Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

V soubojích se špičkou tabulky Sokol uspěl

Tak dneska nad námi stál snad florbalový Bůh. Opět vezeme "naše klasické" tři body, ale tentokrát jsem o ně nepřišli, nýbrž naopak, v samotném závěru jeden bonusový získali! Ale o tom až níže ve článku :o) Dneska jsem pořádali turnaj v Chlumci a jako posilu jsme pro dnešní utkání měli Cíbu a Kondrase st., kteří dodali díky své zkušenosti klid našim obranným řadám. Jen Kondras se ke konci prvního utkání zranil, tak mu přeji, ať se dá co nejdříve do kupy.

42:30 - Cibere (Štějdíř)

Velkou neznámou v tomto utkání byly především Slatiňany. Doposud neztratily ani bod a tak si věřily samozřejmě i na náš výběr. Sice, jak pronesli sami hráči Slatiňan, hráli jen zatím se slabšími celky naší soutěže, ale i tak, nula na kontě jijich pořážek dávala vědět, že toto utkání se samo nevyhraje. Do utkání jsme vstoupili mírným tlakem, který si vytvořila především první lajna jenže tlak na začátku utkání jsme nedokázali proměnit v kýžené gólové úspěchy a tak se slova ujaly Slatiňany. Nejprve se v 6.minutě trefil Víšek a na 2:0 zvyšoval po pár minutách Sládek. Odpověď přišla v podobě krásné Cíbovo nahrávky na Štěpána, který nezaváhal. Poté se slova ujal Bazy a Trojda (tuto kombinaci si v utkání celkem třikrát zobakovali...) a vyrovnal. Pak se prosadila i druhá lajna, když Martin doběhl již téměř ztracený balón a naslepo před bránu nahrál na Cína, který balón snad i očima tlačil za brankovou čáru. Vedení jsme však do konce třetiny neudrželi a do první pauzy se šlo za vyrovnaného stavu. Gólový účet druhé třetiny opět otevřely Slatiňany, když trestaly nedůslednost před naší brankou. Po Bazyho dalším gólu bylo opět srovnáno.Když už se zdálo, že se nakonec štěstí ve třetí třetině přikloní na naší stranu (díky Bazymu a teisové dorážce Martina a dokonce i poté co jsme si řekli že zklidníme hru a vzali si TimeOut....) nastali opět zmatky v naší obranné třetině a bylo zas vyrovnáno, bohužel...6:6. Poslední eso v rukávu jsme si přeci jen nechali my a Cíba v čase 12:30 třetí třetiny zastavil ukazatel skórena konečném výsledku 6:7 pro nás!.....

42:50 - Weiman (Papst)

V našem podání naprostě úžasné utkání a to přesto že bereme jen jeden bod za remízu! Konečně jsme šli také jednou do vedení, když Rambo pěkně vyhodil na Bazyho a ten si sólem přes celé hřiště přidělal další zářez na pažbu své hokejky (jen tak dál Bazy jen tak dál.....). Kostelec povzbuzen výhrou nad Jaroměří (velice vypjaté utkání plné nečistých zákroků z obou dvou stran, ale s vysokým nasazením a ve zběsilém tempu) se nenechal tímto mini úspěchem našeho týmu zastrašil a do konce třetiny otočili utkání ve svůj prostěch. Ihned po začátku třetiny druhé ukázali krásnou souhru Alda s Martinem kdy nejprvě Tom a pak Alda vybojovali balón před brankářem hostů a Martin tenisovým úderem vyrovnal. Ihned po pár vteřinách si tyto dva pozice vyměnili. Alda nejprve na půlce hřiště narazil Martinovi, ten mu nahrávku oplatil a Alda (konečně) protrhl svou střeleckou smůlu z minulých utkání, když se mu proti gólmanům moc nedařilo. Doufám že si tak již konečně dokázal že nejen na tréninku mu to na tu bránu střílí...Ačkovil byly misky vah v tuto chvíli nakloněny na naší stranu, na začátku třetí třetiny byl stav opět vyrovnaný. Nejprve jsme smolně inkasovali, pak opět díky perfektnímu výhozu od Ramba opět vedli a po prvních vteřinách třetiny třetí inkasovali zas vyrovnávací gól. Takže jako na houpačce. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou a vedení se mohlo kdykoliv přiklonit na jakoukolliv stranu. Bohužel se to povedlo hostům, kteří 220 sekund před koncem strhli vedení na svou stranu a "Vejce" teto náskok ještě pojistil 130sekund před koncem. V tu chvíli by si na Pardubice asi nevsadil nikdo. Dohodli jsme se na odvolání Ramba z brány a poslali druhý útok na hřiště s jasným cílem.."Kluci, zkuste nějak vystřelit na branku...". Po sérii seker se k balónu dostal náš kapitán Martin a napoprvé ještě gólmana nepřekonal. Napodruhé však již měl více štěstí, když prostelil zkrumáž před brankou. Do konce zbývalo 80 vteřin a všichni doufali v zázrak. A ten věřte nebo ne, přišel! Na hřiště šla první lajna. Po získání pásma a balonku naskočil za Ramba Martin a hráli jsme v šesti proti pěti.....do konce chybělo jen pár vteřil, když Martin vybojoval před brankou balón a beckhendovou střelou vstítil vyrovnávací trefu......a euforie mohla konečně na plné "pecky" propuknout. Po symbolickém buly a tak trochu po posledních rozporuplných 4 vteřinách, které vlastně jednomu týmu sebraly 2 cenné body do tabulky pravdy a druhému přiřkly jeden šťastný bod, se už utkání v poklidu dohrálo. Jeden tým mohl slavit (My) a druhý mohl jen zpytovat svědomí o tom, co se v závěru utkání nepovedlo...

Já osobně jsem už ve vyrovnání nevěřil a doposud jsem ještě nikdy nezažil úspěšnou hru bez brankáře a proto jsem rád, že se dnes tato série porušila. V prvním utkání předčila hra první lajny výkon druhé, za to ve druhém utkání to byla právě druhá lajna, která se postarala o rozruch před brankou soupeře. Tím nechci nijak snižovat ničí výkon , jen chci prostě říct, že jsem rád, že jsme konečně na tom hřišti nebyli do počtu! Na příštím turnaji náš čeká Česká Třebová a Náchod, který jsem v úvodním utkání této sezóny porazili 4:2. Tak doufám, že opět nějaké ty body přivezeme. Díky moc všem, kdož dneska bojoval s Pardubickým "hřebcem" na štítě za náš tým. Díky hoši. Opět perfektní zážitek. Dneska se mi bude usínat skvěle.... Jo a chci se omluvit pokud jsem "pozmněnil" jména hráčům z Kostelece ale zápis o utkání vypisovalo nějaké prase co neumí psát a nešlo to přečíst...autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.