Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

Máme skalp lídra soutěže!

Turnaj v Jičíně, konaný tuto sobotu, se nám vyvedl na výbornou. Jeli jsme sem s pocitem, že ani v jednom ze zápasů nemáme velké šance získat body a nakonec si jich vezeme 6. Hráli jsme proti Jičínu, který nás zatím jako jediný dokázal v této soutěži porazit (bylo to ve 3. kole ve Rtyni, kdy jsme do třetí třetiny šli s celkem uspokojivým vedením 3:1, avšak jsme nezvládli finální tlak soupeře, který pěti góly v závěru utkání otočil celý vývoj utkání). Proto jsme měli z Jičína tak trochu respekt. Dalším soupeřem byly Svitavy, které zatím vedou ligovou tabulku a válcují jednoho soupeře za druhým. S nimi jsme se ještě nesetkali, ale jejich čísla taktéž hovořila za vše. Dneska nám jeli vypomoci kluci z Déčka (Hemerka Tomáš, Voldán Jakub) a z Éčka (Kondras Tomáš) a musím řící, že jako obránci se osvědčili na výbornou. Kluci fakt díky, hráli jste skvěle a moc jste nám pomohli.

42:42 - Horák (Teplý)

První utkání proti Jičínu jsme nezačali zrovna slavně. Přišel náš první klasický rychle obdržený gól, když jsme nechali Kopala vykroužit zpoza branky a ten se ze vzdálenosti necelých tří metrů nemýlil. V brance naskočil do prvního utkání Rambo a musím ho pochválit, protože opět zachytal velice dobře a určité fázi zápasu nás držel nad vodou.

Tak tedy, po první obdržené brance jsme již na Jičín nemohli pohodlně čekat v obranném pásmu a museli jsme útočit. Hra byla vyrovnaná a bylo jen otázkou času, kdy se nám tam nějaký ten gól podaří dotlačit. V minutě čtrnácté byla na hřišti první lajna a náš nejlepší střelec Bazy po sérii skákavých přihrávek a odražených balónků prostřelil domácího Zahradníka. Už to vypadalo na klidný závěr třetiny, ale přišel faul kousek před brankou, Martin vystřelil a Cín pod padajícím gólmanem dorazil balonek, který poskakoval někde na hranici brankoviště. 1:2! I do druhé třetiny jsme vstoupili sebevědomě a po krásné narážečce od Cína se krásně k zemi (či mezi nohami brankáře) trefil Hajle a zaznamenal tak první regulérní trefu (tu první mu někdo ukradl :o)) za Sokol Pardubice, gratuluji. Jičín jsme nepouštěli ani za stavu 1:3 do brejků a pohodlně bránili systémem 2-1-2 naše vedení.

Na konci třetiny ještě Bazy zvýšil po přihrávce od Štěpána na 1:4 a to už v nás svitla taková ta jiskřička naděje, že tento zápas dotáhneme do vítězného konce a přeci jen si dneska nějaké ty body dovezeme. Naše tužby se proměnily v sen v rozmezí 43 vteřin třetí třetiny. To jsme Jičín zasypali třemi góly a stav 1:7 byl již pro ně asi na ručníček....nejprve se opět prosadil Tom, pak po krásné souhře druhé lajny, kdy Martin vyvezl balón, našel Cína, ten si všiml nabíhajícího Aldy a ten svým 4.gólem v sezóně krásně zavěsil.

O dalších pár sekund to byl opět Alda, když obránci vyhodili téměř do rohu balón a Alda téměř z nulového úhlu propálil opět Zahradníka a bylo hotovo! Sedláček z Jičína, pak sice ke konci utkání ještě stačil trochu korigovat prohru Jičína, když si fantasticky poradil s osobní obranou a nádhernou střelou do vynglu, která ještě zazvonila zespodu o břevno, snížil na 2:7. Poslední slovo si vzal Hajle a po nahrávce od Fandy, který dneska odehrál své první utkání v sezóně po návratu z Afghanistánu, upravil na konečných 2:8. A tak jsme se Jičínu pomstili za tu předchozí porážku.

44:14 - Čáp (Vomočil)

Svitavy, jakožto lídr soutěže, rozhodně nebyly soupeřem z té kategorie lehčích, a proto jsme se na ně napřed šli podívat, když hrály proti Slaťiňanům. Svitavy proti nim rychle vedly, měly výborný pohyb na hřišti, přihrávky naslepo vždy našly adresáta a střely většinou trefily alespoň branku. Slatiňany se povětšinu času pouze bránily a soupeř trestal, což jsme teda my připustit nechtěli.

Do tohoto utkání jsme teda šli s cílem pozorně bránit, ale nehrát až moc pasivně a čas od času prověřit jejich gólmana nebo se pokusit o rychlý brejk. Utkání jsme začali velice dobře a díky pozornému bránění a přebírání hráčů na vlastní polovině hřiště jsme dovolili Svitavám střílet až tak z 10 metrů a to Alda v brance vždy perfektně pochytal. Povětšinu času celého zápasu ale vypadala hra stále stejně. Jakmile jsme měli balon, snažili jsme se pokřídla co nejrychleji zatáhnout míček s nim do třetiny a tam ho podržet a rychlou nahrávkou před branku najít alespoň jednoho volného spoluhráče, či si dojít pro faul.

Zato Svitavy hrály trochu jinak. Poslední obráce měl balónek a střídavě si vybíral hráče vlevo či v pravo na mantinelu a snažili se o přihrávku na střed, ale toho hráče jsme si právě dobře hlídali, což bylo naše jediné štěstí. Ale i přes naší parádní defenzívu se občas stalo, že se Svitavští dovedli vytočit ke střele, ta však nikdy neskončila gólem. Účet utkání jsme otevřeli v 8. minutě, kdy Bazy zas ukázal jak silný před brankou je. Pak přišel faul Svitav a Bazy postavil balónek na označené místo a během střídání jak nás tak hostů vypálil na branku a.....dal.

A gól byl uznán. Vedení 2:0 nám nalilo sebevědomí do žil a hrálo se nám velice dobře. Když se pak v závěru třetiny osmělil k sólu Štěpán a prokličkoval skrz tři hráče a zavěsil, měli jsme ohromnou radost a každý z náš již tušil, že nás čeká tuhý boj, protože Svitavy to takhle rozhodně nenechají. Druhou třetinu jsme bránili skvěle, avšak moment ve 30.minutě nás stál čisté konto a zdramatizování utkání. Blažejovský se vytočil zpoza branky a pod nohou Aldy protlačil balón do branky.

Třetí třetinu také odstartovali lépe hosté a hned v čase 2:35 už to bylo jen o jeden gól. Pak se nechal vyloučit Hajle za hlavičku (docela se divil, že se i za tohle ve flobale vylučuje :o)) a hned po něm i "zlý muž"= nejtrestanější hráč našeho týmu, Alda, když hasil další zkrat v obraně sekerou zezadu. Svitavy byly na koni a vypadalo to, že vyrovnání je na spadnutí. Naštěstí pak přišel celkem kuriózní gól. Závar před brankou vedl k tomu, že se brankář (neúmyslně) zamotal do sítě a branka na něj spadla...Štěpán vystřelil a balonek prolétl místy, kde měla branka původně stát. Rozhodční po krátké debatě rozhodli, že tento "technický gól" uznají. Vedli jsme zas o dvě branky a už to vypadalo dobře. Při Power-Play se hostům ještě podařilo snížit, když jejich nahození proplachtilo skrz chumel hráčů do branky a chudák Alda nic neviděl. Jenžo to bylo všechno a euforie mohla propuknout.

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.