Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Vyválčených 6 bodů z Vysokého Mýta

Omlouvám se Vám za zdržení, ohledně článků z minulého turnaje a také z toho předminulého. Odehráli se rychle za sebou a tak nebylo na sepsání článku příliš času. Neměl jsem ho ani já, ani Luďa, který se psaní článků má v této sezóně věnovat. Když ale tak vidím stále stejnou úvodní stránku na našich stránkách a na ní dvě porážky, je třeba si na chvilku sednout k PC a napravit, alespoň trochu, reputaci našeho týmu. Prvním turnajem, o kterém bych rád napsal ve stručnosti pár řádků, byl turnaj ve Vysokém Mýtě, kde jsme na úvod hráli proti domácím a pak proti Žamberku

V oslabení: 1:0

Proti Vysokému Mýtu jsme začali naprosto katastrofálně. Hned po několika vteřinách jsme se nedomluvili na pokrytí vybíhajícího hráče od mantinelu a inkasovali jsme laciný gól. Nesedělo nám malé hřiště, čehož dokázalo Mýto využít. Ztráceli jsme balónky při přechodu do útoku a malý prostor nám neseděl. Nebylo moc prostoru pro kombinaci a každá střela z poloviny hřiště byla nebezpečná. René sice dokázal vstřelit další ze svých gólů, ale inkasovali jsme pak do konce třetiny ještě jednou a to z hole Meduny, který využil zaváhání a nedůraznosti naší obrany. Ve druhé třetině pak udělal Matty chybu, když se vrátil vypomoci obraně a už to bylo 1:3. Naštěstí pak tento kiks napravil, když ze standardky vymetl krásně pavučinu. 8 vteřin před koncem utkání pak náš kapitán ještě vyrovnal, když se po Hajleho nahrávce z rohu trefil krásně z otočky v oslabení. Ve třetí části jsme již byly lepším týmem a vypadalo to, že po dotažení náskoku soupeře to teď budeme my, kdo půjde do vedení. Důležitým momentem bylo rozmezí 5-7 minuty, kde se toho událo opravdu hodně. Nejprve jsme dostali trochu smolný gól, ale ihned po buly jsme dostali další. A bylo to rázem 3:5! René dokázal hned z protiútoku snížit a pak se trefil i "nohou" Cín. 5:5! Drama vrcholilo. 3 minuty před koncem jsme měli možnost sehrát přesilovou hru a využili jsme toho opravdu na výbornou. Lamin krásně křižnou střelou našel Mattyho, který z první přiťuknul Cínovi, který se jakožto ostřílený sniper nemýlil. Mýto vrhlo všechny své síly do útoku a jejich díry v obraně pak dokázala ještě jednou využít dvojice Cink-Pova, která ve spolupráce s Laminem dokázala názorně předvést, jakže se to má řešit situace 3 proti 2. Výsledek 7:5 není dobrou vizitkou ani pro jeden tým, přesto jsme byli my, ten šťastnější.

Do prázdné branky: 1:0

Proti Žamberku jsme již nechtěli ponechat nic náhodě, přesto jsme jako vždy potřebovali dostat první gól, který nás vždy nastartuje. Ten zákonitě přišel a ani jsme na něj nemuseli dlouho čekat. Přitom jsme šancí na skórování měli hned několik. Mára pálil nad, Renému se také nepovedlo protlačit balónek za brankovou čáru, Cín stál sám před brankářem a ani nadvakrát nedokázal Abrahama překonat a ani Matty ne a ne trefit branku. přesto jsme ještě do konce třetiny vyrovnali. Matty od půlky vystřelil a clonící Cín se dokázal výborně na brankovišti zorientovat a vyrovnat. Poté začal úřadovat na hřišti Mára. Nejprve se prosadil při plném počtu hráčů na Adamově nahrávce, poté dokázal výbornou tečí využít přesilovku a následně ještě nedat trestné střílení (které ale Unie započítala jako platné, takže ho to nemusí mrzet). Byli jsme na koni a mohli přidat daleko více branek, ale to bychom nebyli my, kdybychom si to nějakým způsobem nezkonili. V letošní sezóně máme problém s důrazem ve vlastních přesilovkách. Využíváme je, ale také v nich dostáváme branky, protože se nikdo, v domnění, že se hraje přesilovka a nemůže se nic špatného stát, nevrátí. Obránci jsou vydáni pak napospas přesile hráčů a končívá to většinou špatně. Ne jinak tomu bylo i v tomto případě. Fanda zůstal sám na dvojici hráčů Žamberka, která sice kostrbatě, ale přeci jen s notnou dávkou štěstí dokázala dopravit balónek za Adamova záda. Stav byl 3:4 a o výsledek jsme se opět museli bát. Hra bez brankáře sice Žamberku nevyšla a Matty tak mohl gólem do prázdné branky pojistit naše vedení a důležité tři body.

Turnaj to nebyl vyloženě "povedený", ale dokázali jsme otočit 2x utkání proti Vysokému Mýtu a proti Žamberku jsme hráli skoro celý zápas důsledně dozadu. A vyrobili jsem málo chyb. To se bohužel neopakovalo na následujícím turnaji v Nové Pace, ale o tom až jindy, protože teď jsem v práci a už zase musím pracovat =) ....pokračování příště?

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.