Aktuální tabulka
č.týmZB

U19 - Titul vybojovalo Švédsko, naši senzačně stříbrní.

Titul získalo Švédsko

Čeští florbalisté do 19 let, po vynikajících výkonech v základní části a senzačnímu semifinále proti favorizovanému Finsku, nestačili ve finále na krále světového florbalu - Švédy.

Češi zahájili cestu za stříbrem v základní skupině soubojem s naším sousedem, Slovenskem. Do utkání jsme vtoupili lépe a díky dvěma gólům již v 8.minutě vedli 2:0, pak ovšem převzalo otěže zápasu na chvíli Slovensko a tento výpadek nás stál 4 inkasované branky (hattrik vsítil slovenský útočník Mario Seman). Trenéři sáhli k výměně golmana a Ogrockého nahradil Barák. Pak začala konečně již úřadovat lajna vedená Šebkem a výsledek 10:4 jasně ukázal, kdo byl v utkání lepší.

Ve druhém utkání svedli naši souboj s nejlepším týmem světa - se Švédskem. Naši se soupeře nezalekli, nýbrž naopak, začali hrát hezký florbal. Jenže soupeř, dokázal vždy naši , biď jen sebemalou, chybku trestat. Když se v 27.minutě zápasu na ukazateli skóre ukázal výsledek 5:0 bylo to pro naše až příliš kruté. Soupeře toto vedení možná ukolébalo a tak se do hry dostali i naši. Výsledek 3:8 však znamenal, že v závěrečném utkání proti Lotyšsku, potřebuji naši zvítězit.

Utkání s Lotyšskem se strhlo v šílené drama! Češi vedli již o 5 branek, přesto se strachovali o výsledek a v brance českého týmu se vystřídali všichni tři brankáři, kteří byli na soupisce. Psala se 50.minuta utkání a Hainc zvyšuje na "relativne krásných" 7:2. Poté měli Lotyši přesilovku a tu využili, hned 10s poté se měnil stav znovu a už to bylo jen o 3 branky. Když lotyši využili i další přesilovku a snížili na rozdíl dvou branek, sáhli naši trenéři po time-outu. Do branky se postaliva naše jednička - Ogrocki, ale inkasoval hned z první střeli na branku a 5 minut před koncem to už bylo jen o jedinou branku. Šebek poté krásným sólem uklidnil Čechy a blafákem pojistil vedení. Když poté vystřídavší gólman Barák chytil v čase 59.16 Rismanisův nájezd, byl postup do semifinále spečetěn.

Do semifinálové bitvy proti Finsku vstoupili naši sebevědomě a po ubráněné přesilovce soupeře jsme šli do vedení. Chyba ke konci třetiny však znamenala vyrovnání. Ve druhé třetině opět úřadoval Šebek s Jelínkem a i díky nim jsme drželi nadějné vedení 4:2. Češi třetí třetinu zahráli skvěle a podporování Slováky, kteří se díky gólu v prodloužení proti Polsku zachránili v elitní skupině mistrovství světa i na příští rok, dotáhli zápas bez nervů do konce. Nejvíce se na úspěších třetí třetiny podílel Curney, který nejprve spolu s Šteglem a Jendrišákem využil přečíslení 3 na jednoho a pak sám díky pěknému průniku skrz rozhozenou finskou obranu blafákem zakončil na 6:2

Finálová bitva, kdy naši neměli co ztratit a mohli jen získat, se nesl ve znamení jasné dominance Švédů a výsledek 3:1 vypadal pouze opticky krásně. Naši nebyli schopni, před vyprodanou halou v Kirchbergu, kombinovat tak dobře jako proti Finsku a tak se utkání po pár minutách druhé třetiny pouze dohrávalo. Konečný stav : 3:9.

Naši florbalisté vybojovali tedy pro českou florbalovou scénu další cenný kov a potvrdili tak fakt, že se nám na švýcarské půdě vždy velmi daří. Vzpomeňme si, není to tak dávno, kdy naši muži vybojovali na mistrovství stříbrné medaile, když v urputné bitvě porazili domácí švýcarský výběr a odnesli si taktéž titul vícemistrů světa...

Soupiska našeho týmu: Ogrocki Jan, Barak Jan, Weissgärber Petr, Havlicek Marek, Stegl Adam, Jelinek Jan, Rob Daniel, Kiprov Tomas, Heczko Filip, Suchanek Patrik, Sebek Daniel, Hanic Dominik, Mikes Ondrej, Jendrisak Matej, Krecmer Jiri, Peska Jakub, Zydel Robin, Matula Ondrej, Curney Jiri, Vrana Ondrej

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.