Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

[1.kolo] První body, první prohra, první šrámy, první trest...

Tak je tu nová sezóna a za námi již úvodní dvě kola. Šancí bylo poskrovnu a všechny týmy zpočátku nemohly najít ten správný rytmus. Většina námi pozorovaných utkání se zlomila až v samotném závěru a nejinak tomu bylo i v našich zápasech. Náš tým doznal mnoha změn a především v tomto kole nastoupil ve značně obměněné sestavě. Na výpomoc přijel Trojda a Bazy, kteří s námi ale bohužel nebudou moci jezdit na každý turnaj, neboť se jim kryjí termíny s vlastním programem v B či A-týmu. Svůj první zápas si zahrál také Milan Dašek (Silan), který nastoupil na pozici beka a během prvních dvou zápasů vyslal na soupeřovu branku pár pěkných střel. Škoda, že žádná neskončila gólem. Ale to nebyl pouze a jen Milanův problém. Neschopnost vstřelit góla nebo alespoň TREFIT BRANKU se projevila u většiny hráčů.

39:38 - Trojan (Kubíček)

Prvním soupeřem letošní sezóny byl Lanškroun. Možná se podle papírových předpokladů dá řící, že jeden ze slabších soupeřů, ale na začátku soutěže mají ještě všechny týmy spoustu sil a Lanškroun nebyl vyjímkou. Urputná bitva o každý centimetr pole, souboje u mantinelů. Soupeř nám nedal nic zadarmo a tak se také výsledek rodil poměrně těžce. První vážnější šanci měli domácí, ale Alda v brance čaroval a v tomto utkání nás především za nerozhodného stavu velmi podržel. Jinak jako tým jsme se trápili, šance jsme měli, ale chyběla tam ta poslední finální střela. Hned v úvodu pěkně zakombinoval Cín a Martin, ale gólman situaci 2 na jednoho zvládl. Tomáš se pak přeci jen prosadil, když po nádherné nahrávce přes celé hřiště (od Čecha) dokázal po objetí gólmana skórovat. Bohužel vedení nám dlouho nevydrželo. O minutu později si jako první našel balon ve skrumáži Mačát a pozemi k tyčce vyrovnal. Ve druhé třetině se konečně prosadila i lajna posil, když se trefil Trojda. Do třetí třetiny jsme tak šli s náskokem, ale velmi hubeným. Konec tahanicím o první body tak přinesla až přesilovka, kdy kombinací, kterou se prý naučili už na základní škole, se prosadila dvojice Landsmann-Cink, prvně jmenovaný nahrál a druhý střelou mezi nohy gólmana Duška zvýšil na 3:1. Neuplynula ani minuta a stav se měnil počtvrté. To Tomáš završil hned v prvním zápase nové sezóny hattrick. Třígólové vedení jsme si už pohlídali, ačkoliv v závěru padly ještě dvě branky. Nejprve se trefil podruhé Trojda, po pěkné kombinaci s Bazym a na závěr se povedlo ještě domácím snížit. Po velkém boji a řadě nepřesností jsme nakonec vyválčili 3 body. Jo a zapomněl jsem zmínit, že Štěpán zahodil v první třetině po obdrženém gólu hokejku a vysloužil si 2+10! Takže jsme chvílema skoro hráli na 2 beky...ale nějak jsme to přežili! Ale Štěpáne, tohle už nedělej :)

43:09 - Kubíček

Po prvním vítězném utkání z nás trochu opadla nervozita a skupina, která zůstala v hale mohla pozorovat našeho dalšího soupeře - Náchod, jak zápasí s Novým Městem. Náchodští vedli 1:0 a pak měl Jirák obrovskou šanci na 2:0, ale prázdnou branku netrefil a Nové Město během několika málo minut otočilo a vedení si pohlídalo. Za Náchod nastoupily posily z A-týmu, kterému se v loňském roce nedařilo a spadl z 1.ligy do 2.ligy. V brance proti nám nastoupil Majsnair adále například útočník Jenka. První třetina moc šancí nepřinesla a oba týmy se po většinu času pouze oťukávali. Ale jedno bylo jasné: do útočné třetiny jsme se nemohli za žádnou cenu dostat. Nahazované balony, kombinace na krátko, sólové průniky....vše končilo buď na vynikajících obráncích Náchodu nebo na naší neschopnosti. Nejinak tomu bylo například při průniku Martina - po krásném průniku přes dva hráče se ocitnul sám mezi kruhy, ale místo střelby volil raději nahrávku na pokrytého Tomáše. Zbytečně. Nahrávky po mantinelech soupeř zdvojoval a důrazně dohrával na hranici trestu. Na nahazované balony si dával pozor. Byl důraznější v soubojích a proto nás přehrával!!! Šancí mnoho neměl, ale především dorážky z druhé vlny byly mnohdy velmi nebezpečné. Trest přišel až z hole Teichmana, kdy jsme si nepohlídali rychle rozehranou standardní situaci. Alda si na střelu sice sáhnul, ale více než vytěsnit jí do šibenice nezvládl - 0:1. Už to vypadalo, že do poslední třetiny půjdeme za nepříznivého stavu, ale i Náchod udělal v rozehrávce chybu a Bazy sám před gólmanem nezaváhal. To co jsme si řekli o přestávce však vzalo za své hned 14vteřin po začátku třetiny třetí, kdy se zčistajasna prosadil Jirák. A aby toho nebylo málo, dokázal ještě, po nepovedené střele jednoho z útočníků, doklepnout na 1:3 Průša. A se Sokolem to v tu chvili vypadalo velmi špatně. Stále stejně špatná hra, stále neschopnost se prosadit až před branku soupeře. Hra v rozích hřiště nic neřešila! Po Bazym šli hráči jako vosy na bonbon. K takto důrazné hře však napomohl i rozhodčí Frühbauer, který tento "trochu drsnější metr" povolil. Nedalo se nic dělat a minuty rychle utíkaly. V samotném závěru ještě dokázal Bazy svým druhým gólem (nahození na branku) ještě korigoval alespoň stav. Měli jsme více střílet a hlavně třílet na branku. Beze střel se nevyhrává. Soupeř nás předčil v důrazu, v bojovnosti, v rychlosti, v napadání, ve fyzičce a hlavně..šel si za vítězstvím. Tak snad to bude příště lepší. Hrajeme opět proti Náchodu!! a čeká nás nevyzpytatelná Přelouč, která v předchozím kole dvakrát prohrála. Musíme se poučit z našich chyb, zapracovat na důrazu a zlepšit kombinace a prosadit se před brankou soupeře!!!

Jinak Litomyšl dvakrát vyhrála a Orlicko-Třebovsko také, takže jak jsme spekulovali již na začátku sezóny, vše bude vyrovnané a každý může porazit nebo prohrát s každým.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.