Aktuální tabulka
č.týmZB

Pardubice vyloupily svitavskou baštu. Vezou 6 bodů.

Pardubice vyloupily Svitavskou baštu. Vezou 6 bodů.

V neděli odpoledne se opět bojovalo na florbalovém hřišti o další bodíky do tabulky 3.ligy mužů. 8 týmů již odehrálo svá utkání v sobotu, na Pardubice souboj s Novou Pakou a Svitavami teprve čekal. S Novou Pakou se již Sokol potkal ve 2.kole v Chlumecké hale a tam jen tak tak vyválčil bod za remízu 3:3. Přičtěme to však k tomu, že náš tým na startu nové sezóny nebyl ještě tak rozehraný a nikdo nevěděl,co soupeři dovolí. Druhým soupeřem byl dosavadní lídr tabulky, jehož skalp jsme přesně před 14 dny získali výhrou 4:3 v Jičíně,a tak jsme čekali, že se Svitavy budou chtít jistě pomstít a na domácím hřišti,plném skandujících fanoušků,urvat ztracené body zpět.

37:59 - Hoffmann (Cakl)

Utkání s Pakou bylo již od prvních minut v naší režii. Hned po 19s hry se trefil nejproduktivnější hráč týmu - Bazy, který snad "od modré" lehkým nahozením prostřelil gólmana Kocourka, který již ze začátku naznačil, že si v prostoru brankoviště není moc jistý. Druhý gól přišel už ve druhé minutě, kdy zapomenutý Hoffa (naše posila z B-týmu) nezaváhal a využil nabídnutý prostor v útočném pásmu ke skórování a navýšení našeho vedení. Vedení nás trochu ukolébalo a tak jsme přenechali slovo hostům. Ti po signalizovaném přestupku rychle rozehráli a nic netušící Alda, který nechal polovinu branky prázdnou, obdržel první gól v dnešním utkání. Do druhé třetiny vlétli hráči Paky svižněji než my a to se jim vyplatilo. Nejproduktivnější hráč Domácích - Čevela Pavel našel nikým nekrytého Rejmonta, který se nemílil.A bylo vyrovnáno. Pak ale zaúřadovala dvojice Hoffmann-Kubíček a opět bylo veseleji. Na jejich kombinaci, kterou zakončoval Bazy ze vzduchu do prázdné branky bylo radost se koukat. Řekl bych,že tyto góly definitivně zlomily odpor domácích a utkání se poté už jen dohrávalo. Bazy pak téměř z poloviny hřiště nádherně trefil nad rameno gólmana a bylo to 5:2. Když pak ve třetí třetině Tomáš Cín ujel v oslabení a zvyšoval již na 7:3, bylo jasné,že Paka si domů odveze další porážku. Ještě bych chtěl vyzdvihnout výkon Štěpána, který musel kvůli nedostatku obránců zaskočit v obraně a počínal si tam jako zkušený mazák. Alda předvedl,že se v brance čas od času zlepšuje, což se potvrdilo, když vychytal několik vyložených šancí soupeře a pak také dorostenci (Nalezenec Tomáš a Cakl Jan), kteří nám vypomohli a byli platnými členy naší sestavy.

16.kolo
FbK Svitavy 1: 3 Sokol Pardubice C
(1:1, 0:2, 0:0)
9:09 - Klusák (Prudil) 12:44 - Štejdíř (Horák)
17:00 - Kubíček (Cakl)
28:22 - Cink (Černohlávek)

Utkání se Svitavami bylo umocněné "slavnostím úvodem", kdy obě dvě mužstva vyběhla do potemněné haly z podchodu a poté byli na hrací plochu jmenovitě vyzváni hráči zahajovacích sestav zápasu. Do haly dorazila celkem slušná divácká návštěva (cca 180), která mohutně po celý zápas povzbuzovala domácí vpřed. Svitavy se na nás doslova vrhly a jejich divoké tempo bylo zpočátku doslova vražedné. Ani milimetr prostoru, ani vteřina času. Po 8 minutách tvrdých bojů ve středním pásmu a rozích hřiště přišla první změna skóre na světelné tabuli. Po pěkné nahrávce od Prudila se krásnou střelou do víka prosadil Klusák. Vedení domácím vydrželo jen necelé tři minuty, kdy se na výlet do útočného pásma vydal Štěpán a po nádherné přihrávce od Hajleho zavěsil krásnou střelou. 1:1! Bazy na začátku třetí třetiny ukázal , jak řekl Hajle:"Ten by trefil i letící mouchu.", že to byla slova pravdivá. A jeho nádherná střela a zároveň vítězný gól, zaplachtila do branky, kterou hájil v dnešním utkání Weis František. Tomáš Cín pak po chybě obrany Svitav využil nádherného vyhození od Aldy a ačkoliv to už vypadalo,že to překombinuje, přeci jen se konečně prosadil a zvedl náš náskok na 2 branky a to už bylo hratelné. V tomto utkání jsme zase parádně bránili!! A překonat pětičlenný val Pardubic nebyla zas tak jednoduchá záležitost. Domácím pak začali pomáhat i rozhodčí, když nejprve v 7 minutě vyloučili Cakla a minutu před koncem ZA ŠPATNOU VÝSTROJ (za to,že jsme neměli stulpny) přišlo další vyloučení. Sokol ale i ve čtyřech parádně ubránil a ani závěrečná Power-Play nepřinesla domácím žádné body! Ano! Ano! Ano....Svitavy tak potřetí poznaly v sezóně pocit porážky a podruhé z "hokejek" Pardubic.

Obrázky ze zápasu najdete zde FOTO autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.