Sokol Pardubice "C" 3: 5 TJ Sokol Dobruška
8:49 - Černý
11:43 - vlastní Kubát
15:59 - Špryňar (Černý)
24:50 - Špryňar (Černý)

Tak špatně, jako tomu bylo v dnešním utkání proti Dobrušce, jsme snad ani nikdy nezačali, anebo si to díky Bohu nepamatuji. Někteří byli opojení pařením v Gimletu do brzkých ranních hodin, jiní se zlískali ještě předem a bylo jim špatně a další se zase né a né dostat do tempa. Utkání začalo dost krutě a po prohraném buly a špatné komunikaci se nikdo nevrátil a skórující hráč Dobrušky měl plno volného času na svou gólovou střelu. Vzhledem k tomu, že jsme měli někteří ještě půlnoc a rozhodčí nehodlali tolerovat naší "decentní hru tělem" u mantinelu, vyfasovali jsme v rozmezí 50 vteřin 6 trestných minut a od té doby jsme se jen a jen bránili. Přežili jsme více než 2 minutovou přesilovku 5:3, ale pak jsme přeci jen inkasovali. Bazy, snad ještě v alkoholovém opojení, nechal balónek nešťastně za sebou a překvapený Aleš již zasáhnout nemohl. Na 0:3 zvýšila Dobruška ke konci utkání, to si nešťastně dal vlastní gól Peťan, od kterého se balónek smolně odrazil do branky. Všichni jsme se modlili, ať už je konec třetiny, že si řekneme pár slov na střídačce a bude to OK, jenže nebylo. Akorát jsme se hádali a vše vyústilo v hádku Franty a Baze. Což je škoda. Tohle by se v našem týmu stávat nemělo. Nicméně do třetí třetiny jsme vstupovali v oslabení (jako dneska vždy) a ubránit se nám přesilovku nepodařilo. První střelu ještě Aleš chytil, ale dorážku téměř z brankoviště už neměl. Aleš chytal výborně dneska celý turnaj a jen díky němu nenarostlo skóre obřích rozměrů. Když jsme se pak dívali na zápas Kostelce s Dobruškou (0:11), říkali jsme si, že jsme ještě dopadli dobře. Nicméně pořád jsme byli grogy, nikdo kromě Konďáka a Franty se pořádně nerozeběhl a v útoku jsme byli téměř nulový. Jiskřičku naděje vykřesal až Cín. Peťan mu krásně předal balónek a Tomáš zkušeně do protipohybu gólmana snížil na 1:4. Ještě lepší nálada pak zavládla v našem týmu po překrásné brance Franty - tímto mu k jeho první brance v sezóně gratuluji. Franta krásně vystihl nahrávku soupeře, projel středním pásmem a překvapivou střelou švihem snížil na rozdíl dvou branek. Bohužel dotahovanou jsme nedokázali dotáhnout do konce, chybělo málo, ale srážela nás opět ta oslabení. Třikrát za sebou si šel sednout Konďák, a po skončení oslabení jsme inkasovali definitivně. Hráč se obtočil okolo obránců a skrz Čechovy nohy vstřelil poslední gól Dobrušky. Třetí třetina pak již utekla neskutečně rychle. Vteřinky utíkaly rychlostí světla a Mattyho gól, dvě vteřiny před koncem utkání, již nic neřešil. Osmý gól našeho kapitána zaplachtil k pravé dolní tyčce rychlostí slimáka, ale kosmetická úprava na 3:5 to alespoň trochu byla. Bohužel, nedalo se svítit, hráli jsme strašně a tak jsme za předvedený výkon ani nemohli čekat žádnou chválu či dokonce body. Věřím, že do odvety si všichni srovnají v hlavě své priority, protože tohle byl soupeř, který se rozhodně porazit dal, ale jenom naší laxností a fádním pohybem na hřišti jsme si to prohráli. Čekal nás Trutnov, který jsme zkoukli proti Kostelci, který smolně prohrál v posledních vteřinách 4:5.

41:34 - Šubr (Šauer)

Na Trutnov jsme si trochu věřili. Měli jsme dobré reference od ostatních týmů a věděli jsme, že soupeř umí otáčet zápasy, když prohrává, především díky přesilovkám a tak jsme si chtěli na zbytečná vyloučení dát pozor. To se bohužel nepovedlo. První gól dala naše nová akvizice z A-týmu - Hoffa, který se jako první zorientoval už v první minutě v chumlu hráčů před brankou a pověsil to tam. Na druhé brance se pak podílela druhá lajna. Matty nahrál Fandovi a ten neskutečnou ranou a la Kopat z Běloruska na ZOH 2002 zvýšil na 2:0 a vypadalo to slibně. Jenže Trutnov dokázal vyrovnat. Nejprve sice Aleš krásně vychytal soupeře a rozjel tak svou sérii nádherných zákroků, které nás zatím držely ve hře, jenže pak již nestačil na střelu Šubrta. Spektakulární vyrovnání pak zařídil Dohnal. Matty se probíjel ke střele, byl 2x faulován a rozhodčí však nic nepískl a z protiútoku bylo vyrovnáno. Do vedení jsme se ale přeci jen pak dostali. Všemu předcházela situace, ve které se nacházel náš kapitán, hokejka mezi nohama a hostující Košňar. V následné přesilovce našel Cín krásně zpoza branky Mattyho a ten se střelou pod víko nemýlil. Pak ale přišla trochu smolná chvíle našeho mazáka - Franty. Solidním krosčekem poslal Aleše Jansu na branku, která se následně zřítila na našeho gólmana. Vyfasoval 5 minutový trest a ten bohužel pro nás nezůstal nepotrestán. První gól jsme dostali za pomoci tyčky a druhý - to byla krásná souhra celé přesilovkové lajny. Balónek objel celé hřiště a skórující Trung předvedl krásné zakončení do odkryté branky. Dva přesilovkové góly otočily průběh utkání a nás to stálo jenom více a více energie. Vyrovnat se povedlo naštěstí ještě do konce druhé třetiny. Přečíslení 3 na 2 se povedlo úspěšně proměnit dvojici Kubíček-Pova. Bazy krásně nahrál, v domnění, že místo Mattyho tam běží Hoffa, ale Matty nezklamal a střelou k pravé tyčce vyrovnal na 4:4. Do třetí třetiny jsme výjimečně vstupovali my s výhodou jednoho hráče v poli. Využít se to podařilo parádně Hoffovi, který tvrdou střelou do odkryté klece poslal Sokol do vedení 5:4. Bohužel, s přibývajícím časem se stupňoval tlak soupeře. Matty měl ještě velikou šanci, ale nejprve ho gólman Škvrňa vychytal a napodruhé mu bohužel pro nás pomohla tyč. Vyrovnání padlo pár minut před koncem. Aleš si na míček sáhnul, ale bohužel mu vypadl. Pár vteřin před koncem mohl plný tříbodový zisk zajistit týmu ještě Martin, ale gólman zázračně zasáhl a poradil si i s následnou dorážkou dneska velmi ofenzivně laděného Fandy. Mohli jsme pak ještě prohrát, ale Matty se včas stihnul vrátit a přihrávku do prázdné branky odvrátit. Utkání skončilo, aniž by našlo vítěze.

Pardubice se rozešly smírně s Trutnovem 5:5. Uvidíme co na to odveta za 14 dní v Rokytnici. Doufám, že nám vydrží bojovnost posledních minut tohoto utkání a nenastoupíme tak letargičtí, jako na začátku dnešního turnaje. Přál jsem si alespoň 3 body, máme jeden, takže asi určitě nespokojenost. Trochu mě mrzela opět ta hádka, která byla v prvním utkání, ale ve druhém bylo vše zapomenuto a bylo to na našem výkonu znát. Pojďme se soustředit na hru a nekomentujme všechny výroky rozhodčích, které se nám nelíbí. Chtěl bych poděkovat Adamovi za výborné doprovodné komentáře z časoměřičského stolku, jeho přítelkyni - Barče, že se na tu naší skvadru přišla podívat, Denče, že krásně napsala komentář k druhému utkání a mně se pak z toho parádně psal článek, Lenče a její kamarádce, že nám vypomohly při pořádání turnaje a také samozřejmě všem hráčům, kteří dneska přijeli bojovat za Sokol Pardubice! Za tým, pod jehož hlavičkou se snažíme každoročně vybojovat nějaký ten malý bezvýznamný úspěch. Mějte se a uvidíme se na mé narozeniny v Rokytnici!

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.