• Vyloučení: 1:1
  • Využití: 0:1
  • 3.Hvězdy zápasu: Lamin, Lůďa, Matty

Komentář k 1.zápasu

K prvnímu utkání nastoupily Pardubice proti Letohradu B a měli jim co vracet. V prvním vznájemném měření sil v Rokytnici to byli právě bojovníci z Letohradu, kdo dokázal Pardubice poprvé v této sezóně pokořit. Zápas mezi pořádajícími Pardubicemi a rezervou Letohradu sliboval rychlý florbal s mnoha goly. Ale byl to také souboj dvou kanonýrů - Martin Pova na straně Pardubic a jeho vyzvyvatel Jan Skalický z Letohradu.

Pardubice na toto utkání do brány nasadily svou novou akvizici - na hostování z Nymburka zapůjčeného Honzu Jiránka. A byl to právě Honza Jiránek, kdo se zapotil hned od úvodu utkání. Do utkání lépe vstoupil Letohrad a mátožně hrající Pardubice rychle přehrával. Po prvních zastřelovacích projektilech se v 5.min Letohrad již radoval. Inkasovaná branka fandovy svěřence ještě více odzbrojila a Letohrad si místama dělal co chtěl. V 10.min si šel nuceně sednout za zbytečné protesty Matty - Matty, když se prohrává a nedaří se, tak je zbytečné to ventilovat na rozhodčích :) A po necelé minutě se Letohrad v přesilové hře prosadil podruhé. Odpočinek na trestné lavici Mattymu zřejmě prospěl a po necelé minutě korigoval na 1:2. Úvod druhé třetiny a opět trefa Letohradu. Hráči Pardubic se stále nemohli srovnat s rychlou a důraznou hrou Letohradu a stále jakoby snili o lepších zítřkách. V 6.min snižoval na rozdíl jedné branky Lamin. A lepší zítřky si pardubičtí zřejmě i vysnili - protože na hřišti herně stále zaostávali. Na konci druhé třetiny se v rozmezí dvou minut trefili postupně Cín, Lůďa a Petr a Pardubice najednou vedly o dvě branky - 5:3.

Ale pardubičtí alias spící růženky si ne a ne nechat poradit. Do úvodu závěrečné třetiny opět nastopily vlažně a Letohrad stihl bleskově srovnat na 5:5. Poté se trefil opět Lamin, ale odpověď Letohradu na sebe nenechala dlouho čekat a opět z toho byl vyrovnaný stav - 6:6. Konečnou tečku za utkáním udělal, již nediskutující, Matty. Po konenčném hvizdu si nejenom Matty ale určitě také celý tým Pardubic zhluboka oddychl. Předzápasové prognozy se naplnily a hrstka přihlížejících se mohla kochat z 13 branek. A souboj kanonýrů dopadl nerozhodně 2:2. V tomto utkání rozhodně nevyhrál lepší, ale spíše šťastnější tým.

Komentář k 2.zápasu

Po velice těžkém zápase nastoupily Pardubice na závěr turnaje proti klukům z Lubné. A opět stejná písnička. Pardubice vstoupily do zápasu opět jako by už měly výhru v kapse. Resultovala z toho přesilovková trefa Lubné. Naštěstí pro Sokol zazvonil budíček na střídačce mnohem dříve než proti Letohradu. Pardubičtí se konečně začli alespoň trochu pohybovat a nahrávat si a zaslouženě také vyrovnali. Přesnou přihrávku z obrany zužitkoval Mára. Pozadu nechtěl zůstat ani Matty a za necelou půlminutu také on rozvlnil síť za brankářem Lubné. Oba týmy se dobře znají a zápas poté spíše připomínal šachovou partii, kde nikdo nechce udělat chybu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nicméně oba brankáři se překonávali a psychicky trápili střelce na obou stranách. Dalších branek se přítomní dočkali až v závěrečné třetině. Nejdříve se v čase 40:40 trefil Lamin a za tři minuty také Cín. Závěr utkání hrál Sokol v oslabení, ale dravé mládí z Lubná již nedokázala najít zbytky sil na případné zdramatizování zápasu.

Gól Mattyho na 2:1 proti Lubné

Obě utkání krom pěkných gólových tref nabídlo opět tradiční pardubický scénář. Doslova tragické vstupy do jednotlivých třetin, špatné příhrávky a skoro až sterilně statická hra!! Kdy se už konečně hráči Sokola Pardubic C ponaučí a proberou??
Chlapi, proč tam lezete, když se vám nechce? Na takovou hru se opravdu nedá dívat!Pokud chcete chodit s holí, tak doporučuju navštívit Služby města Pardubic a nechat se zaměstnanat jako Metař - to se Vám bude líbit mnohem více :)