Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

V domácí hale se Sokolu dařilo.

Sokol Pardubice nastoupil tento víkend poprvé na "domácí půdě" v nově otevřené sportovní hale v Ráji. Jeho úkol byl již od začátku jasný: Nepodcenit ani jednoho ze soupeřů a v důležitých utkáních získat potřebné rozdílové body. Píšu rozdílové proto, protože jak Nové Město, tak Slaťiňany se nacházejí na podobných příčkách tabulky, a proto jejich porážka je o to cennější! Konečně se sešla kompletní sestava, taková, jaká končila ve velkém stylu sezónu minulou a na druhý zápas nám i vypomohl Hofa, kterému vložené utkání 1.ligy, a ani včerejší zápas, na silách neubralo a byl velkým přínosem především pro Bazyho, který se tak konečně dočkal svých vytoužených nahrávek. Ale o tom až později.

36:41 - Švíka D. (Maixner)

Nové Město přijelo do Pardubic s velkým sebevědomím, jelikož dokázalo porazit Orlicko-Třebovsko a také zahrát vynikající utkání s Kostelcem (10:3!!!). Díky tomu se zvedlo ze dna tabulky a začalo nám, sestupovým týmům, opět dýchat na záda. Hrající trenér Martin Volf s sebou přitáhl 9 zkušených borců, kteří se hodlali o výsledek poprat. A na utkání to bylo znát. Osmělili jsme se jako první a sevřeli Nové Město do tlaku, ale i tak byli borci v modrém dosti nebezpeční. Zbytečné kličky a mnohdy neodpískané minifauly vytvářely šanci pro soupeře, ale Aleš nás v tomto zápase držel. Góla jsme tak vstřelili první my a odstartovali tak přetahovanou o celkové konečné skóre zápasu. Trefil se sváteční střelec Kontryš během přesilovky. Na trestné lavici seděl Hylena, který v předchozích okamžicích fauloval Mattyho, který už už běžel sám na branku. Ale přesilovky se nám v posledních zápasech daří a tato byla již šestá v řadě, co jsme využili. Matty zatáhl balónek k mantinelu a našel zcela volného Konďáka, který nádherně trefil vingl branky. Bohužel vyrovnání přišlo bleskově. To, o co se Nové Město snažilo, tedy vytáčet se jeden na jednoho přes hráče do střely, konečně slavilo úspěch. 1:1. 4 vteřiny před koncem jsme ale dokázali zužitkovat náš narůstající tlak a Bazy střelou nad nohu gólmana zase naklonil misky vah na naší stranu. Poté přišla série zmařených šancí. Největší smůlu měl asi Matty, který trefil gólmana 3x do masky a párkrát jeho střela prolétla jen pár milimetrů vedle. A tak přišlo klasické "nedáš - dostaneš" a vyrovnání z hole Hyleny, který svou střelu schoval za nohy našich obránců. Opět jsme propadli v osobním bránění. Do konce třetiny jsme však ale ještě dokázali na 3:2 zvýšit, to když Cín našel Čechýna, ten si prohodil mezi nohama obránce a krásnou šibenicí vstřelil důležitý gól. Třetí třetina pro nás nezačala slavně. Stačilo pouhopouhých 30s a už jsme rázem prohrávali. Nejprve jsme nechali střílet kapitána Ruffera, který se opět dokázal vytočit do střely a pár metrů od naší branky nedal Alešovi šanci a pak soupeři darovali gól, když Ondra netrefil balón jak si představoval a novoměstský hráč sám před brankou zakončil naprosto přesně. V tuto chvíli se lámal chleba. Dokázali jsme odpovědět důrazem před brankou. Cín se vytočil zpoza branky a propasíroval balonek za čáru - vyrovnáno. Jenže! Zase chyba a naší straně hřiště, povedená střela a zase 4:5 pro Nové Město. Infarktový závěr nebral konce. Opět v akci Cín, tentokrát nahrával před branku na Mattyho a stojící Švíka si srazil balónek do vlastní sítě - 5:5!! Naděje žila. Poté přišla asi 5 minutová taktická bitva, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. Zahazovaly se balónky, hrálo se v rozích a byl to především boj o střední pásmo, protože se oba týmy stáhly. Nakonec nás spasil Bazy svou obvyklou nenápadnou střelou. Ty dvě minuty do konce zápasu jsme odehráli na polovině soupeře a ani závěrečná power-play už nás nijak neohrozila! Tři body z nové arény byly doma a byly zasloužené, ikdyž to Luďa komentoval jak chtěl. Ano, vyhrát mohl kdokoliv, prohrát také a porážka je pro Nové Město jistě krutá, ale dokázali jsme se vzepřít zlomenému utkání a otočit ho nadvakrát v náš prospěch a za to patří všem poklona! Tyto body se nám jistě budou v závěru sezóny hodit.

Přestávkový program mezi našimi zápasy byl vyšperkován utkáním 1.ligy mezi Sokolem Pardubice A a Atlasem ČKD Blansko. Jelikož se nikdo nechtěl účastnit pozice na mikrofonu, připadla tato nevděčná role mně! Musím říci, že teda "jednou a stačilo". Není příjemné, když každé vaše slovo poslouchá celá hala. Chtělo by to praxi, ale raději ne - děkuji. příště určuju já, kdo to bude dělat :o) Né že všichni zdrhnete a necháte mě tam!!!! Takže zpátky k turnaji. Po regeneraci, při níž někteří odjeli na oběd, jiní koukali doma na Supermana (Čech) a zbytek trčel v hale a koukal se na to, jak se má hrát florbal, jsme se připravovali na další utkání - odvetu se Slaťiňany.

44:25 - Mareček (Junga)

Jak jistě víte, v minulém kole jsme hráli na půdě Slaťiňan 9:3 a tak jsme všichni čekali, s jakou taktikou na nás soupeř nastoupí. V prvním utkání deklasovala Nová Paka Slaťiňany 9:0 a tak jsme se trochu báli toho, co Slatky předvedou proti nám. Trochu úsměvný byl komentář vedoucího mužstva ze Slaťinan o první přestávce v zápase s Novou Pakou (5:0). O jeho doslovnou citaci se tu s vámi teď musím podělit: "Takže chlapi, kurva, že prohrajeme, to je jasný, to už nás nepřekvapuje...ale pojďme si kurva nahrát". Jelikož se zápas konal až v 18:30, museli dva borci z týmu našeho soupeře již odcestovat domů, na brigádu, takže byl tým dosti oslaben. Hrát jen se šesti hráči do pole není zrovna velkou výhodou. Kdysi takto hrával DDM Ostrov 1.ligu mužů, ale dneska už to nejde. Vždyť koukněte se na aktuální trápení Třince v Extralize - jezdí na 6-7 hráčů a dostává příděly 17:1, 13:1, 11:1. Slaťiňany se do nás ale pustily s vervou a v první třetině to byl boj, jako v minulém zápase. Opět přetahovaná. Nejprve se trefil Hajle svou klasickou nabíhanou střelou, kterou plácnutím poslal k protější tyčce. Pak jsme nechali, asi nejaktivnějšího hráče Slaťiňan, Linharta, střílet a doplatili jsme na nedůraz vyrovnávajícím gólem. Když ani po obřích závarech gól né a né přijít, byli jsme potrestáni dalším gólem. Vyrovnat se povedlo až Bazyho dorážkou chvilku před koncem třetiny. Do druhé třetiny nastoupil tým jako vyměněný a na hře to bylo znát. Soupeři docházely síly a na výsledku se to projevilo, počty střel nevyjímaje. Nejprve se trefil Čech po krasné nahrávce od Mattyho, poté sám Martin po Chovyho rozehrávce kousek za půlkou hřiště, dokázal zvýšit na 4:2 a ještě v téže minutě Bazy svým druhým gólem zápasu doklepával z úhlu na 5:2. V té chvíli jsem už věřil, že vítězství nebude problém. Hned na začátku třetí třetiny předvedl krásnou akci útok Cink-Zatloukal-Pova a výsledkem byl další vstřelený gól. Góly pak padaly jak na běžícím pásu a už si skoro ani nepamatuji, jak všechny padly. Hoffa rozdával Bazymu perfektní nahrávky a ten v tomto utkání nakonec vstřelil neskutečných 5 branek (jako v loňské sezóně běžně). Slaťiňany již jen pár vteřin před koncem korigovaly na konečných 11:3, když se z dálky trefil úžasně Mareček. Ani to nám však nezkazilo radost a našich vybojovaných 6 bodů nás rázem posunulo na slušivé 7. místo.

Tři nejproduktivnější hráči víkendu: Bazy 8(7+1), Matty 6(1+5) a Čech (4+0),...

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.