Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Pardubice padly, spasil je Jičín.

Ještě teď, když píši tyto řádky, tak mnou zmítá vlna emocí! Dnešní nedělní den byl, od úvodního hvizdu rozhodčích, jedna velká jízda na horské dráze a nálada se na našich tvářích měnila, jako čísla v losování Sportky. Ale vezměme to pěkně popořadě a připomeňme si, o co se vlastně dnes na palubovce jičínské sportovní haly hrálo. Sokol hrál "v souboji o titul" s Jaroměří a vítěz zápasu si měl "zajistit" tu nejvýhodnější pozici v bojích o titul. O ten bojují Pardubice, Svitavy a právě Jaroměř.

21.kolo
Sokol Pardubice C 1: 3 TJ Sokol Jaroměř
(0:1, 1:2, 0:0)
23:25 - Pova (Landsmann) 0:58 - Sucharda (Škola)
17:27 - Novotný (Rezek)
22:55 - Kubíček, vlastní gól

Souboj Pardubic a Jaroměře vyzněl jasně ve prospěch rozhodčích, kteří se evidentně chtěli zviditelnit a tak se rozhodli utkání tak ovlivnit, až se mi o tom skoro ani nechce mluvit. Ráz utkání udělila velice rychlá branka z hole Šneka mladšího (Suchardy Vojtěcha, pozn.red), který po pěkném přiťuknutí od Školy projel pardubickou obranou a nikým neatakován prostřelil, jako jeden z mála dnes jinak výborně chytajícího Aleše. Jeho střelu do levé horní části branky stačil náš brankář již jen stěčovat do branky. Alda se však v utkání neskutečně rozchytal a chtěl bych ho zde vyhlásit nejlepším hráčem celého utkání!!! Jaroměř evidentně chtěla vyhrát a pak se střídání co střídání vrhala v šíleném tempu do útočení a nedávala nám v rozehrávce ani vteřinu. To se projevilo narůstajícím tlakem soupeře a naší neschopností vyvést balon alespoň na dostřel gólmana Martínka. Třetina se schylovala ke konci a pak do zápasu nastoupili páni rozhodčí Šimon a Růžička! V čase 14:46 fauloval hostující Baloun Bazyho a ten ho počastoval větou: "Ty si ale debil!". Rozhodčí vyloučili tedy za nesportovní chování oba. Hned na začátku třetiny druhé jsme šli dokonce do tří, když šel ven i Chovys, který hrál údajně bez hokejky, ačkoliv se evidentně pro svou ztracenou hůl vracel. Vyloučení jsme přestáli, ale pak přišel opět šok. Novotný z "vysoké hole" zvýšil na 2:0. Bohužel Hoffa, který stejným způsobem docílil gólu o pár minut předním, u rozhodčích neuspěl. Njn, nebyl z Jaroměře. Pak byl neprávem vyloučen Fanda a 3 sekundy po uplynutí jeho trestu se stala velmi zvláštní věc, Bazy dal gól vlastnímu brankáři. Z tribuny diváků pak zaznělo trochu ironické "Hm, se nedivim že vyhrál kanadské bodování, když dává góly už i vlastnímu gólmanovi"! Musím říct, že tento moment dost ovlivnil nejen zápas ale i celkovou náladu v týmu. Po menší roztržce mezi Hajlem a Laminem, dalšími slovními útoky na adresu rozhodčích, nadávkami v týmu atd..jsem toho měl opravdu dost! Emoce trochu ztišila akce druhé lajny, když Alda rozehrál na Martina a ten alespoň snížil na 1:3 a zmírnil utrpení Pardubic, které se topily jak na hřišti, tak i na vlastní střídačce v jedné velké DEPRESI. Vysvobození přinesla až siréna ohlašující konec druhé třetiny. Ve třetí třetině se neodehrály ještě ani 2 minuty, když si šel svůj trest odpykat "zlý muž utkání" - Chovančák Martin! Který si dneska odseděl 1/13 zápasu na trestné lavici. Utkání však už konečně dostalo trochu náboj i z naší strany a tak se aspoň hra přelévala z jedné strany na druhou, jenže snížení na rozdíl jediné branky nám nebylo souzeno. Po závěrečné siréně a podání rukou byla vidět ve tvářích jaroměřských florbalistů neskrývaná a nefalšovaná radost, neboť v této situaci to byli oni, kdo měli otěže "titulového koně" ve svých rukách. Svitavy a Sokol Pardubice se dostaly do role čekatelů.

38:38 - Mikeš (Rybka)

Po prohrané bitvě s Jaroměří jsme si dopřáli 20minut oddechu a pustili jsme se do České Třebové. Třebová, hrající o záchranu, porazila v prvním zápase dnešního dne Jičín překvapivě 6:5 a vyšvihla se na předpředposlední příčku, pravděpodobně zaručující udržení se v soutěži. Ještě než souboj začal, bylo prakticky rozhodnuto. Za 3 minuty jsme vedli 2:0 když se nejprve trefil od mantinelu střelou k tyči Bazy a pak i pravděpodobně Hajle, který v tom hloučku hráčů před brankou stál. Bylo vidět, že toto utkání se hraje už jen prakticky z nutnosti. Třebová bojovala a Pardubice tak střídavě chvilku hrály, chvilku jen příhližely, co že se to stane. Druhé lajně se pak ke konci třetiny povedlo rychle rozehrát standardní situaci a opakovala se spolupráce z prvního utkání. Martin našel Aldu a ten zvýšil povedenou střelou na 3:0. Nesmíme však zapomenout také na zbylého člena druhé pětky, na Toma. Ten se krásně uvolnil v rohu a jeho centr před branku skončil za zády gólmana Richtra, který po nemastném-neslaném výkonu odešel a přepustil své místo staršímu Němcovi. Pak přišel moment, který mi alespoň na chvilku velmi zvedl náladu. Náš gólman Aleš, který odchytal předchozí utkání si ke svému svátku nadělil krásný dárek. Měl možnost jet trestné střílení a...zvládl to jako zkušený mazák. Nejprve mu míček málem ujel, ale pak krásným blafákem zvýšil na 5:0. Když vedete o 5 branek těžko se dá soustředit na obranu a tak jsme zase jako vždy přišli o čisté konto vinou nekoncentrace a naivity. Hoffa to vše korigoval krásnou otočkou na pětníku a Bazy pěkným taháčkem, kdy si povodil pěkně napadající útočníky. Chovys pak nádherně vyslal Martina do brejku a obhození vyběhnuvšího gólmana přineslo i kapitánovi kýžený gól. Účet zápasu podrthl završením hattricku Bazy a tím jen potvrdil, že vítězství v kanadském bodování ligy mu patří právem.

Ještě že jsme neodjeli hned domů, neboť se nám do kabiny donesla úžasná zpráva a to, že Jičín vede nad Jaroměří 1:0. Jičín hrál naprosto skvěle a Jaroměř jako by je ani nestíhala. Za stavu 5:0 jsme již spolu se svitavskými hráči, kteří tak trochu doufali, že to budeme právě my, kdo jim vybojuje postup, začali tak trochu oslavovat. Když zápas skončil 6:2 propuklo nadšené skandování Vivat Jičín a jak Jičín, tak Svitavy a Pardubice se mohli do svých měst rozjet s úsměvem na tvářích. Jaroměř, která vybojovala náš cenný skalp tak dopadla paradoxně nejhůř. No, teď nás čeká Kostelec a Ústí a pokud zvítězíme.....můžeme se radovat. Takže kluci, pojdme do toho!!!! Prosím....

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.