Příští zápasy
Aktuální tabulka
č.týmZB

V Chlumci opět bez prohry.

V Chlumci se nám hraje vždycky dobře a ani si nepamatuji, kdy jsme zde naposledy prohráli. Neporazitelnost jsme se chtěli pokusit prodloužit o další dva zápasy i dnes, kdy nás čekal sestupující z vyšší soutěže - Přelouč a odvetné utkání s Náchodem B. Celý turnaj byl ještě proložen prvoligovým utkáním mezi Pardubicemi a Hrabovou, takže můžeme říci, že dnes toho bylo v Chlumci nad Cidlinou k vidění mnoho.

22:03 - Jadrníček (Novák)

Orel, jakožto sestupující z vyšší soutěže, neodstartoval tuto sezónu příliš slavně, ale i tak jsme nechtěli jeho sílu podcenit. Vyvěšené transparenty, "kamerový systém", další "skaut" na tribuně v protějším konci rohu a také soupisku čítající patnáct hráčů...to všechno si s sebou Přelouč přivezla, ale nakonec jí to díkybohu nebylo nic platné. O výsledku utkání rozhodla naštěstí naše bojovnost a touha vstřelit co nejdříve uklidňující branku, která by přinesla trochu klidu na naše hokejky. To se povedlo již v 6.minutě, kdy Čech pěkně uvolnil Martina, ten si obhodil bránícího hráče a střelou k pravé tyčce otevřel gólový účet zápasu. Neuběhly ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. To když opět druhá lajna pěkně zatáhla balon do útočného pásma a Aleš krásně beckhendem z levé strany zvýšil. Ve druhé třetině nás začala Přelouč trochu mlýt, ale z tlaku jsme se vymanili a díky nabídnuté přesilovce a krásné tvrdé ráně Aleše jsme odskočili na uklidňujících 3:0. Pak se hra jakoby vytratila. Hrálo se především ve středním pásu, kdy dobré okamžiky na obou stranách střídaly nepřesnosti v podobě nezpracovaných přihrávek, zmařených lobů za obránce atd. I Přelouč se v utkání svého gólu dočkala. Tím, kdo sebral výborně chytajícímu Alešovi čisté konto, byl hostující Jadrníček, který profitoval z dobře zahrané standardní situace v bezprostřední blízkosti naší branky. Míček prošel stojící tříčlennou zdí přesně do branky. Aleš bohužel zakročit už nemohl. Poslední slovo v utkání jsme naštěstí však měli opět my. Tomáš se krásně uvolnil přes obránce a svým čtvrtým gólem v sezóně opět zvýšil na rozdíl tří gólů. Pardubice si tam připsaly kýžené 3 body a mohly se soustředit na odvetu s Náchodem B.

43:57 - Vlček (Pfeifer)

V prvním utkání smetl Náchod s přehledem Novou Paku 10:2 a v zápase doslova kraloval. Paka měla sice pár šancí a kdyby měla přesnější koncovku, tak by asi nebyl výsledek tak jednoznačný..ale i tak budil celkový dojem ze zápasu ohledně Náchodu respekt. Není tomu ani měsíc, kdy jsme právě od Náchodu dostali lekci z produktivity. A utkání začalo přesně v tom stylu, ve kterém před měsícem v Kostelci skončilo. Náchod, posilněn o dva A-hráče : Vlčáka a Petra Jenku byl právě na začátku tím, kdo dával góly a byl produktivní. Časomíra ukazovala 6. minutu, když Aleš neudržel přízemní Vlčákovou střelu a Hlušička v podobě dorážejícího hráče měl už úlohu snadnou. Za minutu standardní situace a dorážka snad z brankové čáry - 0:2. Přitom oba týmy hrály celkem stejné nic, ale Náchod trestal. A jeho trestání nebylo ještě u konce. Kontryšovo zadovka na Čecha, který čekal za brankou se hloupě odrazila od mantinelu a neštěstí bylo hotové. Opět osamocený náchodský hráč, opět dorážka, gól z ničeho, branka,....Trochu naděje vykřesal až Bazy, paradoxně v oslabení. Vyhozený balon z našeho pásma doběhl za brankou soupeře a poté co si udělal dobrý den z dorážejícího obránce, se ocitl sám před brankou..a jelikož byl Bazy vždy kanonýr, proměnění této akce už byla doslova povinnost. 1:3 a naděje žila. Vstřelená branka náš tým nabudila a pak to byli právě pardubičtí, kdo měli nebezpečné šance a byli více na balonu. Škoda zmařených dvou standardních situací. Nejprve Martin pálil těsně nad a pak Čech po Martinovo nahrávce zase do ležícího brankáře...ale nakonec se průlom přeci jen povedl. Chovy se pustil odvážně do útočení a skákající balon, který mu poskakoval jednou vlevo, jednou vpravo, dovezl až za záda brankáře Kříže - vypomáhajícího juniora náchodského týmu. Stav 2:3 dával naději oběma týmům a bylo stále o co hrát. Psychickou výhodu v tento okamžik jsme však měli my. Bohužel jsme si zase nepohlídali dorážejícího hráče v útočném pásmu. Jenka střelou pod víko opět strhl vedení na stranu Náchodu. Odpověď však byla blesková. Alešovo střelu ještě stačila zastavit tyč, ale Cín se krásně natáhl a balon dopravil do patřičných míst. Když pak do utkání už mohl konečně zasáhnout i Trojda, který si za řeči odseděl 12 minut, bylo o drama postaráno. Následovala Trojdova klasická otočka a následný lob na Baze, který ze vzduchu krásně vyrovnal. Dokonce jsme se díky stejným hráčům dostali chvilku před koncem do vedení, kdy po totožné akci dovršil Bazy svůj hattrick...ale pasivně zahraná přesilovka pár minut před koncem nás stála tříbodový zisk. Vlčák napřáhl a jeho střela prošla změtí těl přímo do branky. Aleš by jistě z takové dálky střelu chytil, ale bohužel měl zakrytý výhled. Remíza 5:5 je i tak příznivá. Bereme 4 body do tabulky a to se počítá. Již příští týden nás čekají Hořice a zatím suverénní Hradec, takže...Good Luck :o)

autor: Matty
Obsah stránek nesmí být použit na jíném místě bez písemného souhlasu autora.
Obsah databáze je poskytnut uživatelům pouze pro soukromé a osobní použití, jakékoliv komerční využítí lze pouze s písemným souhlasem autora.