Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Mise Bělohrad: Splněno na 100 procent!

Hurá, konečně vezeme plný počet bodů. Tentokrát jsme měli za soupeře papírově slabší celky ze spodku tabulky. S Náchodem to byla odveta z prvního turnaje a Česká Třebová pro nás byla tak trochu velká neznámá. Dneska se hrálo na "šíleném" povrchu v Lázních Bělohrad :o) Chlapi nevím, jak Vy, ale já raději zase ten Chlumec...tohle mi nějak nesedí. Nedalo se až tak kombinovat, sluníčko svítilo do očí....no...hlavně že jsme oba hektické zápasy vyhrály, ikdyž nás to každého asi stálo hodně nervů....

44:17 - Cink (Landsmann)

Zase jsme měli z pr.....kliku. Do utkání jsme vstoupili naší klasickou obdrženou brankou. Neuplynulo ani 120 vteřin, když musel Rambo vytahovat míček ze své branky. Borec z Třebové zůstal nikým neatakován před malým brankovištěm a jednoruč dopravil balón za brankovou čáru. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat, když po vyhraném buly zatáhl Hajle balón a zadovkou našel Bazyho, pro kterého byla střela do prázdné branky lahůdkou, kterou odstartoval dnešní velké dohánění Junga na čele kanadského bodování. V utkání jsme byli zejména v první třetině daleko lepším týmem, a díky rychlým přechodům do soupeřova obranného pásma, jsme měli i mnoho šancí, které však zůstávaly po hříchu nevyužity. Až souhra Aldy a Martina vedla k cíly. Oby si vyměnili v rychlosti balón a Martin ze vzduchu k tyči opět strhl vedení na naší stranu. Jenže za 5 minut už zase bylo srovnáno. Stačila chvilka nepozornosti a Křibský vyrovnal. Pak se nadechl k velkému sólu Smolda. Za brankou převzal balón od Chovyho a doslova protančil až před branku soupeře (a to některé hráče vzal pro jistotu dvakrát) až k brance a předložil Bazymu další lahůdku. Škoda že to nikdo nenatáčel, stálo by to jistě za nominaci na zlatou florbalovou helmu v sekci "kličky a přihrávky". Za nominaci, avšak do kategorie "smůla a pech" by pak ale jistě stálo i sólo Martina, který projel skrz tři hráče Třebové a místo krásného vinglu trefil jen břevno.... Ve třetí třetině se povedlo domácí Třebové opět vyrovnat a čas pak ubíhal neúprosně. Když se utkání přehouplo do závěrečné fáze hry a hrála se poslední minuta, přišel nejdůležitější okamžik zápasu. Alda šikovně našel Cína a Tomáš krásně na bližší tyči propasíroval míček za záda jinak vynikajícího Richtra. Takže Tome, konečně vítězný gól, to sis přece přál ne? :o) Gratuluji. Třebová zkusila ještě hru bez brankáře, ale ani to jí k vyrovnání nepomohlo a tak jsme mohli oslavovat dnešní první tři body.....

42:15 - Kubíček

Tak trochu utkání odlišných třetin. Měli jsme původně nárok na hodinku a kousek na relaxaci od předchozího zápasu, ale po domluvě jsme se rozhodli, že po 20 minutách od konce utkání proti Třebové se vrhneme do souboje s Náchodem, který nám jistě chtěl vrátit porážku z druhého kola, kdy jsme je jen tak tak porazili 4:2. Do utkání jsme vstoupili parádně a Bazy hned otevřel účet utkání, když se k němu, po zvláštně vyhraném buly doslat od Smoldy balón. Z vedení jsme se sice neradovali dlouho, když Vídeň krásnou ránou pod horní břevno vyrovnal, ale pak (jako přes kopírák sehraná akce z TV utkání Sokol - Ml.Boleslav) si počíhal Cín u tyčky, a když přišla nahrávka od Martina, v pohodě zavěsil k tyčce. Pak se konečně dostal do hry i Štěpán a musím teda říci, že si v tomto utkání s chutí zastřílel :o) Viď Štěpáne!!! Konečně to tam padlo, jen tak dál. Do pauzy jsme navýšili náš náskok na 3 branky a to nás trochu možná ukolébalo. Pak přišla druhá třetina a taky trochu šok. Náchod začal napadat a naše kombinační hra bez chyb byla ta tam. Během několika střídání jsme nakupily tolik chyb, jako snad proti Třebové za celý zápas dohromady. Nejprve Martin chybně rozehrál a soupeř přihrávkou před branku a krásnou střelou nad Rambovo ruku, snížil na 2 branky. Pak přišli další a další chyby a zápas byl znovu na začátku. Za stavu 4:4 to s námi nevypadalo moc dobře. Já osobně se přiznám, že jsem zvažoval Time-Out...i Smolda říkal, že by ho vzal no, nevzali jsme ho a bojovali dále. Důležitým momentem bylo prvních 6 vteřin třetí třetiny. To se totiž trefil zase Štěpán a konečně jsme se, po 15 minutách letargie, probrali k životu a začali hrát zase více útočně s minimem chybných rozehrávek. Během 43 vteřin 9 minuty třetí třetiny jsme zasadili soupeři smrtelný zásah v podobě tří branek a stav 4:8 pro nás prospěch vypadal více než jen parádně. Utkání se pak už víceméně jen dohrávalo. Štěpán odmítl dát pátý gól a na závěr jsme jich ještě pár dostali, Tak bych asi shrnul zbytek zápasu. Takže druhé vítězství, které jsme si tak trochu sami zkomplikovali špatnou hrou a nedůrazným napadáním ve druhé třetině bylo naše.

Konečně si vezeme z turnaje 6 bodíků a možná se nám (uvidíme, jak si vedly Svitavy a Slatky aj jako Jaroměř) povedlo vytáhnout do horních pater této soutěže. Každopádně ale nesmíme usínat na vavřínech, neboť příští turnaj teprve prověří naše kvality a sílu týmového ducha. Jičín nás zatím jako jediný porazil a sami dobře víte, že ten zápas jsme mohli vyhrát, nebýt ztraceného vedení 3:1...a Svitavy, ....no ty prý hraji více než dobře, takže hošani v úterý na tréninku nezapomeňte donést 1000 Korun českých na zaplacení dvou turnajů....a uvidíme se teda tam. Já Vám všem dneska děkuji, že jste jeli, dík patří i Smodlovi, díky kterému byla dneska parádně režírovaná obrana a Víťovi Míčovi, který se ukázal jako velký talent a přeju mu, ať mu to v mládežnických kategoriích střílí a ať se prosadí i v mužích. Jinak toto byl můj poslední zápas jako kapitána,...po návratu Fandy z Afghánistánu mu předám kapitánskou pásku a povede to on. Takže já se s Vámi jako kapitán loučím, dfm, že jsem to zas až tak moc nekazil. Nejsem ten typ co pořád nadává na rozhodčí takže jsem se snažil být vždy spíše klidný a rozhodnutí rozhodčích jsem respektoval, ať byla jaká byla...sám také pískám, takže vím, že to nemají zrovna lehké?ikdyž třeba výkon dnešních rozhodčích na zápase byl někdy dost komický . "Já jsem si myslel, že jsem slyšel...ale nakonec se ukázalo že jsem neslyšel..." nebo "Kluci mi se vám omlouváme, nejprve jsme ukázali tak a pak tak...a vy jste z toho byli zmatení tak jste nestihli vyklidit plochu tak mi vás nebudeme vylučovat...."....no ale to už je historie. Takže já se loučím, byla to čest dělat kapitána....díky a ahojautor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.