesilovky a standardní situace. Ikdyž nás musím pochválit, oslabení jsme zahráli výborně a např. Jaroměř se vůbec neprosadila. Takže chlapi, hlavu vzhůru a do příštího roku si připravte na své čepele hodně gólů, bude jich potřeba.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.