Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Třetí turnaj: První porážka

Opět jsme tuto sobotu jeli navštívit "horské" městečko Rtyně v Podkrkonoší, kde bylo tentokrát na programu 5. a 6.kolo naší 3.ligy. Našimi soupeři byli Nové město nad Metují (prozatím v tabulce bez bodu, takže jsme doufali, že vyhrajeme celkem snadno a že zbydou síly na Jičín) a právě Jičín, který k nám do soutěže přišel ze druhé ligy a prozatím se v tabulce krčil na místě jen o jeden stupínek horším než jsme byli my. Turnaj se pro nás vyvíjel skvěle a už to vypadalo, že přivezeme 6 bodů, ale nakonec bylo vše jinak...

39:40 - Štějdíř (Zatloukal)

Jo zaplaťpánbůh že jsme vyhráli. Utkání to nebylo snadné a body nejsou zadarmo. Nebýt fantastického výkonu první lajny a hlavně Bazyho, který prostě vždy věděl, tak se má postavit, tak bychom to asi neuhráli. Od začátku jsme Nové Město přitlačili do obranného pásma, ale z tlaku jsme skoro nic nevytěžili až na pár střel, které ale novoměstští prozatím perfektně blokovali. Ke konci první třetiny přišel tak trochu krutý trest v podobě inkasované branky, chvilkové zmatky před brankou dokázali hráči soupeře perfektně zužitkovat a z minima (během celého zápasu) vytěžili vždy maximum. Trápení našich útočníků pokračovalo i na začátku třetiny druhé, soupeř se stáhl před branku a v pěti pohodlně bránil hubený náskok. Jenže pak jsme měli standartku, Štěpán si perfektně všimnul Vichrase a ten střelou k levé tyči vyrovnal. Sláva!!! Pak přišla velká chvíle Bazyho, který v rozpětí tří minut dal dvě branky, pokaždé perfektně odhadl situaci a do prázdné branky zasunul. Sice trochu zamrzel fakt, že ihned po jeho první brance jsme udělali v obraně (asi z onoho velkého pocitu štěstí) velkou chybu a obdrželi vyrovnávací gól - opět šmudla, na který si Alda dokonce sáhl, ale bohužel.....Třetí třetinu otevřeli gólově hosté a opět dotáhli (už zase!!) náš jednobrankový náskok. Bylo by asi velmi smutné brát s takovým soupeřem jako je Nové Město jen jeden bod, neboť jsme to byli právě mi (nebo především teda první lajna) kdo měl balon na svých holích a diktoval tempo zápasu. Takže bylo opět vyrovnáno, ale náš tlak nakonec přeci jen finišoval a Bazy dovršil tento, pro něj tak úspěšný zápas, svým třetím gólem!! Bazy gratulace! A aby toho opět nebylo málo řítil se v závěru dvakrát sám na brankáře Štěpán. Poprvé mazácky a naprosto fantasticky zavěsil pod víko, podruhé na gólmana nevyzrál...Takže konečný stav 3:5 a další 3 bodíky do tabulky pravdy jsou v kapse...

pokud získám nějaké další info, tak to sem dopíšu

Mno tak utkání je za náma již delší domu a musím říct, že já osobně jsem z něj byl špatný velmi velmi dlouho. Tímto se chci víceméně omluvit za výkon jak v prvním tak ve druhém utkání, vím že jsem týmu moc nepomohl....ale tedy ke komentáři tohoto utkání. Oproti Jičínu jsme měli trochu více času na oddech, neboť to byl právě náš soupeř, který sváděl před našimi zraky urputný souboj s Českou Třebovou (která se ukázala jako velice kvalitní soupeř, když už nad Jičínem vedle 7:1!!!! ale musíme teda podotknout že Jičínu nezachytal vůbec brankář a pustil skoro každou střelu na branku...). Tak jsme si říkali, že proti Jičínu bude nejdůležitější střílet....do utkání jsem šli se sebevědomím a to jsme korunovali hned po 31 sekundách vedoucím gólem. Soupeř nám však neustále po křídlech utíkal do nebezpečných brejků a díky tomu i záhy vyrovnal na 1:1. Druhou třetinu jsme nastartovali famózmě, na jejím konci svítil na ukazateli skóre velmi příznivý stav 3:1 pro nás a to do našich žil vlilo asi přespříliš optimismu.Bláhově jsme si mysleli, že bude stačit jen pozorně bránit a minimalizovat soupeřovo šance a to vše při dobré konstelaci hvězd povede ke kýženým 3 bedům, ale ouha....přesně 102 sekud stačilo jičínských florbalistům aby, z pronás tak příjemných, 3:1 otočili na, už né tak veselých, 3:4!!! V závěru utkání vykřesal naději druhý útok, a pokud budeme mluvit konkrétněji bylo to parádní sólo Aldy a jeho vynikající přihrávka na rozpěhnutého Ondru, které našemu týmu přineslo vyrovnání necelých 5 minut před konce. Jenže Jičín měl sebevědomí na rozdávání, hned o minutu později se pustili tzv "do plných" a vytěžili z toho opět vedoucí gól. Naše podlední snaha, při odvolání gólmana přišla vniveč a soupeř podtrhl účet zápasu na konečných 4:6. Takže je to naše první porážka v lize, ale nevadí, porveme se příště o další body proti Slatiňanům a Kostelci......autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.