Vyloučení 2:3
Využití 0:1
Nájezdy: 1/1 : 1/1
Hvězdy zápasu: Matty, Cín, Chovys

Známý soupeř z 3. ligy, ze vzájemných zápasů dvě předešlá vítězství a známá hala. Nic než vítězství znělo ze šatny. A úvod utkání tomu nasvědčoval. Neuběhly ani tři minuty a Cín přetavil svou dlouholetou spolupráci s Mattym v úvodní branku. Rychlé vedení jakoby nás ukolébalo. Dovolili jsme soupeři hrát jeho hru a zasloužený trest nás neminul. Po nepřehledné situaci před paciho brankou k překvapení všech rozhodčí odpískali trestné střílení. Doufali jsme v prodloužení paciho série. Nicméně zodpovědnost na sebe vzal kapitán Supů a sérii s přehledem ukončil. Následné minuty připomínaly spíše bojiště, soupeři si nedarovali ani centimetr místa a hlavní slova měly v této fázi utkání obrany. Až dvě minuty před úvodní přestávkou si šel nuceně odpočinout na trestnou lavici Lamin. Supi se na nás vrhli jak na týden starou mršinu a po minutě svou přesilovou hru využili. Odpískání konce třetiny nám poté přišlo více než vhod.

Úvod druhé části se nám pak více než vydařil. Již ve druhé minutě si střelnici otevřel Matty. Z hráčů Žamberka si udělal kuželky a po pěkné individuální šanci vyrovnal. Po následném střídání o sobě dala vědět také druhá řada. Rozebrala pětku soupeře a Mára vybídl ke skórování Silana. Silan se s přihrávkou nemazlil a přízemní střelou k tyči otočil skóré na 3:2. Na dezorientované Supy následně vlétl opět Matty, opět si zbral míček pro sebe a opět skóroval. A rozklad Žamberka pokračoval. Chybu v rozehrávce využil Mára, natáhl na sebeobranu soupeře a nahrál Petrovi před prázdnou bránu - 5:2. Raketový nástup do druhé třetiny rozhodl zápas a zdeptaný Žamberk si vyžádal oddechový čas.

Částečně to Supům pomohlo. Zanedlouho po time outu se jim podařilo korigovat na 3:5, ale za další dvě minuty byl oceněn faul obránců Žamberka odpískaným nájezdem. Míček si připravil Matty a s přehledem zvýšil na rozdíl tří branek a zároveň dovršil další svůj hattrick. Po úvodním uragánu se zbytek třetiny hrál vesměs kolem brány Žamberka. Vývoj zápasu jsme v poklidu kontrolovali, užívali si zápas a čekali na chybu soupeře. Druhou třetinu jsme vyhráli 5:1 a výrazně vykročili za vítězstvím.

Úvod poslední části nás však přesvědčil, že zápas ještě zdaleka není u konce. Supi se vrhli do útoku a za svou zvýšenou aktivitu byli také odměněni. V čase 32:42 snížovali na 6:4. Můžeme děkovat Pacimu, že zůstalo pouze u jedné inkasované branky. Rychlou odpověď si naštěstí připravil Lůďa, který zužitkoval přihrávku od Petra. Poté se již začal připomínat sokol Matty. Nejdříve ještě v roli nahrávače nachystal branku pro Lamina. Ve 42.min nakonec Matty s Cínem vyslyšeli heřmanské příznivce a Matty po nezištných cínových přihrávkách zvyšoval na 9:4, resp. 10:4. V posledních dvou minutách se ještě nechal vyloučit obránce Žamberka a i díky tomuto jsme si již závěr zápasu pohlídali a v poklidu došli k vítězství.

Hvězdy zápasu: Matty, Franta, Mára

Po páteční generálce a naprosto tragickém výkonu jsme jen mohli doufat, že na nás Heřmani opět nevlítnou. Po vzájemném oťukávání měl první větší šanci Mára. Po zaváhání obrany soupeře z levé strany orazítkoval břevno. Poklidný průběh zápasu přerušil Lůďa. Využil své mnohaleté zkušenosti a při boji o míček přetlačil Honzu Skokana tak nešťastně, že Skokan upadl na hranu rozpojeného mantinelu. Výsledkem byla tržná rána nad obočím. Je potřeba zmínit, že ani zranění Honzu Skokana nezastavilo a ve druhém zápase opět proháněl obránce TJ Lubné a brankou přispěl k jejich porážce.

Po menší přestávce začaly padat také branky. V 9. min otevřel účet zápasu Mára. Využil Petrův oblouček a z voleje uklidil míček do sítě. Přesně za dvě minuty byl ale velice přísně vyloučen Petr. Oslabení jsme sice dobře bránili a kluky z Heřmaňáku nepouštěli do střel, ale pouze do volného úderu těsně před malým brankovištěm. Rozehrávky se ujal Bratršovský a chytrým a pohotovým lobem překvapil všechny. Naštěstí máme Mattyho, který si přichystal na nedělí gólové hody. Své první dějství začal na půlce. Prosmýkl se mezi obránci a po brejku vymetl pavučiny v mlejňasově brance. První třetinu jsem tedy vyhráli 2:1.

Druhá třetina přinesla spíše než pěkný florbal velký boj o každý kousek palubovky. Ani jedna strana nechtěla udělat chybu a případné střely na obou stranách pochytali dobří brankáří Paci a Mlejňas. S blížícím se koncem třetiny byl ale vyloučen Jirka. Heřmanští se usadili před naší bránou a nebezpečně ji obstřelovali. A půl minuty před koncem třetiny se také dočkali. Vyrovnával opět Bratršovský.

Začátek závěrečného dějství nám však vyšel dokonale. Po úvopdním vhazování se první útok rychle dostal k bráně soupeře a po spolupráci Lamina s Mattym, druhý jmenovaný opět převážil výsledek v náš prospěch. Na tabuli svítilo 00:14 a 3:2 pro Sokol. A Matty neměl stále dost. Zabral si míček pro sebe a pěknou individuální akci korunoval krásnou brankou. Završil tak také svůj hattrick. Ale ani ne za minutu byl vyloučen náš zlý muž - Chovys. Heřmaňák potvrdil svou souhru v přesilové hře a Kuře po přihrávce Šindyho korigoval na 3:4. Třetí potrestané vyloučení pro nás bylo víc než strašákem před další případnou nedovolenou hrou. Zbytek zápasu jsme však již kontrolovali a hubený náskok uhlídali.

autor: maara
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.